REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"To będzie hala marzeń". Podpisano umowę na budowę hali sportowej przy CEZiU "Kopernik" w Wyszkowie

Powiat

Budowa hali sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie to największa inwestycja, którą będzie realizował samorząd Powiatu Wyszkowskiego na przestrzeni ostatnich lat. Na budowę tego obiektu od dawna czekały pokolenia uczniów, nauczycieli i cała społeczność powiatu. 29 kwietnia podpisano umowę z wykonawca - firmą REMBUD.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Sala gimnastyczna, którą teraz dysponuje szkoła, powstała w 1962 roku. Obecnie korzysta z niej aż 842 uczniów, którzy kształcą się w 38 oddziałach. W szkole pracuje 93 nauczycieli w tym ośmioro nauczycieli wychowania fizycznego. Lata świetności sala ma dawno za sobą. Budowa nowej to z jednej strony marzenia, a z drugiej duże wyzwanie.

Na uroczystości podpisania umowy obecni byli wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, poseł Maciej Górski, przedstawiciele Zarządu Powiatu Wyszkowskiego, radni Rady Powiatu w Wyszkowie, kadra nauczycielska i uczniowie CEZiU „Kopernik”, pracownicy Starostwa Powiatowego w Wyszkowie oraz przedstawiciele wykonawców: prezes zarządu spółki REMBUD Robert Frączek i wiceprezes Grzegorz Dęby oraz Józef Sarosiek, którego przedsiębiorstwo będzie sprawować nadzór nad budową hali. Zarówno wicepremier Henryk Kowalczyk jak i poseł Maciej Górski podkreślili, jak dużą rolę w inwestycji pełnią środki pozyskane na budowę hali z rządowych programów Polski Ład, Sportowa Polska i Rządowego Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych.

- Cieszę się, że spotykamy się dziś w murach Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”, by symbolicznie rozpocząć jeden z najważniejszych projektów w historii szkoły - powiedział starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski. - 60 lat temu sala, w której jesteśmy, z pewnością spełniała swoje zadanie, jednak z biegiem czasu, wzrostu liczby uczniów, tworzenia nowych oddziałów oraz nowych standardów kształcenia, powoli przestała spełniać oczekiwania. Dlatego też jednym z priorytetów inwestycyjnych tak ważnych dla mnie była budowa hali sportowej przy szkole, w której dziś jesteśmy. Obiektu nowoczesnego, w którym swoje pasje i sportowe ambicje będzie mogła realizować nie tylko młodzież, ale także wszyscy mieszkańcy powiatu wyszkowskiego. Obiekt, który powstanie w miejsce tej małej sali stworzy wspaniałe warunki do uprawiania sportu, organizowania targów czy widowisk, będzie dostępny przede wszystkim dla uczniów ale także dla organizacji pozarządowych, klubów sportowych czy grup artystycznych.

Starosta Jerzy Żukowski podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację projektu, wicepremierowi Henrykowi Kowalczykowi, radnym Rady Powiatu w Wyszkowie, członkom zarządu i pracownikom starostwa.

Projekt hali sportowej, założenia techniczne oraz funkcjonalność przedstawili wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego i naczelnik Wysziału Inwestycji i Dróg Publicznych Marek Markowski. Inwestycja warta niemal 18 mln zł przewiduje budowę obiektu składającego się z hali sportowej i nowo projektowanego łącznika o łącznej kubaturze ponad 2 tys. m3. W części sportowej (płyta boiska) budynek ma być jednokondygnacyjny, zaś w części zaplecza i łącznika dwupiętrowy. Gmach hali ma być podzielony na dwie części: salę sportowo-widowiskową z boiskiem o wymiarach 26x45 m i zaplecze organizacyjno-techniczne o powierzchni prawie 500 m kw. W parterowej części mają być ulokowane m.in. szatnie i prysznice dla sportowców, pokoje trenerów i magazynki na sprzęt sportowy, a także pomieszczenia techniczne. Na pierwszym piętrze ma się znaleźć widownia na 260 miejsc siedzących, ogólnodostępne toalety dla kibiców, pomieszczenia rekreacyjne. W nowo powstałym łączniku pomiędzy obecnymi zabudowaniami a nową częścią ma się znaleźć strzelnica pneumatyczna z sześcioma stanowiskami. Płytę boiska za pomocą zasłon będzie można podzielić na 3 sektory, co spowoduje, że jednocześnie na hali będzie mogło ćwiczyć kilka grup osób. Budynek będzie wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne m.in. wyposażenia hali będzie zastosowany wysokiej jakości sprzęt elektroniczny, nagłośnieniowy i oświetleniowy. Oświetlenie hali, łącznie z oświetleniem boiska na płycie głównej, oparte będzie na technologii LED-owej, co wymiernie ograniczy zużycie energii elektrycznej. W projekcie przewidziano także montaż instalacji solarnej dla podgrzewania wody, co wiąże się ze znacznym obniżenie kosztów funkcjonowania obiektu.

Podczas uroczystości przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego: starosta Jerzy Żukowski, wicestarosta Leszek Marszał i skarbnik Anna Anuszewska podpisali umowy na roboty budowlane z spółką REMBUD z Przasnysza oraz z przedsiębiorstwem Józefa Sarosieka na nadzór inwestycji. Po podpisaniu umowy plac budowy poświęcił i pobłogosławił dziekan dekanatu wyszkowskiego ks. kan. Zdzisław Golan. Nie mogło zabraknąć także symbolicznego wbicia pierwszej łopaty na placu budowy przez członków Zarządu Powiatu, radnych, wykonawców, dyrektor szkoły Monikę Kluczek, nauczyciela wychowania fizycznego szkoły Marcina Rosińskiego i ucznia CEZiU.

Na uroczystość podpisania umowy występy sportowe przygotowała młodzież z CEZiU „Kopernik”. Z pokazem tańca nowoczesnego wystąpiła Oliwia Tolak, która jednocześnie jest tancerką Dziecięcej Rewii Sylaba. Pokaz żonglerki piłkarskiej zaprezentowali Jakub Cyrych i Michał Baranowski. Nie zabrakło także występów Oddziałów Przygotowania Wojskowego, którzy pod zujnym okiem Andrzeja Grajczyka i Moniki Lipki przygotowali pokaz sprawności i walki wręcz. Na zakończenie głos zabrała dyrektor CEZiU „Kopernik” Monika Kluczek.

- Dajemy uczniom silne korzenie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację projektu hali, panu staroście, panu wicestaroście, Zarządowi Powiatu i radnym, pracownikom starostwa, a dziś szczególnie dziękuję także swoim uczniom i nauczycielom - powiedziała.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace budowlane na terenie CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie. Obiekt powstanie w miejscu obecnej małej sali (zostanie rozebrana) i będzie połączony z budynkiem szkoły dwukondygnacyjnym łącznikiem. Kompleks będzie usytuowany wzdłuż ulicy Świętojańskiej, przy czym wejścia do gmachu hali będą znajdować się w łączniku (główne wejście od wewnętrznego dziedzińca szkoły oraz wejście
od ulicy Świętojańskiej). Na zewnątrz budynku ma powstać także parking z wjazdem od ulicy Matejki. Po zakończonych pracach otoczenie szkoły i skrzyżowania ulic Matejki i Świętojańskiej zmieni oblicze - z perspektywy wspomnianego zbiegu ulic budynek będzie można podziwiać w całej okazałości. Termin wykonania inwestycji to koniec września 2023 roku.

Źródło: Powiat Wyszkowski

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Jojo
Wydarzenie jakby co najmniej już coś zbudowali a tu dopiero podpisanie umowy. Co to będzie na otwarcie hali??? Chyba niektorzy boja się że nie doczekają i woleli juz teraz poświętować. Komuna wiecznie żywa
Do Jojo
Myślę, że na otwarcie to zostaną zaproszeni co najmniej papież, prezydent USA, Michael Jordan i Królik Buggs.
Teresa
Aż dziwne, że Bali i Królowej nie było :)
Mojo
Widać p. Kowalewska w akcji komentarzy... szkoda, że nie ma wzięcia ten temat...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
W Długosiodle szukają dyrektorów
Jaka ona młoda chyba ktos na oczy widzi. A jeśli chodzi o kompetencje to są. Szkoła jak widzę fajnie się rozwija. A zazdrośników jak widać nie brakuje.
JN
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA