REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Gasili z lądu i z powietrza

Na Sygnale

65 strażaków przez 10 godzin gasiło pożar lasu w miejscowości Białebłoto Kobyla w gminie Brańszczyk. Konieczne okazało się użycie także samolotów, które zrzucały wodę z powietrza.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Pożar zgłoszono straży 8 maja o godzinie 14:52. Paliło się podszycie leśne. Ogień rozprzestrzeniał się w młodniku oraz częściowo w drzewostanie III klasy. W chwili przybycia pierwszego zastępu pożar obejmował dużą powierzchnię i rozprzestrzeniał się bardzo szybko. W związku z tym konieczne było zadysponowanie znacznej ilości sił i środków. 

W pierwszej kolejności działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu sześciu prądów wody w natarciu na front pożaru. W miarę przybywania kolejnych zastępów możliwe było podanie kolejnych prądów wody i zatrzymanie rozprzestrzeniającego się ognia. Następnie pogorzelisko przelano dokładnie wodą. Działania straży wspierane były przez Służbę Leśną, która zorganizowała zrzuty wody z samolotów oraz ciągniki rolnicze, które oborały teren pożaru. Akcja gaśnicza trwała 10 godzin 5 minut i brało w niej udział 65 strażaków.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
A co to za Milena D pracuje w urzędzie miasta? Czy to przypadkiem nie córka sekretarki Agaty D? czy zbieżność nazwisk przypadkowa?
petent
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
o ja pierd... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na to poszły NASZE pieniądze ?
***** ***
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Zostawiając na marginesie czy to ten teledysk czy nie te, to i tak w głowie się nie mieści jak to się wszystko kupy nie trzyma. Wydział promocji zafundował nam już łowickie ławki, hawajskie graffiti, pstrokate schody, plastikowy napis a teraz do tego piosenka cygańska??? To jest pomysł na promocję miasta???
U cyganki w tobołku
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Środa
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA