REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Efekt zbiórki przerósł oczekiwania

Pomoc dla Ukrainy

Wiele osób odpowiedziało na akcję Akademii Umiejętności Pan Hilary, która zorganizowała celową zbiórkę darów dla żołnierzy ukraińskiej obrony terytorialnej. Dary jeszcze dziś pojadą do walczących na ukraińskim froncie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Akcja była spontaniczna i błyskawiczna. Gdy pojawiła się możliwość "przerzucenia" sprzętu i jedzenia na ukraiński front, Akademia Umiejętności Pan Hilary ogłosiła zbiórkę tego, czego broniący Ukrainy potrzebują teraz najbardziej. A potrzebna jest ciepła odzież ochronna, ciepła bielizna, nakolanniki budowlane, buty trapery, latarki czołówki, baterie, a także leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe oraz treściwe konserwy i kawa. Wyszkowianie bardzo licznie odpowiedzieli na tak konkretne zapotrzebowanie i w krótkim czasie dosłownie zasypali Akademię darami, wśród których było i dużo odzieży, i trwała żywność, i wyposażenie typu latarki, baterie, narzędzia. W imieniu Akademii dziękujemy za tak ofiarne wsparcie zbiórki a przede wszystkich ukraińskich żołnierzy.

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA