REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

500. restauracja McDonald’s otwarta w Wyszkowie

Miasto

12 maja pierwsze setki klientów spróbowało pierwszego posiłku w wyszkowskiej restauracji sieci McDonald's, a w piątek 13 maja sieć oficjalnie otworzyła swój pięćsetny lokal w Polsce. Jak udało nam się dowiedzieć, wkrótce poprawi się także komunikacja, gdyż wybudowany zostanie chodnik prowadzący do restauracji i pobliskich centrów handlowych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Po 30 latach działalności McDonald’s w Polsce, 13 maja - oficjalnie, bo już dzień wcześniej uruchomiono ją dla pierwszych klientów - została otwarta 500. restauracja sieci. Lokal zlokalizowany jest przy ul. Piłsudskiego 46 w Wyszkowie. W pierwszym dniu obsługi gości, mimo braku wcześniejszej informacji o otwarciu, przeżył prawdziwe oblężenie. Jest to 98 restauracja w województwie mazowieckim. Restauracją będzie zarządzać franczyzobiorca Kristof Hanko, który łącznie prowadzi już 15 lokali sieci. Kristof Hanko z McDonald’s związany jest od wielu lat. Na początku po stronie korporacji, a od 2016 roku jako franczyzobiorca sieci.

- Niezwykle się cieszę, że to właśnie jedna z moich restauracji jest 500. lokalem w Polsce. Na dodatek w 30. roku obecności firmy nad Wisłą. W moich restauracjach na Mazowszu zatrudniam już 1100 pracowników. W Wyszkowie znajdzie pracę kolejne 60 osób - mówi Kristof Hanko, franczyzobiorca McDonald’s Polska.

Restauracja w Wyszkowie została zaprojektowana w stylu Luna. W sumie wewnątrz restauracji znajduje się 112 miejsc siedzących i 66 w ogródku. Lokal posiada również linię McDrive, z której mogą skorzystać zmotoryzowani - i to ona była najbardziej oblegana w pierwszym dniu działania restauracji. 500. restauracja sieci została wyposażona w innowacyjne rozwiązania pozwalające znacząco zredukować zużycie energii elektrycznej, m.in. w instalację fotowoltaiczną oraz turbinę wiatrową, które pozyskują odnawialne źródła energii w całości pokrywające zapotrzebowanie na oświetlenie zewnętrzne lokalu. Rozwiązania te sieć będzie wprowadzać w kolejnych restauracjach. Zarówno nowych jak i tych już istniejących. 17 czerwca 1992 roku została otwarta pierwsza restauracja McDonald’s w Polsce. 30 lat później sieć liczy już 500 restauracji w kraju. 500. lokal rozpoczął swoją działalność właśnie w Wyszkowie.

Jest też ważna informacja dla niezmotoryzowanych klientów restauracji - niebawem poprawi się komunikacja piesza i np. rowerowa. Już w pierwszym dniu otwarcia lokalu uwidocznił się problem bezpośredniego dojścia do niego przez osoby niezmotoryzowane. Brakuje tam bowiem chodnika, ale - jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim - jest już wykonana dokumentacja projektowa tej inwestycji. Trwają obecnie rozmowy o tym, kto wykona i sfinansuje budowę odcinków ciągu pieszego, który pozwoli na połączenie istniejącego fragmentu chodnika przy restauracji z tym, który prowadzi od ronda przy ul. Pułtuskiej. Chodzi o to, by zapewnić bezpieczne dojście czy dojazd rowerem do restauracji i sąsiednich centrów hadlowych. Rozmowy są już na finiszu i inwestycja z pewnością zostanie wykonana w najbliższych miesiącach. 

Tekst i fot. Materiały prasowe


 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Neno
Ludzie zachowywali się jakby nigdy w życiu nic nie widzieli.
Do Neno
Jaka speluna tacy klienci-bo ciężko to nazwać restauracją a ich specjały jedzeniem.
J
To wyszkowskim knajpkom spadną obroty.
Jaroslaw Kalinowski
Jak do Brico ludzie przez tyle czasu musieli chodzić po błocie i trawie to nikomu prze przeszkadzało :-) I bezpiecznie było... To samo przy wydawaniu pozwoleń i przy odbiorze :-)
Zosia
w Pułtusku dawno byl i nie ma komentarzy a tu zawsze cos komentuja.kto nie chce niech nie jedzie
Adam Warpas
szkoda słów dla niektórych komentarzy… MCD funkcjonuje na całym świecie - cały świat jest do … ?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Magazyn za płotem niemile widziany. Mieszkańcy Lucynowa protestują
Niech gmina stawia magazyny obok domu Burmistrza. O swoja rodzinę umie zadbać, a niedogodności mieszkańców ma gdzieś. Liczy się kasa, nie człowiek
Mieszkanka Wyszkowa
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
To słowa rzeźbiarza?
C
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
Plebejski stosunek Wyszkowian jest taki sam jak reszty mieszkańców tego kraju. Bytowanie ze sztuką nie jest im do życia potrzebne. Ile za takie wiewiórki można by zasiłków wypłacić, a ile piwa kupić prawda. Każda taka inwestycja będzie pobudzała malkontentów, ale jest potrzebna. Każda, w każdej formie. Ona przetrwa, nie zostanie przejedzona, ani przepita. Zostanie dla pokoleń bardziej świadomych obywateli tego miasta
Na plus

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Lipiec 2022
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda

REKLAMA