REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Przyjęli Jezusa do swych serc i swojej codzienności

Miasto

I Komunia Święta to ważna uroczystość w życiu dzieci i ich bliskich. Tę piękną uroczystość w parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie przeżywano 15 maja.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Kapłani powitali dzieci, pragnące po raz pierwszy przyjąć Jezusa Chrystusa do swych serc i swojej codzienności, a także ich liczne zgromadzone rodziny. Do tego wydarzenia dzieci przygotowywały się z zaangażowaniem od kilku miesięcy pod kierunkiem ks. Zbigniewa Borawskiego oraz pomocą katechetek: Emilii Zielińskiej, Marii Gomoliszek, Doroty Wróbel, Bogusławy Prusinowskiej. 

- Komunia oznacza wspólnotę. Była również określana jako dziękczynienie. Cieszymy się, że już za kilka chwil uczniowie klas trzecich przystąpią do stołu liturgicznego i eucharystii. Jako wspólnota cieszymy się z tego wydarzenia i jesteśmy wdzięczni Bogu - mówili kapłani.  

- Gdy byłyście małe, wasi rodzice przynieśli was do kościoła. w którym przyjęliście chrzest święty. Wówczas dobry Bóg uczynił was swoimi dziećmi i wezwał, byście żyły w jedności z Jezusem. Jesteście dziećmi bożymi. Jezus niech na nowo wezwie was do zjednoczenia ze sobą. To zjednoczenie dokona się najpełniej, gdy po raz pierwszy przyjmiecie Pana Jezusa pod postacią chleba - błogosławił dzieciom ks. Zbigniew Borawski. 

Dzieci przystępujące do sakramentu, zostały pobłogosławione także przez swoich rodziców. Podziękowały kapłanom i katechetkom za przygotowanie, a także obiecały pielęgnować swoją relację z Bogiem i wspinać się po szczeblach wiary. Pierwszą komunię świętą przyjęły tego dnia dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, I Językowej Szkoły Podstawowej Language w ZDZ w Wyszkowie oraz Szkół Podstawowych w Rybnie i Kręgach - łącznie ponad sto osób. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Magazyn za płotem niemile widziany. Mieszkańcy Lucynowa protestują
Niech gmina stawia magazyny obok domu Burmistrza. O swoja rodzinę umie zadbać, a niedogodności mieszkańców ma gdzieś. Liczy się kasa, nie człowiek
Mieszkanka Wyszkowa
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
To słowa rzeźbiarza?
C
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
Plebejski stosunek Wyszkowian jest taki sam jak reszty mieszkańców tego kraju. Bytowanie ze sztuką nie jest im do życia potrzebne. Ile za takie wiewiórki można by zasiłków wypłacić, a ile piwa kupić prawda. Każda taka inwestycja będzie pobudzała malkontentów, ale jest potrzebna. Każda, w każdej formie. Ona przetrwa, nie zostanie przejedzona, ani przepita. Zostanie dla pokoleń bardziej świadomych obywateli tego miasta
Na plus

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Lipiec 2022
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda

REKLAMA