REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Oczy inne niż wszystkie

Kącik Prasowy

Na pewno słyszeliście o soczewkach kontaktowych i wiecie, że można ich używać do korygowania wszystkich najpowszechniejszych wad wzroku. Ale ich możliwości idą krok dalej. W stronę bardzo interesującą. Dla jednych na co dzień, dla innych - na specjalne okoliczności. Sprawdźmy zatem, czym są soczewki kolorowe.

REKLAMA

Soczewki kolorowe - pomysł na zmianę wizerunku

Otóż soczewki kolorowe, jak nazwa wskazuje, zmieniają kolor. Ale nie widzenia - bo i takie wątpliwości i pytania się pojawiają - a jedynie oczu. Zmiana może być, w zależności od modelu soczewek, różna. Znajdziemy tu takie, które jedynie wydobędą naturalny kolor naszych oczu, uczynią go bardziej intensywnym i wyraźnym. Ale kolorowe soczewki mogą służyć także do tego, by nadać oczom zupełnie innej barwy. Możliwości jest całkiem sporo, bo mogą to być soczewki białe, fioletowe, czerwone czy w bardziej klasycznych kolorach - zielone, niebieskie czy brązowe. W ten sposób błyskawicznie możemy zmienić kolor oczu, a co za tym idzie również nasz wizerunek. Oczy bowiem są tym, co bardzo mocno rzuca się... właśnie w oczy. Często to ich wygląd decyduje o tym, jak odbieramy drugą osobę, co do niej czujemy czy co o niej myślimy. Jeśli zaś do soczewek kolorowych dodamy zmianę fryzury czy stroju, to nagle może się okazać, że nawet bliskie osoby mają problem z poznaniem nas. Chociaż nie aż tak duże, jak wtedy, gdy sięgniemy po soczewki kontaktowe we wzory...

Nowy wygląd oka

Większość nas kojarzy, jak wyglądają przeróżne postaci z bajek, legend, opowieści. W filmach i serialach, głównie fantasy, science fiction czy katastroficznych, mamy szeroką plejadę bohaterów i bohaterek, jakich na co dzień raczej nie ujrzymy na ulicach. I mają oni swoje rzesze zwolenników i fanów, darzących ich nieraz bardzo mocnymi uczuciami.

Na tyle, że chcą, choć na pewien czas, stać się właśnie do nich podobni, czy to z zachowania, czy z wyglądu. Kontaktowe soczewki wzory to właśnie opcja, by było to możliwe i w dodatku bardzo realistyczne. Ich założenie sprawia, że oczy naprawdę zmieniają się nie do poznania... Po co to robić? Możliwości jest wiele. Na przykład dla zabawy i przyjemności z niecodziennego wyglądu. Na imprezę, by szokować i zaskoczyć znajomych. Na okoliczność konwentów (zjazdów) miłośników fantastyki czy komiksów. W ramach cosplay, czyli przebrania się za postaci np. z filmów anime. Soczewki jak u wiedźmina pozwolą wyglądać jak Geralt z Rivii, Biały Wilk, który dzięki prozie Andrzeja Sapkowskiego i grom komputerowym jest znany niemalże na całym świecie. Soczewki typu zombie idealnie sprawdzają się do przebrań na imprezy tematyczne, chociaż chodzenia w nich na co dzień nie będziemy doradzać z uwagi na możliwe reakcje otoczenia. A może wolicie wersję z Okiem Saurona, albo geometrycznymi kształtami, bardziej kojarzącymi się z cyberpunkiem? Możliwości jest naprawdę sporo. Ale są też zastrzeżenia.

O czym pamiętać przed zakupem?

Kolorowe soczewki kontaktowe występują w dwóch rodzajach. Jako tzw. zerówki (plan), które może nosić każdy, o ile nie ma ogólnych przeciwwskazań wyłączających ich używanie. Oraz jako soczewki z mocą optyczną, czyli jednocześnie kolorowe i korygujące. Niezależnie od tego, na jaką opcję się  zdecydujemy, należy pamiętać, że soczewki kontaktowe to produkty medyczne. Nie należy kupować ich z niepewnego źródła - chociaż wydaje się tańsze o kilka złotych - jeśli nie jesteśmy absolutnie przekonani o ich pochodzeniu i bezpieczeństwie ich noszenia dla narządu wzroku. To prawda, że dokonując zakupu na przykład bezpośrednio na stronie znanego serwisu sprzedażowego w Chinach, kupimy tanie soczewki kolorowe. Ale czy dobre? Te produkty zwykle nie posiadają certyfikatów dopuszczających je na nasz rynek, a skład materiału może być tak naprawdę zagadką. Zakupu dokonujmy w kraju, w autoryzowanych i sprawdzonych sklepach. Te internetowe, jak BezOkularow.pl, są szczególnie atrakcyjne, z uwagi na połączenie wysokiej jakości i niskiej ceny, jaką charakteryzują się np. kolorowe soczewki kontaktowe EyeLove Crazy.

Artykuł zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Gmina nie chce płacić taniej?
Firma która daje niższą cenę daje również mniejsze łapówki. Albo nie daje wcale. Gdzie tu interes dla włodarzy . Jak zwykle bagienko Wyszkowskie :(
nonie
„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA