REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Paleta EPAL - zapewnij bezpieczny transport Twoich towarów

Kącik Prasowy

Bezpieczeństwo transportu to podstawowa kwestia, związana z przygotowaniem odpowiedzialnego przewozu. Jednym z jego elementów jest wybór nośników, na których ustawisz przewożone docelowo towary. Palety EPAL to bardzo popularna platforma przewozowa. Czym jest i dlaczego warto wybrać ten nośnik?

REKLAMA

Jednym z najpopularniejszych elementów przewozowych są palety wykonane z drewna. Na rynku istnieje kilka standardów drewnianych palet, z których EPAL stanowi czołówkę wśród firm transportowych czy przedsiębiorców handlujących towarami.

Czym są palety EPAL i co warto o nich wiedzieć?

Palety o oznaczeniu EPAL (niekiedy też EUR) to specjalne, drewniane nośniki, przygotowane pod określony standard, posiadające certyfikaty świadczące o ich wysokiej jakości i możliwościach. Mają ustandaryzowany rozmiar (1200x800×144 mm) i wykonane są z grubych gwoździ oraz litego, mocnego i odpornego na uszkodzenie drewna.

Waga palety EPAL (zwanej też europaletą) to 25 kilogramów. Cała konstrukcja pozwala na bezpieczne przewożenie towarów osiągających niekiedy nawet 1500 kilogramów.

Dlaczego palety o oznaczeniu EPAL to bezpieczeństwo transportu?

Przede wszystkim palety EPAL są bezpieczne, bo ich konstrukcja jest niezwykle wytrzymała. Precyzyjne, dokładne i wymierzone wykonanie sprawia, że paleta nie złamie się pod ciężarem towaru i nie zmieni swojego kształtu. Na europaletach możesz podnosić dobra przy pomocy wózka widłowego, bez obaw, że te z niego spadną.

Standard pozwala też na pewne i trwałe przymocowanie towaru na naczepie tira, przyczepie czy innym pojeździe, zabezpieczając całość przed ewentualnym przesunięciem. Ustandaryzowane rozmiary europalet sprawiają też, że z łatwością rozplanujesz cały transport tak, aby ściśle do siebie przylegał i uniemożliwiał niebezpieczne przemieszczenie się ładunku w trakcie manewrów na drodze.

Oczywiście, palety ułatwiają też kontrolę wagi pojazdu, co nie tylko umożliwi Ci spokojne uniknięcie mandatu, ale wykluczy przeciążenie auta w trakcie jazdy. Ustawiając towar na europaletach będziesz dokładnie znał jego wagę i dokładnie rozplanujesz jego ustawienie na przyczepie lub naczepie.

Jakiego rodzaju towary możesz przewozić na EPAL?

Co ważne, przy pomocy europalet możesz transportować i przewozić różnego rodzaju towary. Wśród nich jest między innymi żywność, artykuły RTV i AGD, sprzęty komputerowe, monitory, urządzenia budowlane i materiały służące do budowy, a także wiele, wiele innych elementów (papier, naczynia, meble – właściwie wszystko).

Waga nośnej palety i jej duże, ponad metrowe rozmiary sprawiają, że na jeden element załadujesz wiele towaru, co pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce w pojeździe. To nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale też zmniejsza koszt przewozu. Miej to na uwadze, wybierając nośnik transportowy do swoich towarów.

Artykuł zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
A co to za Milena D pracuje w urzędzie miasta? Czy to przypadkiem nie córka sekretarki Agaty D? czy zbieżność nazwisk przypadkowa?
petent
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
o ja pierd... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na to poszły NASZE pieniądze ?
***** ***
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Zostawiając na marginesie czy to ten teledysk czy nie te, to i tak w głowie się nie mieści jak to się wszystko kupy nie trzyma. Wydział promocji zafundował nam już łowickie ławki, hawajskie graffiti, pstrokate schody, plastikowy napis a teraz do tego piosenka cygańska??? To jest pomysł na promocję miasta???
U cyganki w tobołku
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Środa
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA