REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

23-latka z dwoma promilami i inni pijani przestępcy drogowi wpadli w ręce policji

Na Sygnale

Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że działanie naszych zmysłów jest zaburzone, a pole widzenia ograniczone. Osoba pod wpływem alkoholu ma problem z oceną odległości i prędkości, puszczają „hamulce”, zatraca się instynkt samozachowawczy, a także rośnie skłonność do brawury na drodze. Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec takich kierujących. Tylko w sobotę i niedzielę w ręce mundurowych wpadło 3 kierujących na podwójnym gazie. Rekordzista w swoim organizmie miał prawie 3 promile.

REKLAMA

W sobotę 14 maja o godzinie 7.40 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kolizji przy ul. Okrzei w Wyszkowie. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy od kierującej volkswagenem wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem w organizmie 23-letniej  mieszkanki Wyszkowa wykazało ponad 2 promile. Jak wstępnie ustalili mundurowi, 23-latka cofając autem uderzyła znajdującego się na drodze opla.

O godz. 13.10 w Leszczydole-Nowinach został zatrzymany do kontroli 50-letni kierowca toyoty. Mieszkaniec gminy Wyszków wpadł w ręce mundurowych dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Nieodpowiedzialny mężczyzna w swoim organizmie miał 2,8 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że ma zatrzymane prawo jazdy.

Ostatni z pijanych kierowców został ujęty w trakcie wzmożonych kontroli stanu trzeźwości w Lucynowie na ul. Warszawskiej w niedzielę 14 maja o godz. 8.45. Mieszkaniec Tłuszcza wydmuchał w alkomat prawie promil. 

Policjanci mieszkance Wyszkowa oraz kierowcy z Tłuszcza zatrzymali prawo jazdy. Teraz cała trójka za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata i świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości minimum 5 tys. zł.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Smakosz denaturatu
Jakby nie patrzył to i tak najwięcej tragicznych wypadków powodują trzeźwi kierowcy.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Magazyn za płotem niemile widziany. Mieszkańcy Lucynowa protestują
Niech gmina stawia magazyny obok domu Burmistrza. O swoja rodzinę umie zadbać, a niedogodności mieszkańców ma gdzieś. Liczy się kasa, nie człowiek
Mieszkanka Wyszkowa
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
To słowa rzeźbiarza?
C
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
Plebejski stosunek Wyszkowian jest taki sam jak reszty mieszkańców tego kraju. Bytowanie ze sztuką nie jest im do życia potrzebne. Ile za takie wiewiórki można by zasiłków wypłacić, a ile piwa kupić prawda. Każda taka inwestycja będzie pobudzała malkontentów, ale jest potrzebna. Każda, w każdej formie. Ona przetrwa, nie zostanie przejedzona, ani przepita. Zostanie dla pokoleń bardziej świadomych obywateli tego miasta
Na plus

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Lipiec 2022
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda

REKLAMA