REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

500. restauracja McDonald’s otwarta w Wyszkowie

Miasto

12 maja pierwsze setki klientów spróbowało pierwszego posiłku w wyszkowskiej restauracji sieci McDonald's, a w piątek 13 maja sieć oficjalnie otworzyła swój pięćsetny lokal w Polsce. Jak udało nam się dowiedzieć, wkrótce poprawi się także komunikacja, gdyż wybudowany zostanie chodnik prowadzący do restauracji i pobliskich centrów handlowych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Po 30 latach działalności McDonald’s w Polsce, 13 maja - oficjalnie, bo już dzień wcześniej uruchomiono ją dla pierwszych klientów - została otwarta 500. restauracja sieci. Lokal zlokalizowany jest przy ul. Piłsudskiego 46 w Wyszkowie. W pierwszym dniu obsługi gości, mimo braku wcześniejszej informacji o otwarciu, przeżył prawdziwe oblężenie. Jest to 98 restauracja w województwie mazowieckim. Restauracją będzie zarządzać franczyzobiorca Kristof Hanko, który łącznie prowadzi już 15 lokali sieci. Kristof Hanko z McDonald’s związany jest od wielu lat. Na początku po stronie korporacji, a od 2016 roku jako franczyzobiorca sieci.

- Niezwykle się cieszę, że to właśnie jedna z moich restauracji jest 500. lokalem w Polsce. Na dodatek w 30. roku obecności firmy nad Wisłą. W moich restauracjach na Mazowszu zatrudniam już 1100 pracowników. W Wyszkowie znajdzie pracę kolejne 60 osób - mówi Kristof Hanko, franczyzobiorca McDonald’s Polska.

Restauracja w Wyszkowie została zaprojektowana w stylu Luna. W sumie wewnątrz restauracji znajduje się 112 miejsc siedzących i 66 w ogródku. Lokal posiada również linię McDrive, z której mogą skorzystać zmotoryzowani - i to ona była najbardziej oblegana w pierwszym dniu działania restauracji. 500. restauracja sieci została wyposażona w innowacyjne rozwiązania pozwalające znacząco zredukować zużycie energii elektrycznej, m.in. w instalację fotowoltaiczną oraz turbinę wiatrową, które pozyskują odnawialne źródła energii w całości pokrywające zapotrzebowanie na oświetlenie zewnętrzne lokalu. Rozwiązania te sieć będzie wprowadzać w kolejnych restauracjach. Zarówno nowych jak i tych już istniejących. 17 czerwca 1992 roku została otwarta pierwsza restauracja McDonald’s w Polsce. 30 lat później sieć liczy już 500 restauracji w kraju. 500. lokal rozpoczął swoją działalność właśnie w Wyszkowie.

Jest też ważna informacja dla niezmotoryzowanych klientów restauracji - niebawem poprawi się komunikacja piesza i np. rowerowa. Już w pierwszym dniu otwarcia lokalu uwidocznił się problem bezpośredniego dojścia do niego przez osoby niezmotoryzowane. Brakuje tam bowiem chodnika, ale - jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim - jest już wykonana dokumentacja projektowa tej inwestycji. Trwają obecnie rozmowy o tym, kto wykona i sfinansuje budowę odcinków ciągu pieszego, który pozwoli na połączenie istniejącego fragmentu chodnika przy restauracji z tym, który prowadzi od ronda przy ul. Pułtuskiej. Chodzi o to, by zapewnić bezpieczne dojście czy dojazd rowerem do restauracji i sąsiednich centrów hadlowych. Rozmowy są już na finiszu i inwestycja z pewnością zostanie wykonana w najbliższych miesiącach. 

Tekst i fot. Materiały prasowe


 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Neno
Ludzie zachowywali się jakby nigdy w życiu nic nie widzieli.
Do Neno
Jaka speluna tacy klienci-bo ciężko to nazwać restauracją a ich specjały jedzeniem.
J
To wyszkowskim knajpkom spadną obroty.
Jaroslaw Kalinowski
Jak do Brico ludzie przez tyle czasu musieli chodzić po błocie i trawie to nikomu prze przeszkadzało :-) I bezpiecznie było... To samo przy wydawaniu pozwoleń i przy odbiorze :-)
Zosia
w Pułtusku dawno byl i nie ma komentarzy a tu zawsze cos komentuja.kto nie chce niech nie jedzie

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
o ja pierd... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na to poszły NASZE pieniądze ?
***** ***
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Zostawiając na marginesie czy to ten teledysk czy nie te, to i tak w głowie się nie mieści jak to się wszystko kupy nie trzyma. Wydział promocji zafundował nam już łowickie ławki, hawajskie graffiti, pstrokate schody, plastikowy napis a teraz do tego piosenka cygańska??? To jest pomysł na promocję miasta???
U cyganki w tobołku
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Środa
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA