REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Co czeka nas podczas pierwszej Nocy Muzeów w Dębinkach?

Kultura

W najbliższą sobotę, 14 maja, odbędzie się pierwszą Noc Muzeów w Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach. Przez cały dzień na zwiedzających czekać będą otwarte drzwi pałacu oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wstęp wolny!

REKLAMA

Sobotnie spotkanie rozpoczniemy o godz. 15.00 praktyką jogi. Zajęcia poprowadzi Błogostan Bartosz Niedziela, nauczyciel jogi dla dorosłych i dzieci. Praktyk medytacji somatycznych, nauk sufickich oraz ośmioczłonowej ścieżki jogi wg Patańdżalego, która w swoim bogactwie oferuje techniki pracy m.in. z ciałem, oddechem, emocjami, energią i świadomością. 

Fot. Błogostan - Bartosz Niedziela

- Praktyka jogi odbędzie się w nurcie Vinyasa, w którym ruch jest połączony z oddechem. Dzięki temu, to co robimy na matach staje się jeszcze bardziej odżywcze zarówno dla ciała jak i dla umysłu. Cała sekwencja będzie prowadzona w taki sposób, aby osoby początkujące bez problemu dały sobie radę, a osoby, które mają już doświadczenie z jogą mogły odnaleźć w niej wyzwanie dla siebie. Praktyka, to w większości praca w ruchu i asanach (pozycjach), dzięki którym rozgrzejemy ciało, wzmocnimy je i pozbędziemy się napięć, zakończona chwilą relaksu i odpoczynku, który zintegruje naszą pracę - zachęca do udziału w zajęciach instruktor Bartosz Niedziela.

Uczestników zajęć prosimy o zabranie własnych mat. 

W tym samym czasie na terenie pałacu odbędą się „Podchody z Norwidem”, przygotowane przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Dębinkach. Gra będzie polegała na poszukiwaniu kolejnych zagadkowych wskazówek oraz zadań m.in. o tematyce Cypriana Norwida, które doprowadzą do celu poszukiwaczy przygód. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy ze względu na wiek.

Fot. Powiat Wyszkowski

O godzinie 16.00 zapraszamy na „Ilustracje muzyczne” - warsztaty muzyczno-plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy przy dźwiękach muzyki klasycznej szukać będą inspiracji w niepowtarzalnym otoczeniu muzeum. Dźwięki, które zabrzmią w pałacowych wnętrzach i natura staną się tłem dla swobodnej kreacji artystycznej. Zajęcia poprowadzą Anna Wosek i Michalina Derlicka.

Fot. Michalina Derlicka

O godz. 18.30 bajkę „Mały Książę” w dwóch językach, polskim i ukraińskim, przeczytają dzieci i rodzice, nauczyciele, przedstawiciele samorządów, przyjaciele Fundacji Museion Norwid i zaproszeni goście. 

Fot. Powiat Wyszkowski

Wydarzeniem wieczoru będzie spektakl plenerowy „Ocalony przez poezję” - biografia Jerzego Kozarzewskiego ps. „Konrad”, poety, żołnierza, męża, opowiedziana poprzez jego wiersze. Był prawnukiem Cypriana Norwida, wraz z żoną walczył w Powstaniu Warszawskim, potem znalazł się w obozach w Oświęcmiu i Mauthausen. Żona Jerzego, Magdalena, poszukiwała go, pisząc listy do obozów, a kiedy już go odnalazła, uratowała go od kary śmierci wymierzonej w pokazowym procesie. 

www.marcinkwasny.pl, aut. Adam Grochocki

W obsadzie zobaczymy Klaudię Kwaśny (śpiewaczkę operową, sopran), Marcina Kwaśnego (aktora znanego między innymi z produkcji takich jak „Pilecki”, „Skazany na bluesa”, „Stulecie Winnych”) oraz Patryka Góreckiego (muzyka instrumentalistę, wokalistę, kompozytora oraz instruktora muzyki). Spektakl rozpocznie się o godzinie 20.00. 

Przez cały dzień zapraszamy do spacerowania i piknikowania w parku. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Przy okazji wydarzeń będzie można nabyć poświęcone Norwidowi pozycje książkowe wydane przez Pewne Wydawnictwo. 

 

Materiał promocyjny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
A co to za Milena D pracuje w urzędzie miasta? Czy to przypadkiem nie córka sekretarki Agaty D? czy zbieżność nazwisk przypadkowa?
petent
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
o ja pierd... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na to poszły NASZE pieniądze ?
***** ***
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Zostawiając na marginesie czy to ten teledysk czy nie te, to i tak w głowie się nie mieści jak to się wszystko kupy nie trzyma. Wydział promocji zafundował nam już łowickie ławki, hawajskie graffiti, pstrokate schody, plastikowy napis a teraz do tego piosenka cygańska??? To jest pomysł na promocję miasta???
U cyganki w tobołku
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Środa
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA