REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Posadzili las dla przyszłych pokoleń

Powiat

Czy wiesz, że w Polsce każdego roku sadzone jest 500 milionów drzew? Oznacza to, że w ciągu minuty sadzi się ich aż tysiąc. Dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Wyszkowie z Nadleśnictwem Wyszków uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku i OSW Wyszków mieli możliwość zasadzenia sadzonek dębu w lesie znajdującym się terenie Leśnictwa Nowiny.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Pracownicy Nadleśnictwa zaprezentowali, w jaki sposób poprawnie sadzić drzewa, a także opowiedzieli, jakie gatunki rosną w naszej okolicy. Po zakończonej pracy uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na zasłużony odpoczynek przy ognisku. Warto wiedzieć, że w miejscu jednego wyciętego drzewa sadzi się około 13 młodych. W polskich lasach systematycznie zwiększa się również udział innych gatunków niż sosna, głównie liściastych. Leśnicy odchodzą od monokultur, to oznacza, że dostosowują skład gatunkowy drzewostanu do naturalnego dla danego terenu. Coraz częściej są sadzone dęby, jesiony, klony, jawory, wiązy, a także brzozy, buki, olchy, topole, graby, osiki, lipy i wierzby.

Dzięki akcji sadzeniu drzew możemy przynieść ogromne korzyści dla środowiska. Małymi kroczkami pomagamy w przywróceniu wysokiej jakości powietrza w swojej okolicy, ale także przyczyniamy się do walki ze zmianami klimatycznymi, a co najważniejsze - ochronie środowiska. Sadzenie drzew zawsze jest dobrym pomysłem. Poza wszystkimi korzyściami ekologicznymi, należy pamiętać także o ich roli w życiu innych roślin oraz zwierząt. Las to nie tylko cisza, spokój i miejsce na filtr naszego powietrza. To także dom dla wielu gatunków zwierząt, tych większych, jak jelenie, łosie, sarny czy dziki, a także tych często niezauważalnych, jak gryzonie, bogactwo ptaków, płazów oraz niezbędnych dla rozwoju lasu owadów.  Liście, owoce i nasiona drzew to pożywienie dla wielu gatunków zwierząt, natomiast ich pnie to bezpieczne schronienie przed upałem lata, a także przytulna sypialnia na zimowe miesiące. 

Źródło: Powiat Wyszkowski

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Powiat WyszkowskiNadleśnictwo WyszkówZespół Szkół Specjalnych w BrańszczykuOSW Wyszkówzasadzenie sadzonek dębu

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
o ja pierd... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na to poszły NASZE pieniądze ?
***** ***
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Zostawiając na marginesie czy to ten teledysk czy nie te, to i tak w głowie się nie mieści jak to się wszystko kupy nie trzyma. Wydział promocji zafundował nam już łowickie ławki, hawajskie graffiti, pstrokate schody, plastikowy napis a teraz do tego piosenka cygańska??? To jest pomysł na promocję miasta???
U cyganki w tobołku
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Środa
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA