REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"BUBBLE" na żywo zachwyciło!

Kultura

Po premierze on line nareszcie na żywo, przed publicznością, zaprezentowano najnowsze widowisko Wyszkowskiego Teatru Tańca i Szkoły Tańca Deptak. Spektakl #BUBBLE obejrzało w ciągu trzech dni ponad 2200 osób. Gromkie brawa były wyrazem nie tylko radości ze spotkania na żywo po dłuższej, pandemicznej przerwie, ale przede wszystkim zachwytu dla wspaniałej pracy tancerzy i twórców widowiska.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Najnowszy Taneczny Deptak z udziałem tancerzy Szkoły Tańca Deptak Jolanty Wiśniewskiej i MB Studia Tańca Martyny Busławskiej i Wyszkowskiego Teatru Tańca nosi tytuł #BUBBLE  i nawiązuje do "bańki", w jakiej żyjemy. Daliśmy się w niej zamknąć przede wszystkim z powodu pandemii koronawirusa, która osłabiła czy wręcz zabiła tradycyjne relacje międzyludzkie. Ale winą za wszystko nie możemy winić tylko wirusa. Świat cyfrowy, wirtualny, jakiemu daliśmy się osaczyć na długo zanim przyszła do nas pandemia, także spowodował spustoszenie w relacjach społecznych. Słusznie zauważają twórcy spektaklu "żyjemy razem ale obok siebie". 

- Żyjemy w "bańce"... Bezpośrednio, bo algorytmy otaczające nas w wirtualnym świecie, zamykają ludzi w tym zjawisku, a świat informacyjny coraz częściej przeplata się ze światem rzeczywistym. Metaforycznie, bo epidemia niejako spotęgowała bańkę, w jakiej znaleźliśmy się jako jednostki - nasze światy zostały mocno odizolowane od siebie - mówią twórcy widowiska. 

W Deptaku #BUBBLE pragną wyjść naprzeciw problemowi izolacji i budowaniu fałszywych przekonań, jednocześnie wchodząc w świat wirtualny i w mechanizmy, jakimi w obecnej rzeczywistości zostaliśmy zmuszeni się porozumiewać.

- Chcemy pokazać, do jakich to niebezpieczeństw prowadzi i wskazać alternatywę, do jakiej chcemy dążyć. W świecie zdominowanym przez ego oraz indywidualizm chcemy przypomnieć, że wciąż istnieje miejsce na budowanie społeczności i wartości w dbaniu o wspólne dobro - dodają autorzy widowiska. 

Spektakl niesie mądre przesłanie i daje nadzieję. Nie jest jkeszcze za późno. Tylko rozejrzyj się dookoła, spójrz na drugiego człowieka, od którego oddaliłeś się przez nowoczesne technologie. Weź go za rękę, zapytaj, jak się czuje, pomyśl, co sprawia ci radość i żyj pełnią życia, z otwartymi szeroko oczami i sercem. 

W dniach 28-30 kwietnia spektakl mieli okazję obejrzeć uczniowie wyszkowskich szkół, przedszkolaki a także najbliżsi młodych tancerzy. Wystąpiły wszystkie grupy taneczne prowadzone przez Martynę Busławską i Jolantę Wiśniewską - łącznie ponad 170 tancerzy. Wysoki poziom artystyczny gwarantowały autorskie choreografie, świetna muzyka oraz efekty specjalne. Dech zapierał wszystkim pokaz z dmuchaną kulą, która symbolizowała tytułową bańkę, w której zamknięty żyje współczesny człowiek. Spektakl na żywo został przyjęty bardzo entuzjstycznie przez wyszkowską publiczność.   

Twórcy:

Choreografia: Jolanta Wiśniewska, Martyna Busławska

Reżyseria: Martyna Busławska

Scenariusz: Damian Olczak 

Mixy muzyczne: Kacper Gonera

Światła: Damian Białorudzki

Realizacja filmu: Kamil Zdzierak/ Z Production

Zdjęcia, plakat, grafika: Mikołaj Napiórkowski

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wyszków. Podziękowania dla: Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, Dyrektora WOK Hutnik Mariusza Kowalskiego. Ogromne podziękowania dla rodziców za zaufanie i cierpliwość, dziękujemy za oprawę medialną redakcjom Tuba Wyszkowa i Nowy Wyszkowiak. 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Jerzy Żukowski zostaje. Nowej powiatowej koalicji nie udało się odwołać starosty
Wnioskodawca , komisja rewizyjna - jak nie umiecie liczyć do dwunastu to się dalej nie kompromitujcie .
wyborca
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Kierownik wydziału kultury jak zwykle zapracowana , nieuchwytna- czy może niekompetentna i nie ma nic do powiedzenia? Taka sama dobra w kulturze jak dyr WOK Hutnik
wyszkowianka
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Środa
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA