REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Jak dbać o finanse domowe i wydostać się ze spirali zadłużenia?

Kącik Prasowy

Wszyscy wiemy doskonale, że rzeczywistość płata nam ostatnio dużego figla i stabilność gospodarcza jest poważnie zagrożona. Ceny idą lawinowo w górę, inflacja rośnie, a odczuwamy to również po naszych własnych domowych budżetach. Bardzo często popadamy w zadłużenie, a każdorazowy dług może być istotną przeszkodą w osiągnięciu naszych wytyczonych celów finansowych. Pomiędzy kartami kredytowymi, spłatą kredytów samochodowych i hipotecznych, łatwo jest znaleźć się w pułapce czegoś, co ukazuje się nam jako groźna w skutkach spirala zadłużenia. Wyjście z tego stanu rzeczy i stworzenie stabilności finansowej jest ostatnimi czasy nieco większym wyzwaniem. Na szczęście istnieje kilka strategii, które można wdrożyć, aby poprawić swoje finanse domowe i na dobre przerwać ten błędne koło zadłużenia. Jak zatem wyjść na swoje? Ten tekst może w tym pomóc.

REKLAMA

Jak się popada w spiralę zadłużenia?

Rozpoznajmy na wstępie przeciwnika, by następnie znaleźć właściwy sposób na jego zwalczenie. Tylko w ten sposób będzie można wiedzieć na co zwracać uwagę przy podejmowaniu wiążących decyzji finansowych, które będą rzutowały na naszą przyszłość.

Tak naprawdę, owa niebezpieczna spirala zadłużenia może powstać już chwilę po tym, gdy po ukończeniu szkoły szukamy naszej pierwszej pracy i staramy się "wyjść na swoje". Wyobraźmy sobie sytuację gdy zamieszkujemy w okolicy, w której potrzebujemy środka transportu, aby wydajnie rozpocząć szukania atrakcyjnego miejsca zatrudnienia i w konsekwencji dojeżdżać do pracy. Skutkuje to oczywiście wizytą w salonie samochodowym, gdzie spotkamy sprzedawcę, który z wyćwiczonym uśmiechem na twarzy zada sakramentalne pytanie: „Jakiej wysokości miesięcznej raty szukasz?” Jeszcze zanim opuścisz salon, nasz portfel poczuje pierwsze poważne obciążenie.

W następnej kolejności może pojawić się kredyt hipoteczny. Wkrótce procent dochodu przeznaczony na dokonywanie miesięcznych płatności staje się przytłaczający. Aby zmniejszyć obciążenie, zaciągasz kolejną pożyczkę w formie konsolidacji zadłużenia. Chociaż łączenie wysoko oprocentowanych długów i refinansowanie ich po niższych stopach procentowych wydaje się dobrym pomysłem, w rzeczywistości większość ludzi w ciągu zaledwie kilku lat zadłuża się jeszcze bardziej. Gdy tylko ich miesięczne płatności spadają, ich tempo wydatków wzrasta. W końcu może to skutkować pogorszeniem naszej oceny kredytowej, co prowadzi z kolei do niemożności zaciągania pożyczek po niskich stopach procentowych. Widzimy już jak wiele pułapek czyha na nas i nasz portfel, prawda? Musimy zacząć zaciskać pasa i zaczynamy się zastanawiać jak w nowej sytuacji zadbać o nasze domowe budżety. Jak na wstępie wspomnieliśmy, jest na to kilka dobrych sposobów i strategii.

Jak dbać o finanse domowe?

Przede wszystkim - rozsądnie korzystać z domowego budżetu. Zapomnijmy przynajmniej na jakiś czas o wydatkach zbędnych, skupmy się na tym co jest najbardziej potrzebne w danym momencie. Warto zastosować stary, sprawdzony sposób i przy kawie sporządzić planowaną listę wydatków na dany miesiąc. Ograniczenie wydatków uznaniowych to kolejny krok w tym procesie. Ten krok jest często największym wyzwaniem dla osób, które nie lubią codziennie śledzić, na co trafiają ich pieniądze. Jednym ze sposobów, aby to ułatwić, jest zmiana sposobu płacenia za różne rzeczy. Prosta czynność płacenia gotówką, a nie kartą, ​​może pomóc stać się bardziej świadomym tego, ile wydajemy i ile faktycznie posiadamy gotówki.

Po drugie, jeżeli już musimy skorzystać z pożyczki gotówkowej, róbmy to z głową! Warto zwracać się o pomoc finansowa tylko do sprawdzonych podmiotów gospodarczych, ponieważ na tak zwanych "chwilówkach" można się czasami nieźle przejechać jeżeli są brane z podmiotów o krótkiej historii. Także nie należy korzystać z pożyczek od „życzliwych osób” z polecenia. Korzystanie z tego typu finansowania może wprowadzić nas w poważne tarapaty. Zwracać tez należy uwagę na to, by nie brać pożyczek jednej za drugą - to świetny sposób na napędzanie spirali zadłużenia. Pożyczki brane z banku jak i z firmy pożyczkowej (https://edenfinance.pl/pozyczka-wyszkow.html) powinny być przemyślane, i wzięte na określony cel z planem spłaty pożyczki w czasie określonym w umowie pożyczkowej.    

Ostatni krok - kiedy wejdziemy wreszcie w etap spłacania swoich długów i trzymania się miesięcznego budżetu, jednym z naszych podstawowych celów powinno być comiesięczne tworzenie nadwyżki finansowej. Są to pieniądze, które pozostały po opłaceniu wszystkich regularnych rachunków i dokonaniu odpowiednich spłat zadłużenia. W ten sposób udaje się uratować i wyprowadzić na prostą nasze domowe budżety.

Artykuł zewnętrzny

 

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
A co to za Milena D pracuje w urzędzie miasta? Czy to przypadkiem nie córka sekretarki Agaty D? czy zbieżność nazwisk przypadkowa?
petent
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
o ja pierd... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na to poszły NASZE pieniądze ?
***** ***
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Zostawiając na marginesie czy to ten teledysk czy nie te, to i tak w głowie się nie mieści jak to się wszystko kupy nie trzyma. Wydział promocji zafundował nam już łowickie ławki, hawajskie graffiti, pstrokate schody, plastikowy napis a teraz do tego piosenka cygańska??? To jest pomysł na promocję miasta???
U cyganki w tobołku
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Środa
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA