REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Z uniwersytetem w świat

Nauka

III Zjazd Uniwersytetu Dziecięcego w Wyszkowie odkrył przed młodymi studentami kolejne dziedziny nauki. Tym razem dzieci zdobyły wiedzę geograficzną, wyruszyły w podróż po kontynentach, aby spotkać egzotyczne zwierzęta.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dzieci poznały cechy charakterystyczne środowiska naturalnego pytona siatkowanego, węża zbożowego, ślimaka afrykańskiego, krocionoga oraz agamy brodatej. Studenci dowiedzieli się też, jak opiekować się egzotycznymi zwierzętami. Niewątpliwą atrakcją był fakt, że wymienione gatunki towarzyszyły dzieciom podczas zajęć.

W drugiej części mali naukowcy zajęli się kwestią ekologii oraz roli pszczół i owadów w naszym środowisku. Studenci mogli poczuć się jak prawdziwi pszczelarze. Na zakończenie stworzyli budki dla owadów, które powędrowały na tarasy w domach dzieci. Nie obyło się bez zadania domowego, polegającego na zasianiu miododajnych roślin, postawieniu w ich sąsiedztwie budki i obserwowaniu natury.

Kolejny Zjazd Uniwersytetu Dziecięcego odbędzie się 14 maja.

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
o ja pierd... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na to poszły NASZE pieniądze ?
***** ***
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Zostawiając na marginesie czy to ten teledysk czy nie te, to i tak w głowie się nie mieści jak to się wszystko kupy nie trzyma. Wydział promocji zafundował nam już łowickie ławki, hawajskie graffiti, pstrokate schody, plastikowy napis a teraz do tego piosenka cygańska??? To jest pomysł na promocję miasta???
U cyganki w tobołku
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Środa
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA