AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Pobiegli, by pomóc

Ewa Pazuła i Grzegorz Świętoń wygrali w wyszkowskim biegu Wings for Life World Run. Zwycięzcami mogą czuć się jednak wszyscy uczestnicy, gdyż wydarzenie ma charakter charytatywny. W Wyszkowie pobiegło ponad 20 osób.

Wings for Life World Run to międzynarodowy bieg charytatywny organizowany w kilkudziesięciu miastach na całym świecie. Dochód z biegu przeznaczony jest na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Odbywa się on od 2014 roku w pierwszą niedzielę maja. Po pewnym czasie od startu biegaczy rusza za nimi specjalny samochód „meta”.

- Ten bieg jest wyjątkowy - mówią organizatorzy - W Wings for Life World Run wszyscy uczestnicy startują w tym samym czasie na całym świecie. Nie ważne, czy jesteś zawodowym sportowcem, trenującym amatorem, czy totalnym świeżakiem. Nie ma linii mety. Zamiast niej, 30 minut po starcie, na trasę wyrusza samochód pościgowy i wyprzedza biegaczy oraz uczestników na wózkach, doganiając każdego po kolei. Najlepsze jest to, że 100% wpisowego i wszystkich datków trafia bezpośrednio na badania nad rdzeniem kręgowym, aby w przyszłości pomóc w leczeniu jego urazów.

Wings for Life World Run 2022 odbył się 8 maja. Ludzie na całym świecie startują o różnych porach dnia. W Wyszkowie bieg wystartował tak jak w całej Polsce punktualnie o godz. 13.00 na leśnej drodze między Wyszkowem a Leszczydołem-Nowiny. Na starcie stanęło ponad 20 uczestników - głównie z Klubu Biegacza Wyszków. Ewa Pazuła zwyciężyła wśród kobiet po pokonaniu dystansu 31,78 km. Zajęła tym samym 1603. miejsce w rankingu globalnym, a 134 w Polsce. Wśród panów triumfował Grzegorz Świętoń z wynikiem 36,39 km, co dało mu 677 miejsce w rankingi globalnym i 631 w Polsce. Klub Biegacza Wyszków reprezentowało 18 zawodników. Drużynowo (nieoficjalnie) zajęli oni 908 miejsce. Przebiegli łącznie 307,01 km, co w przeliczeniu na osobę daje średni wynik 17,06 km.

Na zakończenie biegu na uczestników czekały nagrody oraz impreza integracyjna z ogniskiem w Nadleśnictwie Wyszków.

Warto wspomnieć, że w Polsce wygrał Dariusz Nożyński, zwycięzca ubiegłorocznej "Wyszkowskiej Dychy", który niecałe dwa tygodnie temu wygrał mistrzostwa Polski w biegu 6-godzinnym zorganizowane w Chorzowie i ustanowił rekord Polski z wynikiem 95 km i 4 metry.