REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Podejrzany o podwójne zabójstwo aresztowany. Przyznał się do zabicia żony i teściowej

Na Sygnale

Sąd Rejonowy w Wyszkowie zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy i aresztował na trzy miesiące 57-letniego wyszkowianina Jerzego N., podejrzanego o zabójstwo żony oraz teściowej, a także czynną napaść na funkcjonariuszy. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyźnie grozi dożywocie.

REKLAMA

Czynności związane z przesłuchaniem i przedstawieniem zarzutów Jerzemu N. prowadzone były w szpitalu w Ostrołęce, gdzie podejrzany przebywa w związku z obrażniami, jakich doznał w trakcie policyjnego zatrzymania. Przypomnijmy, że mężczyzna był agresywny, zaatakował funkcjonariuszy nożem, wobec czego musieli oni użyć broni. Jerzy N. został ranny w nogę. Podczas przesłuchań prokuratura przedstawiła mu kilka zarzutów. 

- Są to zarzuty popełnienia dwóch czynów z art. 148 par. 1 Kodeksu karnego (zabójstwo), czyn z art. 223 par. 1 (czynna napaść na funkcjonariusza publicznego), art. 224 par. 2 (wywieranie wpływu na czynności urzędowe funkcjonariusza). Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył krótkie wyjaśnienia. także podczas przesłuchania przez sąd przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień - informuje Magdalena Polecka, zastępca prokuratora rejonowego w Wyszkowie. 

W niedzielę 15 maja wyszkowski sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Prokuratura dysponuje już wynikami sekcji zwłok 58-letniej Małgorzaty P.-N. oraz jej matki 84-letniej Genowefy P., jednak z uwagi na dobro śledztwa oraz dobro rodziny nie ujawnia szczegółów. Nie informuje także o motywach działania sprawcy. Z pewnością będzie on jednak badany przez biegłych, którzy ocenią jego poczytalność. 

Przypomnijmy, od wtorkowych (10 maja) godzin rannych, kiedy to w pożarze jednego z domów jednorodzinnych przy w Natalinie ujawniono zwłoki dwóch kobiet w wieki 58 i 83 lat, trwały intensywne czynności związane z ustaleniem okoliczności ich śmierci. Do zadań zostali wytypowani najlepsi policjanci z Wyszkowa oraz Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.  Śledczy przesłuchali kilkanaście osób,  zabezpieczono monitoringi, a na miejscu zdarzenia zabezpieczono ślady. Wstępne czynności wskazywały, że związek ze zdarzeniem może mieć mąż młodszej kobiety, dlatego rozpoczęto poszukiwania 57-latka, w których brało udział kilkudziesięciu policjantów, w tym specjalna grupa poszukiwawcza. Wykorzystany również został policyjny helikopter oraz drony.

Dzięki profesjonalnie podjętym czynnościom oraz zaangażowaniu policjantów, już przed południem 11 maja w trakcie sprawdzania lasu w okolicy Leszczydołu-Nowiny policjanci namierzyli miejsce ukrywania się 57-latka. Mężczyzna na widok policjantów wybiegł z przyczepy campingowej z nożem i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg i wezwali uciekiniera do zatrzymania się, a następnie oddali strzał ostrzegawczy. Wtedy mężczyzna odwrócił się i próbował zaatakować nożem policjantów. Funkcjonariusze oddali kolejny strzał w kierunku mężczyzny, a następnie obezwładnili go. 57-latek został ranny w nogę. Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce służby ratunkowe. Mężczyzna w eskorcie policjantów został przewieziony do szpitala. W trakcie oględzin miejsca ukrycia okazało się jeszcze, że mężczyzna przed opuszczeniem przyczepy rozszczelnił butle z gazem. Dla wyszkowskich policjantów odnalezienie podejrzanego o podwójne zabójstwo było sprawą priorytetową. Funkcjonariusze wykazali się ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem wyjaśniając tę sprawę.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Magazyn za płotem niemile widziany. Mieszkańcy Lucynowa protestują
Niech gmina stawia magazyny obok domu Burmistrza. O swoja rodzinę umie zadbać, a niedogodności mieszkańców ma gdzieś. Liczy się kasa, nie człowiek
Mieszkanka Wyszkowa
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
To słowa rzeźbiarza?
C
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
Plebejski stosunek Wyszkowian jest taki sam jak reszty mieszkańców tego kraju. Bytowanie ze sztuką nie jest im do życia potrzebne. Ile za takie wiewiórki można by zasiłków wypłacić, a ile piwa kupić prawda. Każda taka inwestycja będzie pobudzała malkontentów, ale jest potrzebna. Każda, w każdej formie. Ona przetrwa, nie zostanie przejedzona, ani przepita. Zostanie dla pokoleń bardziej świadomych obywateli tego miasta
Na plus

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Lipiec 2022
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda

REKLAMA