REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Utalentowani plastycy ASA “Tomitofa”

Kultura

Różnorodne i wyjątkowe prace plastyczne zaprezentowano podczas V Wernisażu Wystawy Sztuki Dziecięcej Autorskiej Szkoły Artystycznej "Tomitofa" Magdaleny Kamińskiej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Na wystawie można podziwiać prace kilkunastu młodych artystów: Antoniego Kuleszy, Ani Falby, Amelii Kamińskiej, Zuzi Kowalczyk, Michaliny Wójcik, Bartka Kałek, Heleny Pergoł, Mai Kanar, Oliwii Kuleszy, Alicji Główczyńskiej, Kariny Andruchewicz, Hani Walczyńskiej, Mai Niemiry, Ali Orszulak, Antoniego Szczepanka, Zuzi Milczarczyk, Helenki Kuśmierczyk, Bartka Kałka, Blanki Urbaniak, Mariki Kucharczyk. Prace powstały pod kierunkiem Kai Kozon - absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - mimo młodego wieku twórczyni już 16 wystaw. Dyplom obroniła ona z wyróżnieniem rektorskim, kilkukrotnie wyróżniona była stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymała wyróżnienie z Malarstwa i Rysunku przyznane przez Radę Wydziału Malarstwa Warszawskiej ASP. Otrzymała też wyróżnienie z tkaniny artystycznej i wiedzy o dziedzinach i strukturach wizualnych przyznane przez Radę Wydziału Malarstwa Warszawskiego ASP. Odebrała stypendium rektora przyznawane dla najlepszej studentki, nagrodę Fundacji Marka Marii Pieńkowskiego dla najlepszego studenta I roku na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. To także laureatka I miejsca w Mazowieckim Konkursie Plastycznym „Mazowiecki pejzaż” i I miejsca w Mazowieckim Konkursie Plastycznym „W Dolinie Bugu”.

- Chciałabym złożyć gratulacje moim uczniom. Wasze prace są bardzo różnorodne i każdy z  was ma swoją wrażliwość, którą bardzo cenię - mówiła artystka Kaja Kozon.

- Bardzo się cieszymy, że państwa widzę, że widzę naszych młodych wspaniałych artystów - powiedziała założycielka ASA „Tomitofa” Magdalena Kamińska.

Opowiedziała również o zajęciach organizowanych w  ASA "Tomitofa".

- W "Tomitofie" jest wiele różnych zajęć, również zajęcia plastyki i rzeźby. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności dzieci według ich możliwości i wieku w dziedzinie plastyki i rzeźby oraz wszystkich zagadnień z nią związanych. Uczymy naszych młodych artystów różnorodnych pojęć plastycznych i rzeźbiarskich jak również zapoznajemy ich z rozmaitymi technikami oraz pozwalamy wyrazić siebie i zaprezentować swoje pomysły. Na zajęciach plastycznych wykorzystujemy ogrom technik artystycznych, między innymi akwarele, akryle, pastele, kredki różnego rodzaju, węgiel, ołówek, wydzierankę czy wydrapywanki. Zajęcia plastyki i rzeźby ASA "Tomitofa" są od 7 lat, więc wydarzyło się tu bardzo wiele różnych rzeczy, osiągnięć było już bardzo wiele, wystawa jest już piąta. Rozmawiamy i tłumaczymy, na czym polega komponowanie pracy, dobór barw, umiejętność cieniowania, jednolita plama czy deseń i które warto świadomie wykorzystać w pracy, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Podczas zajęć ćwiczymy trzy rodzaje zadań - z wyobraźni, z natury i techniczne. Prace z wyobraźni poprzeplatane są zadaniami, które uczą obserwowania otaczającego nas świata, np. martwa natura z przedmiotów codziennych, martwa natura z owoców oraz zadaniami technicznymi wprowadzającymi np. pojęcie perspektywy, kształtu, mierzenia odległości za pomocą ołówka. Różnorodność tematów powoduje, że każdy z naszych podopiecznych poznaje siebie i poszerza swoje plastyczne możliwości. Na zajęciach z rzeźby tworzymy modele przestrzenne jak i płaskorzeźbione. Wykorzystujemy różne masy plastyczne m.in. glinę, plastelinę, ciastolinę, suchą porcelanę oraz typowe do zadań plastycznych - karton, patyczki, sznurki. Kleimy, lepimy i mocno się brudzimy po to, by przybliżyć dzieciom świat rzeźby. Dzieci uczą się świadomego rzeźbienia jak i swobodnej pracy w różnych masach. Uczą się pracować nad materią nie zawsze przyjazną. Komponują bryłę i poznają pojęcie rzeźbiarskie takie jak faktura, krawędź, płaszczyzna, przestrzeń.

Na wystawie zostały pokazane prace 19 uczestników, którzy do samej wystawy uczestniczyli w zajęciach. Wybór ich prac był intuicyjny, pokazujący wartość ich zaangażowania, a także to, że pracując w skupieniu już samo to nad czym się pracuje jest dobre. To, co się robi jest dobre, bo człowiek jest w tym całkowity. Jest autentyczny. Nie ma innej miary. Na zajęciach rzeźby i plastyki Autorskiej Szkoły Artystycznej "Tomitofa" każde dziecko jest dobre i każdy ma prawo zrobić swoją pracę po swojemu i samodzielnie.

- Jestem z was wszystkich niezwykle dumna. Nie dość, że jesteście wspaniali i utalentowani, to do tego macie jeszcze ogromną wyobraźnię i ogromną wrażliwość. Nasza najwspanialsza pani Kaja, która z przecudownym podejściem, ogromnym sercem, ogromną wyobraźnią stara się naszym młodym artystom przekazać to, co sama wie, a wie naprawdę wiele. Jesteście dla nas największym skarbem. Gratuluję jeszcze raz wspaniałym twórcom a rodzicom tak wspaniałych utalentowanych dzieci - mówiła Magdalena Kamińska. 

Wystawa została zrealizowana we współpracy z Wyszkowskim Ośrodkiem Kultury "Hutnik".

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówwernisaż ASA "Tomitofa"V Wernisaż Wystawy Sztuki Dziecięcej Autorskiej Szkoły Artystycznej "Tomitofa"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
A co to za Milena D pracuje w urzędzie miasta? Czy to przypadkiem nie córka sekretarki Agaty D? czy zbieżność nazwisk przypadkowa?
petent
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
o ja pierd... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na to poszły NASZE pieniądze ?
***** ***
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Zostawiając na marginesie czy to ten teledysk czy nie te, to i tak w głowie się nie mieści jak to się wszystko kupy nie trzyma. Wydział promocji zafundował nam już łowickie ławki, hawajskie graffiti, pstrokate schody, plastikowy napis a teraz do tego piosenka cygańska??? To jest pomysł na promocję miasta???
U cyganki w tobołku
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Środa
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA