REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Jakie produkty można znakować poprzez sublimację?

Kącik Prasowy

Planujesz nanoszenie nadruków na odzież? Chcesz wypromować swoją markę poprzez różne gadżety kojarzące się z Twoją firmą? Wypróbuj druk sublimacyjny! Sprawdź, jakie produkty można znakować poprzez sublimację. Ciesz się spersonalizowanymi produktami z wysokiej jakości nadrukiem.

REKLAMA

Co to jest druk sublimacyjny?

Kierując się potrzebami i oczekiwaniami ludzi, można stosować różne techniki drukarskie, osiągając wybrany efekt końcowy. Jedną z metod godnych uwagi, niosącą liczne korzyści jest sublimacja. Warto zastanowić się nad jej zastosowaniem i jakie ma znaczenie w promowaniu marki.

Druk sublimacyjny jest bardzo popularny, a tym samym powszechnie wykorzystywany niemalże w każdej branży.

Sublimacja polega na tym, że wybrana grafika jest przenoszona cyfrowo na wybraną powierzchnię. Używa się do tego specjalistycznej prasy termotransferowej. W ten sposób wydruk w stałym stanie skupienia przechodzi prosto w formę gazu, przy czym cząsteczki barwnika zostają osadzone na materiale.

O czym należy pamiętać, stosując sublimację?

Druk sublimacyjny jest skomplikowanym procesem. Do jego perfekcyjnego wykonania należy uwzględnić takie aspekty jak: ciśnienie prasy, temperaturę oraz skład tuszu. W ten sposób można uzyskać nadruki o wysokiej jakości i niezwykłej trwałości.

Tym samym planując brand swojej firmy, mając pomysły na znakowanie odzieży lub gadżety, warto skontaktować się z profesjonalną drukarnią, która pomoże wybrać odpowiednie produkty, a do nich dostosuje najlepszą metodę znakowania.

Sublimacja w praktyce - nieograniczone możliwości znakowania

Sublimacja mimo wszechstronności zastosowania, najczęściej wykorzystywana jest w branży reklamowej. Daje to możliwość nanoszenia nadruków przykładowo na.:

  • odzież firmową lub roboczą;

  • tkaniny materiałowe, z których wykonywane są pościele, poszewki, obrusy;

  • kubki, smycze, długopisy i inne gadżety, np. z logo firmy;

  • porcelanę, szkło - z powodzeniem można ozdobić filiżanki, talerze i inne elementy zastawy stołowej.

Dużym atutem druku sublimacyjnego jest wyrazistość nanoszonych kolorów, ich nasycenie, szczegółowość grafiki oraz perfekcyjne odwzorowanie kształtów. Co więcej, niniejsza metoda znakowania jest wyjątkowo trwała, co pozwala klientowi dostarczyć produkt bez ryzyka ścierania wzoru lub zmycia go pod wpływem mycia w zmywarce. Jest to możliwe, ponieważ dany wzór pod wpływem sublimacji wnika w daną powierzchnię.

Podsumowując, wykorzystywanie w praktyce druku sublimacyjnego pozwala na stworzenie odzieży i gadżetów w taki sposób, aby były one w pełni spersonalizowane. Tym samym, zarówno osoby prywatne, jak i firmy odnoszą korzyści, stosując sublimację, ponieważ daje ona nieograniczone możliwości nanoszenia grafiki na wybrany przedmiot lub materiał.

Może to być świetny pomysł na poszerzenie brandu swojej firmy, prowadząc ciekawy marketing, jak i można w ten sposób wykreować całkowicie spersonalizowany, unikalny upominek.

Warto mieć na uwadze, że sublimacja ma jednak pewne ograniczenia. Musi być wykonana zgodnie z parametrami, uwzględniając wymagania poszczególnego materiału odnośnie temperatury, ciśnienia działania prasy transferowej oraz czasu nanoszenia nadruku. Mimo to w odpowiedni sposób wykonane nadruki dają gwarancję trwałości, jakości i estetyki wykonania.

Artykuł zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Magazyn za płotem niemile widziany. Mieszkańcy Lucynowa protestują
Niech gmina stawia magazyny obok domu Burmistrza. O swoja rodzinę umie zadbać, a niedogodności mieszkańców ma gdzieś. Liczy się kasa, nie człowiek
Mieszkanka Wyszkowa
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
To słowa rzeźbiarza?
C
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
Plebejski stosunek Wyszkowian jest taki sam jak reszty mieszkańców tego kraju. Bytowanie ze sztuką nie jest im do życia potrzebne. Ile za takie wiewiórki można by zasiłków wypłacić, a ile piwa kupić prawda. Każda taka inwestycja będzie pobudzała malkontentów, ale jest potrzebna. Każda, w każdej formie. Ona przetrwa, nie zostanie przejedzona, ani przepita. Zostanie dla pokoleń bardziej świadomych obywateli tego miasta
Na plus

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Lipiec 2022
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda

REKLAMA