REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Hantle, mata, stepper - jak ćwiczyć w domu, żeby schudnąć?

Kącik Prasowy

Nawet niewielka ilość ruchu i ćwiczeń fizycznych ma bardzo pozytywny wpływ na cały organizm. Ważniejsze od intensywności ćwiczeń jest ich regularne wykonywanie. Nie wszyscy jednak chcą trenować na siłowni, a dla pewnych osób może być to utrudnione choćby ze względu na odległość od najbliższego klubu fitness. Czy ćwiczenia wykonywane w domu mogą być równie efektywne?

REKLAMA

Czy do ćwiczeń w domu konieczny jest sprzęt sportowy?

Sprzęt sportowy może być przydatny podczas ćwiczeń, jednak nie przy każdym ich rodzaju jest on niezbędny. Przykładem mogą być ćwiczenia cardio, szczególnie polecane dla osób, które starają się zrzucić nadprogramowe kilogramy. Treningi cardio poprawiają ogólną kondycję i wytrzymałość całego organizmu. Przykładem ćwiczeń mogą być na przykład pajacyki albo trucht w miejscu, do czego nie są potrzebne żadne dodatkowe akcesoria.

Nawet ćwiczenia siłowe, do których najczęściej wykorzystuje się hantle, mogą być wykonywane bez żadnego sprzętu. Wiele osób ćwiczy, korzystając jedynie z własnej masy ciała, inne zastępują ciężary butelkami z wodą. Po profesjonalne hantle warto sięgnąć wtedy, gdy zaobserwuje się pierwsze postępy, podnoszony ciężar zacznie rosnąć, a wygodna rączka może znacznie ułatwić trening.

Ćwiczenia często wykonywane w domu to także treningi rozciągające, wyciszająca joga, albo fitness idealny dla początkujących. Do tego rodzaju ćwiczeń niezbędna będzie tylko mata do fitnessu oraz stabilne, nie ślizgające się buty, dzięki którym można uniknąć wielu kontuzji.

Jak utrzymać motywację do ćwiczeń?

Już na początku sportowej drogi warto znaleźć jak najwięcej powodów, dla których się na nią wchodzi. W trudnych chwilach, w których nie sposób się zmotywować, każdy z tych powodów może dać dodatkową siłę do działania. Jednocześnie należy pamiętać, że każdy, nawet profesjonalny sportowiec, odbywa czasem treningi, do których musi się zmusić. Trudne są przede wszystkim początki – po kilku minutach rozgrzewki ćwiczenia przychodzą łatwiej, a zły trening to jedynie ten, którego się nie wykonało.

Warto stworzyć indywidualny plan aktywności, w którym konkretnie zaplanuje się wszystkie swoje ćwiczenia. Rzeczowy plan pozwoli na zorganizowanie innych obowiązków tak, aby znaleźć czas na trening. Bardzo ważny jest także dobór ćwiczeń. Nie warto zmuszać się do aktywności, których zwyczajnie się nie lubi, ponieważ może to odbierać motywację.

Pod kątem motywacji do ćwiczeń warto pamiętać także o energicznej i rytmicznej muzyce. Zamiast niej, sięgnąć można także po nagrania z przykładowymi ćwiczeniami, na których motywacji dostarcza trener, dodatkowo pokazując, jak powinna wyglądać właściwa postawa ciała podczas treningu.

Jakie ćwiczenia można wykonywać w domu?

Ćwiczeń, które można wykonywać w domu, jest naprawdę wiele i nie sposób ich wszystkich wymienić. Co ważne, ćwicząc samemu, należy uważnie kontrolować, czy wszystkie ćwiczenia wykonuje się właściwie. W razie wątpliwości warto skonsultować się z profesjonalnym trenerem, ponieważ niewłaściwie wykonywane ćwiczenia są nie tylko nieefektywne, ale także zwiększają ryzyko wystąpienia kontuzji.

Wśród najbardziej popularnych ćwiczeń, które świetnie nadają się do domowego treningu, wymienia się między innymi pompki albo przysiady, przy których ważne jest utrzymanie wyprostowanych pleców. W domu można wykonywać także ćwiczenie nazywane rowerkiem, pajacyki, bieg w miejscu, czy skoki na skakance.

Skąd czerpać pomysły na domowe treningi? W sieci dostępna jest cała masa przykładowych ćwiczeń, w tym także nagrania wideo, na których trenerzy krok po kroku tłumaczą, jak powinno się je wykonywać. Regularnie nadawane programy mogą być dodatkową motywacją, żeby wytrwać w swoich postanowieniach.

Artykuł zewnętrzny

 

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Kierownik wydziału kultury jak zwykle zapracowana , nieuchwytna- czy może niekompetentna i nie ma nic do powiedzenia? Taka sama dobra w kulturze jak dyr WOK Hutnik
wyszkowianka
Jerzy Żukowski zostaje. Nowej powiatowej koalicji nie udało się odwołać starosty
hahaha, ale się ośmieszyli, banda błaznów podobnie jak ich mocodawca
Bogumił
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Po co nam ten wydział promocji a nawet dwa? Tylu urzędników a jaja jak berety i śmiech na całą Polskę. W kosmos ich odesłać najlepiej na tym napisie z placu miejskiego
bulwers
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Środa
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA