REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Festiwal z gwiazdą

Rozrywka

W dniach 2-9 kwietnia odbyły się kwalifikacje piosenkarzy, którzy nadesłali swoje zgłoszenia do XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”, który odbędzie się 15-16 czerwca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

REKLAMA

Z nadesłanych 121 zgłoszeń jurorzy w składzie: Krzysztof Heering (wykładowca, docent Akademii Muzycznej w Warszawie), Anna Jurksztowicz (piosenkarka i producentka muzyczna), Aleksander Nowacki (lider zespołu Homo Homini, kompozytor, aranżer, realizator i producent muzyki rozrywkowej, skarbnik SAWP), Ryszard Poznakowski (kompozytor, założyciel i lider legendarnego zespołu Trubadurzy, Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP) Maria Szabłowska (dziennikarka radiowa i telewizyjna) oraz Paweł Sztompke (dziennikarz radiowy i recenzent muzyczny) ocenili 118 podmiotów muzycznych. Pozostałe były niezgodne z regulaminem festiwalu. W efekcie przesłuchań 351 utworów, jurorzy zakwalifikowali 22 podmioty muzyczne, wśród których jest trzech piosenkarzy, dwa zespoły, jeden duet i szesnaście piosenkarek. Zakwalifikowani piosenkarze pochodzą z różnych miejscowości. Do Wyszkowa przyjadą z Warszawy, Białegostoku, Kielc, Bełchatowa, Opola, Puław, Słubic, Bielawy, Węgrowa, ale również z mniejszych miejscowości. 

Gwiazdą muzyczną festiwalu będzie Anna Jurksztowicz, a prezenterami Maria Szabłowska i Paweł Sztompke. Na widowni zgodnie z tradycją zasiądą znakomici polscy sportowcy i ludzie kultury. Realizatorami muzycznymi festiwalu będą Roman Jastrzębski i dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Kowalski, który jest także współorganizatorem festiwalu. Patronat nad festiwalem objęli MKDNiS, MEiN, Biskup Łomżyński, ZAiKS, SAWP, PKOL, PZLA, ZPRP, PZK, Starosta Powiatu Wyszkowskiego i Burmistrz Wyszkowa.

Kilkanaście nagród przyzna sześć komisji - jurorów, burmistrza Wyszkowa, starosty Powiatu Wyszkowskiego, sportowców, organizatorów i publiczności. Wśród nich będą nagrody ufundowane przez MKDNiS, ZAiKS, SAWP oraz Burmistrza Wyszkowa, Starostę Powiatu Wyszkowskiego i wójtów gmin naszego powiatu, ale również spoza niego. Dzień przed festiwalem odbędzie się spotkanie artystyczne, które w obecności jurorów i akustyków będzie bezpośrednio przygotowywać piosenkarzy do festiwalu. Organizator festiwalu, prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski, zapewnia, że tegoroczny festiwal tradycyjnie będzie stał na wysokim poziomie i zaprasza do jego obejrzenia 16 czerwca - jak zawsze w Boże Ciało, w godz. 16:45 - 20:30 w przepięknym Wyszkowskim Ośrodku Kultury ”Hutnik”. 

Organizator

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
A co to za Milena D pracuje w urzędzie miasta? Czy to przypadkiem nie córka sekretarki Agaty D? czy zbieżność nazwisk przypadkowa?
petent
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
o ja pierd... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na to poszły NASZE pieniądze ?
***** ***
"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Zostawiając na marginesie czy to ten teledysk czy nie te, to i tak w głowie się nie mieści jak to się wszystko kupy nie trzyma. Wydział promocji zafundował nam już łowickie ławki, hawajskie graffiti, pstrokate schody, plastikowy napis a teraz do tego piosenka cygańska??? To jest pomysł na promocję miasta???
U cyganki w tobołku
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Środa
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA