REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Była radna musi iść do więzienia

Na Sygnale

Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok skazujący byłą wyszkowską radną Lucynę S. na 1,5 roku pozbawienia wolności i obowiązek zapłaty (solidarnie z dwoma innymi oskarżonymi) prawie 1 mln zł na rzecz pokrzywdzonych przez nich przedsiębiorców. Wyrok jest prawomocny i oznacza dla skazanej bezwzględne więzienie.

REKLAMA

Lucyna S. (76 l.) była radną Rady Miejskiej w Wyszkowie z ramienia Komitetu Wyborczego "Razem dla Ziemi Wyszkowskiej" w latach 2010-2014 oraz 2014-2018. Od 2019 roku do marca 2021 roku zarządzeniem burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego zasiadała w składzie Rady Seniorów Gminy Wyszków. Przez lata zatrudniona była w miejskiej spółce PWiK.

Wspólnie i w porozumieniu 

Lucyna S. oskarżona była o to, że "w okresie od 1 czerwca do końca grudnia 2016r. w Poniatach Ciborach gmina Winnica, działając wspólnie i w porozumieniu, w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, dzierżawiąc od Grzegorza i Ewy Kaczorów nieruchomości w miejscowości Poniaty Cibory, celem prowadzenia wydobycia piachu i żwiru (...) przywłaszczyli powierzone im do użytkowania i wydobycia mienie w postaci kopaliny w ilości około 221 100 ton o wartości nie mniejszej niż 994 tys. 950 zł, co stanowiło mienie znacznej wartości, w ten sposób, że uczestniczyli w wydobyciu około 292 500 ton kruszywa, przekraczając roczne wydobycie określone w umowach dzierżawy oraz w koncesjach Starosty Pułtuskiego (...), a następnie zbyli kopalinę zatajając przed właścicielami nieruchomości przekroczenie rocznych limitów wydobycia i naruszenie warunków koncesji". 

Dobry interes

Poszkodowanymi w sprawie są Ewa i Grzegorz Kaczorowie wraz z rodziną - przedsiębiorcy, którzy weszli w spółkę z Lucyną S., jej zięciem Dariuszem B. oraz ich wspólnikiem - Robertem G. (obydwaj byli współoskarżonymi w tym samym procesie co Lucyna S. i także zostali skazani - red.). Państwo Kaczorowie zdecydowali się na wspólny interes, kuszeni krociowymi zyskami z wydobycia i sprzedaży kruszywa. Mieli tylko kupić i wydzierżawić działkę pod kopalnię. Załatwienie koncesji i umów na zbyt kruszywa wzięli na siebie nowi wspólnicy. 

W 2015 roku spółka należąca do Lucyny S. i jeszcze jedna firma podpisały z państwem Kaczorami umowę dzierżawy zakupionego przez nich terenu. Pieniądze na zakup kopalni syn pana Grzegorza pożyczył pod zastaw domu. Płacił 10 tys. zł miesięcznie odsetek, z których 50% miał mu zwracać nowy wspólnik. Na podstawie umowy dzierżawy na nieruchomości w miejscowości Poniaty Cibory miało być prowadzone wydobycie piachu i żwiru w ilości i na zasadach określonych w koncesji starosty pułtuskiego z 6 maja 2016r. - tj. około 70 tysięcy ton rocznie.

- Propozycja była uczciwa. Zaproponowali nam zainwestowanie w kopalnię, na której mieliśmy zarobić kilka milionów złotych. Podział ról był następujący: my załatwiamy kasę, oni teren, zbyt i papiery. Ogólnie mieliśmy podzielić się 50 na 50 - wspomina Michał Kaczor, syn Grzegorza Kaczora. - W tym momencie zjawia się pani Lucyna - bardzo miła, dobrze ubrana, starsza kobieta, więc to oni wskazali nam nieruchomość, za którą my zapłaciliśmy. Z racji tego, że prowadziliśmy działalność związaną ze sprzedażą aut, oni zadeklarowali iż zajmą się wszystkim. My się nie znaliśmy na kopalnictwie.

Nietrafiona spółka

Koncesję ostatecznie załatwiła Lucyna S. i w połowie czerwca 2016 roku zaczęło się wydobycie. Szybko też zaczęły się problemy i konflikty między wspólnikami od kopalnianego interesu. Państwo Kaczorowie  zorientowali się, że na własnej nieruchomości są niemile widziani. Zaczęli podejrzewać, że coś jest nie tak, że mogli paść ofiarami oszustwa.

- Poprosiłem o umowy z osobami kupującymi kruszywo i o dokument WZ, aby sprawdzić, jakie ilości kruszywa zostały wywiezione i na jaką wartość. Nie otrzymałem ich. Problem był także z płatnością należnej nam części zysków. Mieliśmy zagwarantowaną tzw. przedpłatę po pierwszym miesiącu. Niestety, pierwsza wpłata nastąpiła po 3 miesiącach. Całość wydobycia trwała 6 miesięcy. Kiedy kwoty zaczęły spływać nie takie jak nam obiecano, zaczęła się między nami kłótnia i ciągłe awantury o pokazanie dokumentów. W grudniu 2016 roku mój tata wyprosił ich z naszej działki i zerwał umowę dzierżawy na podstawie braku wpłat i niezgodności z deklarowanym wydobyciem kruszywa. Przypomnę, koncesje były na 70 tysięcy ton piasku i żwiru, a w pół roku wydobyli znacznie więcej. Mam nagrania, na których mówią o wydobytych 300 tysiącach ton - relacjonuje Michał Kaczor.

Sprawy zaczęły się wikłać a konflikt narastać. Pokrzywdzeni zaczęli informować o swoich podejrzeniach organy ściagania, czym narazili się na pozwy ze strony Lucyny S. o zniesławienie. Lucyna S. kwestionowała zgodność z prawem wypowiedzenia umowy dzierżawy. Opierała się przy tym na fałszywej dokumentacji, którą stworzył geolog w celu odrzucenia roszczeń państwa Kaczorów. Rozpoczęła się wielomiesięczna wymiana korespondencji, pozwów, zawiadomień, wezwań.  

- Od 4 lat nie mogłem kopać na swojej nieruchomości, bo ktoś, kto mnie okradł, w dodatku nie zapłacił podatków, miał więcej praw niż ja - wspomina Michał Kaczor.

Czworo skazanych

Po kilku latach batalii sprawa trafiła przed sąd. W wyroku wydanym 1 lutego ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Warszawie uznał oskarżonych Lucynę S., Dariusza B. i Roberta G. za winnych zarzucanych im czynów. Sąd wymierzył Lucynie S. karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Dwaj pozostali współoskarżeni także zostali skazani na karę bezwzględnego więzienia. Dodatkowo sąd orzekł względem całej trójki obowiązek naprawienia w całości szkody wyrządzonej przestępstwem poprzez zapłatę solidarnie kwoty 994 tys. 950 zł na rzecz Grzegorza i Ewy Kaczorów. Lucyna S. dostała także 10 tys. zł grzywny. W sprawie skazany na karę więzienia w zawieszeniu został także geolog, który fałszował dokumentację geologiczną m.in. dla Lucyny S.

- Ten wyrok potwierdził jedną rzecz, że mieliśmy do czynienia z rabunkową działalnością na kopalni - powiedział po ogłoszeniu wyroku prokurator oskarżający w tej sprawie. 

Lucyna S. od razu zapowiedziała odwołanie od wyroku skazującego. Rozprawa apelacyjna odbyła się 7 kwietnia. Sąd Okręgowy w Warszawie w całości utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. Tym samym wyrok stał się prawomocny. 

Ofiara "układu"?

Poproszona o komentarz Lucyna S., powiedziała nam tylko:

-  To autentyczny układ między moim przeciwnikiem a resortem sprawiedliwości.

Michał Kaczor, syn pokrzywdzonych w sprawie, komentuje z kolei:

- To bezwzględni ludzie. Do samego końca trwali w kłamstwie i zaprzeczali faktom. Na szczęście sprawiedliwości stało się zadość.

Organy ścigania badają

Sprawa miała kilka wątków, w których toczyły lub toczą się odrębne postępowania organów ścigania. Do wyjaśnienia jest m.in. kwestia szybkiego i bez konieczności opracowania raportu oddziaływania na środowisko uzyskania przez Lucynę S. koncesji na wydobycie kruszywa. Państwo Kaczorowie zapowiadali ubieganie się zadośćuczynienia ze strony urzędu Starostwa Powiatowego w Pułtusku. W tle historii jest jeszcze wątek składowania na wydzierżawionym od Kaczorów terenie nielegalnych odpadów niebezpiecznych dla środowiska, na co mają stosowne ekspertyzy. Sprawę - zarówno samego składowania odpadów, jak i zaniechania ich kontroli przez pultuskich urzędników - badała miejscowa prokuratura rejonowa. 

Szeroko tę sprawę opisywaliśmy w artykule -> Była radna miejska skazana na karę więzienia

Skazana także za fałszowanie oświadczeń majątkowych

Opisany wyżej wyrok skazujący Lucynę S. za przywłaszczenie cudzego mienia, wydobywanie kruszywa z naruszeniem koncesji i działanie na szkodę właścicieli terenu oraz narażenie ich na wielotysięczne straty, to nie jedyny problem byłej radnej. W ubiegłym roku została ona także oskarżona i skazana (nieprawomocnie) za czterokrotne złożenie fałszywych oświadczeń majątkowych w okresie sprawowania mandatu radnej Rady Miejskiej w Wyszkowie. W oświadczeniach była radna zataiła istotne informacje dotyczące swojego stanu majątkowego tj. posiadania zobowiązań pieniężnych w kwocie powyżej 10 tys. zł. Wyrok, jaki otrzymała, to grzywna w wysokości 200 stawek dziennych po 20 zł każda oraz koszty sądowe.

Więcej czytaj w artykule -> Kolejny wyrok byłej radnej miejskiej

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

***** ***
tato Daro i wszystko jasne, nawet teściową udupił
Zosia
jakos mi tej Lucynki nie szkoda ,wyniosla damusia
No i dobrze
Jeszcze jest jedna gwiazda w radzie miejskiej, ta od dopłat.
nie pamiętam.
grubo.
Robert
Okradlas ludzi musisz siedzieć szkoda że tak krótko ale wstyd w Wyszkowie taka pani radna i jest teraz bezradna a zięć pujdze siedzieć ale kasę ma i Ci h.... da cha cha
Daro
Gdyby była red. skończyła jakąś szkołę, potrafiłaby odróżnić zięcia od szwagra...
Do Daro
A na jakim przedmiocie w "jakiejś szkole" uczą jak odróżniać zięcia od szwagra?
do Do Daro
Przysposobienie do życia w rodzinie.
Buli
Jak to mówią: "Bobry zięć żonę raz, teściową pięć".
Ona
Jakie trzeba mieć kochane curki żeby zięć zafundował 1.6 m pozbawienia wolności mamusi jaka mac taka nac
Układ?
Czemu inne wyszkowskie media o tym nie piszą? Ta sprawa powinna być nagłośniona nie tylko w Wyszkowie ale na całą Polskę żeby ludzi wiedzieli że nie wszyscy co latają co niedzielę gorliwie do kościółka tacy święci
Ona
Dziwię się tej rodzinie gdzie są dzieci Piotr Iwona Marzena powinni dziada wygrać Darusia za to
wyszkowiak
Kolejny skompromitowany radny w Wyszkowie Wyborcy musza być dumni. Burmistrzowi też pogratulować doboru współpracowników. Przedsiębiorcza to ona była nie co
Ciekawe
Może ktoś z was wie, którą partię POpiera Sosnowska?
Feliks
Do żadnej partii nie należy, ale z pewnością nie popiera partii pederastów i szpiegów:)
;]
Karma wraca. Wcześniej czy później musiało dopaść też ich. Ci państwo z Pułtuska to tylko czubek góry lodowej, przez lata można by naliczyć o wiele więcej pokrzywdzonych przez tych osobników. Zlicytować ich żeby w dziurawych skarpetkach chodzili!
On
Nie wszyscy z Wyszkowa wiedzą że nastepnom sprawę prowadzi Prokuratura w Białymstoku tam też będzie wyrok dla naszej pani radnej potem Pułtusk i Żyrardów marnie skończy dama
Ona
Pytanie do naszej radnej dalszego usunęła pani Wyszkowski układ czegoś się pani boi
Kolezanka
Przecież zostałaś skazana zgodnie z literą Prawa
Dobry Samarytanin
Pana burmistrza takze powinno odwiedzić ABW, skontrolować jego poczynania z umarzaniem podatków bogatym, a biednym którzy opłacają sumiennie dokładanie. Zabieranie ludziom ziemii pp smiesznej cenie 8 zł a sprzedawanie znajomym deweloperom z kilkaset krotnym zyskiem.
Karol
To nie oni cię w 40 minut zniszczyli tylko twój ukochany zięć Darus
Logik
Dajcie spokój. To że osoba z tego samego układu i bliski współpracownik i wspólnik w rządzeniu popełnia przestępstwo to nie znaczy że jego bliski kolega z tej samej drużyny politycznej też jest przestępcą.
Oko z Gizycka
Kto kradnie ten wpadnie ●
Iwona
I po co Ci lucynko te kłopoty na stare lata zaufalas ziecowi a on co zrobił z Tobą
Danuta
Jak patrzę na to zdjęcie to aż dreszcze przechodzo po ciele☆
Krystyna
Słynny cytat z układu Wyszkowskiego ona do kościoła chodzi nikogo nie zabiła a że okradał wielu ludzi to co innego baba bez honoru
Zosia
Coś naszej gwiazdy nie widać na ulicach Miasta zapadła się?
Halinka
Ale wstyd! Złodziejka!Oszustka!A taka modląca!Do kościółka napierała co niedzielę i w każde święta! Cała jej rodzinka taka sama jak ona!Po Wyszkowie się lansowała z głową do góry kryminalistka jedna . Większą część tych pseudo radnych , naczelników i urzędników powinni przetrzepać!
On
Drodzy mieszkańcy Wyszkowa proszę zaizec no stronę Crk inkaso firma Dan Krusz widnieje jako dluznik ludziom na kwotę 156 tyś też okradla kogoś dobra złodziejka ile jeszcze tych przekretow ma za pazurami?
Stasiek L
Już komornicy zajęli emeryturę naszej pani radnej zostawili tyle żeby na leki starczyło i sucho bułkę w Crk Inkaso sporo ukradła gwiazda
Karol
A gdzie jest urząd skarbowy żeby sprawdził pity sfałszowane może ktoś to sprawdzi przecież została za to skazana dama Lucyna
Waldek
Co jej zrobi komornik jak ukradła 1 milion złoty A może więcej na waciki starczy ~
Zuzia
pani Lucynka troche przychoruje .
Historia dziwna
Uprzednio promowana przez burmistrza, długoletnia pracownica pwig Wyszków, w którym prym wiedzie przewodniczący PiS, Koncesja załatwiona w trybie pilnym. Nikt z towarzystwa z wykształcenia nie jest górnikiem. To daje do myślenia. Może trzeba bardziej patrzeć na ręce prezesom wybieranym z czapy, np sklepowym.
Piotr
Miejmy nadzieję że ktoś z urzędu te wpisy czyta i dame skontroluje za fałszowanie dokumentów obudzcie się urzędnicy
Krystyna
Widziałam ten wpis w Crk inkaso to prawda okradla na ponad 156 tyś ludzi z zieciem Boże patrzysz i niegzmisz?
Ps
Dobrze, że w ogóle została skazana...
Faworytka
A kiedy ten pierdel?
Krystyna
Kiedy dostanie bilet wkrótce
Karol
Widzę że nasz urząd skarbowy się to paniom nie interesuje a szkoda pani Naczelnik
Iwona
Kiedy ją powioza na dołek?
Karol
Podobniez już ją zamknęli czyżby była wielka Majówka?
WWY
Komentujący - prośba do Was, jak coś piszecie, to z szacunkiem do czytających - wstawienie w odpowiednim miejscu kropki lub przecinka, podobnie jak pisanie poprawnie po polsku naprawdę nie boli a ułatwia czytanie.
Do WWY
Masz rację, połowa komentujących, to powinna korzystać ze Słownika ortograficznego, bo tego nie da się czytać, błąd na błędzie, błędy ortograficzne i jak napisał Karol "podobniez", co oznacza ten wyraz?
Do do
Przestań się czepiać ortografii tu chodzi o kradzież biednych ludzi co okradla nasza radna jest inny wątek
Anna
Komentujący ma rację, niektórzy nie potrafią sklecić jednego zdania, a się udzielają. Kompromitacja!!
Iwan
Trzeba tom paniom zamknąć jak najszybciej bo znacznie chorować nasza Wyszkowska dama
WWY
A co to znaczy "Przestań się czepiać ortografii tu chodzi o kradzież biednych ludzi co okradla nasza radna jest inny wątek "? Radna okradła ludzi a później ktoś ktoś jeszcze ukradł tych ludzi czyli zabrał ich i gdzieś wywiózł? Ludzie, jak macie coś do przekazania na forum publicznym to ma być tak, żeby odbiorcy rozumieli o co Wam chodzi. A jeżeli chcecie tylko wyrzucić z siebie ciąg przypadkowych wyrazów, to róbcie to gdzieś między sobą.
Iwona
Chodzi o oszustwa o kradzież czyjegoś mienia Panowie i Panie to jest cała prawda o naszej radnej zlodz,,, ,
Iga
Dla mnie jest wszystko zrozumiałe oszustka i złodziejka radna Lucyna do ciupy zawnoc jom
Do Igi
Kolejna mądra!!!! Co to znaczy "do ciupy zawnoc jom"? Ty kobieto potrzebujesz pomocy!
Iga
Okradla to do wizenia z tom paniom a nie głaskać po głowie
Michal
Nie dość że okradła to jeszcze opłaciła urzędnika w Pułtusku aby właściciele kopalni nie mogli jej użytkowac. Do tego założyła 4 sprawy cywilne aby niszczyć finansowo. A to spowodowało rozległy zawał serca u właściciela działki. Dlatego życzę jej i Darusiowi aby w wiezieniu ich godnie powitali.
Znajomy
Nic nie ukradła.Stary Kaczor sfingował zawał bo synuś Michał I jego ojciec ma potéżne dlugi I komornika na głowie.Kiedy zobaczyli źe ta firma robi pieniâdze stali siê chciwi.Stary Kaczor uskutecznil znajomošci w Pisie I stâd ten wyrok Ješli ktoš tu krêci to to na pewno Nie Ona
Do znaiomego
Mało wiesz o tej sprawie to zamknij buzię
Michal
Heh .firma robi pieniądze ? A to ciekawe. W sądzie płakali że dołożyli do biznesu . Nigdy nie miałem do czynienia z tak bezwzględnymi ludźmi którzy nie zawahają się niczego. Nawet w sądzie gdzie na stole leżały faktory na 300 tys ton ukradzionego i sprzedanego kruszywa bezczelnie Kłamała że to nie ona i że to była glina.. złodziej kłamie i kłamać będzie . Więzienia pełne są niewinnych ludzi. Za same mordy powinni dostać po 5 lat. Miliony w oświadczeniach majątkowych a potem. " Ja nic nie wiedziałam , to zięć....". Niebawem opublikuje treść wyroku oraz nagrania o których Pani Lucynka nie ma pojęcia gdzie jej zięć przechwala się wywiezieniem 300 tys ton kruszywa w pół roku ..a w sądzie udaje głupa. Teraz po skazaniu będzie lawina innych pozwów z których zapewne też wyjdą dla nich kłopoty. Tylu ludzi oszukanych....że ta kobieta nie wstydzi się wejść do kościoła . A darus już pewnie ćwiczy zaciskanie pośladków ....
Do Michała wre
Wreszcie ktoś napisał cało prawdę o tych zlodzejach do pierdla Leucyna Darus i Robcio
Znajomy
No cöż myšle że Nie dlugo ukażâ sie równieź nagrania z udziałem Michałka jaki to miał układy z prokuratorem I jak załatwi Platforme Obywatelskä I Nie kłam Michałku o tych ludziach oszukanych I lepiej ty Michałku zwracaj uwagê na swöj odbyt????
Michal
Nagrania z prezydentem , premierem i z kim jeszcze ? Zbieraj kasę bo będzie Białystok część 2. Obiecuję
Znajomy
Šlizgasz sie Michalku na Pisie bo masz plecy…na razie.Karma wraca!Nieuczciwie potraktowaleš ludzi I Nie strasz bo sie …. Jakoš Nie przedzkadzało ci jak tatuš chandlował kradzionymi samochodami A grasz tu takiego uczciwego ty I twòj stary Skoro taki prawy twòj stary to czemu poprzepisywał majátek na kogoš innego?????
Michal
Karma już do mnie wróciła. Do was też. Przepisanie majątku , władza PiS. Kradzione auta...może jeszcze prostytucja i narkotyki..to wasz świat nie mój.
Znajomy
Oni tacy żli Michałku????? To czemu twoja źona pracowała u niech pòłtora roku???? Skamlaleš o zatrudnienie twoje żony do tych OKROPNYCH ludzi???? Nie martw sié,wszyscy dostanâ to na co zasługujá!
Michal
W waszej sytuacji zdecydowanie bym się nie odgrażał gdyż nikt was się nie boi. A tylko możesz sobie zaszkodzić.
Znajomy
Jak na razie to ty szczujesz I “obiecujesz” Czas pokaźe jak ty I twoja rodzina odpowie za to co zrobiła przed Bogiem Wypisywałeš Od poczátku tego artykułu pomöwienie I zwyczajnie szczułeš.Nie martw sie o nikogo-martw sie o siebie Powodzenia Michalku Ps,Pozdröw Marie(swojâ żonê)
Ogserwator
Przez pryzmat tych komentarzy widač że ci Kaczorowie też šmierdza gownem Coš tu nie gra
Michal
Pamiętaj że urządzenia z których piszesz mają nr IP. Kolejne postępowanie karne za groźby karalne. Ciekawe co na to powie " znajomy prezydent z prokuratorem ".
Michał
Heh...baran Używasz niepolskich znaków....zobaczcie jak próbują oczerniac poszkodowana rodzinę. Komentarz Znajomego i obserwatora to ta sama osoba. Darus B.
Znajomy
Ochhhh Michalku !!! Gdzie te “grożby”???nie strasz,nie strasz zrelaksuj sie bo ci zwieracze puszczâ Jedna rada Od milego znajomego.Przed oczernianiem kogoš na poczâtku zacznij Od siebie Okazuje sie że ani ty ,ani twoja rodzina jest tak przejrzysta I prawa jak to opisywaleš o sobie Nagle wychodzá brudy o was Powodzedzeni Od miłego znajomego
Michal
To już oceni " znajomy " prokurator
Konrad
Czytałem te wpisy myślę że Pan Dariusz B przegrał tom bitwę i musi odsedziec wyrok więzienia koniec i kropka
Oko z Gizycka
Do znajomego czyli do Dariusza B pamiętasz czasy z Giżycka ile tam zrobiłeś takich przekrętów tam też jest kupę twoich wrogów których przewiozles na grubą kasę Cyganie
Krystyna
Dziś też się w kościele nie pojawiła pewnie się wstydzi ludzi co oniej pomyslo ludzie mówią złodziejka zamknąć ją w klatce jak dzikie zwierzę niech siedzi tam półtora roku gwiazda
Stas
Zawsze chciała być gwiazddo została gwiazdo oszustwa gminy Wyszków do więzienia z niom niech odpokutuje winy
Kasia
Nie bardzo chce mi się wierzyć, że osoby, które piszą komentarze są tak tępi. Dlatego śmiem twierdzić, że piszą je te same osoby. Takie same formułowanie zdań, takie same błędy. Dlatego osoba, która to piszę, powinna się cofnąć do II klasy szkoły podstawowej, a nie wypisywać na forum takie farmazony.
Do Kasi
Tu jest cała prawda o Lucynie kradla wpadła
WWY
Domyślam się, że te komentarze pisze ktoś z poszkodowanych. Niepotrzebnie bo forma wypowiedzi, gramatyka, ortografia świadczą o niej (a może i całej rodzinie) niezbyt dobrze, łagodnie mówiąc sprawia(ją) wrażenie niezbyt inteligentnych ludzi. @Kasia też niewiele lepsza, karze im się cofać do II klasy podstawówki a sama nie potrafi napisać poprawnie zdania zdania po polsku. Zarówno forma, poziom wypowiedzi, jak i wzajemne oskarżenia i pranie brudów na publicznym forum - żenujące.
Bunio
Zamknąć Babę i po sprawie
WWY
Przyganiał kocioł garnkowi, oczywiście "każe" a nie "karze".
Do WWY
Przeczytaj swój wcześniejszy wpis, przedostatnie zdanie i oceń sama swoją poprawność!!!
WWY
Przecież zauważyłem błąd i się poprawiłem.
Wiktor
Piszcie o Lucynie co zrobila
Hmm.
Wczoraj widziałem, jest na powietrzu. Jak powiedział " Duńczyk"

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
o ja pierd... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na to poszły NASZE pieniądze ?
***** ***
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Zostawiając na marginesie czy to ten teledysk czy nie te, to i tak w głowie się nie mieści jak to się wszystko kupy nie trzyma. Wydział promocji zafundował nam już łowickie ławki, hawajskie graffiti, pstrokate schody, plastikowy napis a teraz do tego piosenka cygańska??? To jest pomysł na promocję miasta???
U cyganki w tobołku
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Środa
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA