REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Do mieszkańców Wyszkowa: czy klimatyzacja w domu to faktycznie dobry pomysł?

Kącik Prasowy

Wraz z wiosną i zbliżającym się wielkimi krokami latem robi się coraz cieplej, także w Wyszkowie i okolicach. Zapewnienie komfortu w ciepłe, a nawet upalne dni, jest sprawą kluczową z punktu widzenia domowników i ma bezpośredni wpływ na poziom życia. Pojawia się w związku z tym zasadne pytanie -  czy zainstalowanie klimatyzacji w domu to rzeczywiście dobry pomysł? Jakie są plusy i czy istnieją minusy takiego właśnie rozwiązania? W poniższym artykule postaramy się podnieść wszelkie "za" i ewentualne "przeciw" oraz dojść do w miarę jednoznacznych konkluzji w przedmiotowej sprawie.

REKLAMA

Klimatyzacja w domu - czy to się opłaca?

Zacznijmy od podstawowej konstatacji. Używanie klimatyzatora do ogrzewania lub chłodzenia domu jest w rzeczywistości jedną z najbardziej energooszczędnych metod, jeśli jest to wykonane prawidłowo i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności oraz wytycznych producenta.

Wydaje się, że istnieje błędne raczej przekonanie, że klimatyzatory są bardzo drogie w eksploatacji. Włączenie klimatyzatora w gorące, letnie dni lub mroźne, zimowe wieczory to w rzeczywistości nie jest żaden przejaw nadmiernego luksusu. Wręcz przeciwnie! Nowoczesne klimatyzatory mogą okazać się znacznie tańsze w użyciu od popularnych grzejników elektrycznych czy farelek. Warto w tym wypadku zainteresować się współczynnikiem SCOP, czyli stosunkiem  ilości energii cieplnej dostarczonej do ogrzewania domu, do ilości zużytej przy tym energii elektrycznej w skali na przykład roku.

Jeżeli jesteś z Wyszkowa lub okolic i zastanawiasz się nad montażem klimatyzacji w domu lub mieszkaniu to zachęcamy do poznania oferty firmy Olina, więcej o usługach klimatyzacji w Wyszkowie znajdziesz na tej stronie: https://klimatyzacja-r32.pl/klimatyzacja-wyszkow/ 

Instalacja i bieżąca konserwacja klimatyzatorów może być bardzo korzystna dla samej wartości domu. Nowsze systemy mogą przynieść właścicielom domów znaczne oszczędności w ciągu kilku lat, w zależności od częstotliwości ich użytkowania. Biorąc powyższe informacje pod uwagę, szybko zauważymy, że zainstalowana klimatyzacja w mieszkaniu może być oszczędnościowym strzałem w dziesiątkę.

Jakie są korzyści z klimatyzacji w domu?

O aspektach energooszczędnych już wspomnieliśmy. Warto teraz skupić się na pozostałych walorach klimatyzacji w domu. Na dobrą sprawę wystarczy tylko jedno niezwykle upalne lato, by przekonać się do tego rodzaju rozwiązania. Chociaż nowoczesne domy są obecnie projektowane w sposób zapobiegający nadmiernemu przegrzaniu, włączenie dodatkowego systemu chłodzenia nie jest złym pomysłem i warto zabezpieczyć na klimatyzację nieco swojego budżetu.

Na pierwszym miejscu postawić należy oczywiście zalety zdrowotne takiego rozwiązania. Najważniejszą korzyścią zdrowotną płynącą z klimatyzacji jest zmniejszenie wilgotności w domu. Nadmierna wilgotność panująca w pomieszczeniach mieszkalnych wiąże się bowiem z roztoczami, pleśnią, udarem cieplnym i odwodnieniem. Same nieprzyjemne rzeczy... Sprawną klimatyzację docenią również astmatycy. Bieżące filtrowanie brudnego powietrza zapobiegnie atakom tej choroby.

Chociaż rzadko podnosi się tą sprawę, to sprawnie działający klimatyzator w domu może znacznie zmniejszyć liczbę natrętnych owadów i pasożytów. Owady generalnie wolą wilgotne miejsca, kochają się również w spoconych ciałach.

Ponadto kiedy pracujemy w swoim domu, ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy, jest dodatkowy stres spowodowany upałem. Dowiedziono naukowo, że z powodu wysokiej lub niestabilnej temperatury w pomieszczeniu możemy stracić koncentrację. A ponieważ nie samą praca człowiek żyje, równie istotny jest dobry wypoczynek. Relaks w klimatyzowanych pomieszczeniach to jest to! Nie mówiąc już o śnie - zasada jest prosta, lepiej liczyć przed zaśnięciem owce, niż spływające po nas krople potu... 

Na co uważać?

Jeśli jednak zdecydujemy się na system klimatyzacji, musimy upewnić się, że odpowiada on faktycznie naszym potrzebom. Klimatyzatory mają stosunkowo wysoką wydajność, ale są również w pełni zależne od energii elektrycznej, a za tym stoją jednak pewne koszty eksploatacji. Ważne zatem by dobrze dopasować rodzaj klimatyzacji w przeliczeniu chociażby na wielkość przestrzeni mieszkalnej.

Sam montaż klimatyzacji nie należy niestety do najłatwiejszych, zwłaszcza w przypadku już stojących domów. Lepiej zlecić to wyspecjalizowanym podmiotom, bo błędy w instalacji mogą nas kosztować sporo pieniędzy i niepotrzebnego stresu. Warto też taką instalację dokładnie sprawdzić - nadmiernie hałasujące klimatyzatory to kiepski pomysł...

Artykuł zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Klient
Artykuł sponsorowany a jako klient tej firmy stanowczo odradzam korzystanie z ich usług. Sporo wzięli a jakość kiepska, są inne firmy w Wyszkowie, które nie muszą się w ten sposób reklamować i jeżdżą poprawiają instalacje po nich tak jak u mnie. NIE POLECAM
Kamila Torbińska
Ja polecam firmę POL-WENT, u mnie zrobili profesjonalnie klimatyzacje i co rok serwisują.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
o ja pierd... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na to poszły NASZE pieniądze ?
***** ***
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Zostawiając na marginesie czy to ten teledysk czy nie te, to i tak w głowie się nie mieści jak to się wszystko kupy nie trzyma. Wydział promocji zafundował nam już łowickie ławki, hawajskie graffiti, pstrokate schody, plastikowy napis a teraz do tego piosenka cygańska??? To jest pomysł na promocję miasta???
U cyganki w tobołku
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Środa
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA