REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Na lodowisko nas nie stać

Miasto

Mieszkańcy gminy Wyszków wciąż nie mogą pogodzić się z brakiem lodowiska i z tym, że muszą korzystać z tej atrakcji w odległych o kilkadziesiąt kilometrów miastach. "Czy naprawdę nie stać Wyszkowa na własne sztuczne lodowisko? Dlaczego dzieci i młodzież naszego miasta nie mogą, tak jak w Wołominie, Legionowie, Zielonce i in. korzystać z jazdy na łyżwach, spędzać ferii zdrowo, a nie tylko przed komputerem?" - pyta nasz Czytelnik. Z pomocą przy tworzeniu ślizgawek i lodowisk wychodzi natomiast Państwowa Straż Pożarna.

REKLAMA

"Biorąc pod uwagę bliskość Warszawy..."

Na pytanie naszego Czytelnika odpowiedzi udzieliła naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego w Wyszkowie:

- Organizacja lodowiska miejskiego wiąże się z ryzykiem wydania ogromnych środków finansowych przy niesprzyjających temu przedsięwzięciu warunkach pogodowych oraz obostrzeniach pandemicznych. Jeszcze kilka lat temu w miesiącach zimowych, mieliśmy stale do czynienia z temperaturami minusowymi (przynajmniej w nocy). Obecnie coraz częściej obserwujemy dodatnie temperatury. Taka pogoda potrafi utrzymywać się tygodniami. To sprawia, że lodowisko z naturalną taflą, które mieliśmy w Wyszkowie w poprzednich latach nie będzie satysfakcjonujące. W sezonie 2019/2020, kiedy po raz ostatni funkcjonowało w naszym mieście lodowisko mieszkańcy skarżyli się, że na tafli są duże kałuże wody i nie można jeździć na łyżwach. Pomimo pracy agregatów na najwyższych obrotach i ogromnych rachunków za prąd, musieliśmy skrócić czas funkcjonowania lodowiska. Chcemy zapewnić użytkownikom jak najwyższą jakość świadczonych usług, a także bezpieczeństwo. Niezależnie od tych czynników może funkcjonować lodowisko syntetyczne, jednak jego koszty utrzymania są gigantyczne - ok. 600 tys. zł za sezon (lodowisko 800 m2, sanitaria, energia elektryczna). Biorąc pod uwagę powyższe, a także bliskość Warszawy zdecydowaliśmy o nieorganizowaniu lodowiska w sezonie 2021/22. Pamiętamy oczywiście o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy - dzieciach i młodzieży, wkrótce przedstawimy gminną ofertę kulturalno-sportową na ferie zimowe - odpowiada Edyta Wittich.  

O tym, gdzie - poza Wyszkowem - można skorzystać z lodowiska, szeroko pisaliśmy TUTAJ.

Strażacy pomogą wylać

Z ciekawą inicjatywą wychodzi natomiast Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.

- Zbliżają się ferie zimowe. Przy sprzyjającej pogodzie dzieci i młodzież chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Jedną z wielu zimowych atrakcji jest korzystanie z lodowisk, ślizgawek. Państwowa Straż Pożarna, jak co roku, dba o bezpieczeństwo wspierając tworzenie sprawdzonych miejsc do zimowych zabaw. Mając na uwadze podniesienie poziomu bezpieczeństwa w okresie sezonu zimowego, Komenda Główna PSP organizuje akcję „Bezpieczne Lodowiska 2022”, polegającą na udzieleniu pomocy w przygotowaniu lodowisk lub ślizgawek, między innymi na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich, osiedli itd. - czytamy w komunikacie PSP.

Strażacy udzielają wsparcia w utworzeniu lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie terenu, poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band (wałów) z piasku lub śniegu - czynności te leżą w gestii składającego wniosek. Pomocy w przygotowaniu lodowiska powinna udzielić najbliższa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza,  w uzgodnionym terminie i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Za bezpieczeństwo korzystających z lodowiska odpowiada jego organizator.

Jak do tej pory do komendy PSP w Wyszkowie nie wpłynęła ani jedna prośba o pomoc w założeniu lodowiska. 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Maro
A na disco polo i konsumpcję na wszystkich imprezach to są pieniądze.
W Wyszkowie inny klimat
Zmiany klimatyczne powodują, że w Wyszkowie lodowiska i plaży być nie może, ale już w Pułtusku z powodzeniem może funkcjonować to i to.
Wstyd
Nie stać to nas na utrzymywanie takich darmozjadów jak pani naczelnik, panowie dyrektorzy gminnych jednostek "kultury" i "sportu" gdzie kultura i sport to tylko w nazwie występują. Dosyć tych rządów w naszym mieście które cofa się w rozwoju. Na podwyżki dla radnych, burmistrza i nagrody dla urzędników to pieniądze zawsze się znajdują. Na umorzenia podatków dla zaprzyjźnionych biznesmenów też zawsze jest, tylko mieszkańców karmi się disco polo i śmieciowym żarciem z food trucków. Na to tylko stać panią naczelnik od promocji, kultury i sportu. Że też Ci nie wstyd dziewczyno?
Okoj
I jeszcze ten nieszczęsny basen jedyny w województwie gdzie obowiązkowo muszą być czepki na głowach. Wstyd i hańba. Może ktoś wie gdzie jeszcze jest taki durny obowiązek jak w Wyszkowie
Baseny otwarte
Proponuję baseny otwarte te są znane z tego, że ich funkcjonowanie nie jest zależne od pogody hehe. Dobrze, że taka wybitna kadra urzędników dba o wydatkowanie naszymi pieniędzy. Podwyżki!
Entliczek Pentliczek na światłach guziczek
Najwięcej to mają do powiedzenia ci, co w ogóle nie korzystali z tej wątpliwej, przy takiej pogodzie atrakcji. Może radni masz wybór zafundują taką ślizgawkę za własne pieniądze, albo pracując w potężnych firmach namówią je do pokrycia kosztów? Gmina nie może ulegać grupce pieniaczy, którzy w rzeczywistości za nic później nie odpowiadają. Słuszna decyzja, również ze względu na podwyżki cen prądu i malejące zainteresowanie. Państwo komitecik mają jeszcze jakieś uwagi?
Masz Wybór
Trudno dyskutować. Rzeczywiście Masz Wybór lodowisko by pewnie zrobiło a umożenia podatku już nie.
PUŁTUSK
W Pułtusku była plaża , jest lodowisko. W Wyszkowie nie ma ani lodowiska ani nie było plaży. Ale jakby zrobić ustawiony konkurs na Naczelnika lub Dyrektora do spraw plaży i lodowiska to kandydatów za 10 tys brutto wynagrodzenia znalazłoby się kilku w ciągu godziny. A czy zostanie powołany Naczelnik do spraw umorzenia podatków w 2022r ?
Bida.
Zlikwidować samorząd,najwiekszą skorumpowaną grupę przestępczą,a będzie i na lodowisko ,służbę zdrowia i wiele wiele innych potrzebny rzeczy w Wyszkowie.
DNO
A ta pani naczelnik już ogarnęła rozkłady jazdy do Warszawy bo i z tym miała chyba problem? Skoro tyle tylko ma do zaoferowania mieszkańcom żeby odesłać ich po atrakcje do Warszawy to niech złoży rezygnację bo jest tu zbędna. Szkoda że podatki (oczywiscue z wyjątkami) to każecie placic w Wyszkowie nie w Warszawie
stolica czeka
Ja myslę że najprędzej pieniądze na lodowisko można znaleźć na redukcji etatu tej pani naczelnik. Zbędny etat skoro zdaniem jej szefowej jest tyle prężnie działających jednostek kultury w naszym mieście. Po co dublowanie etatów? Na lodowisko dla dzieci w sam raz wystarczy a ta specjalistka niech do Warszawy do pracy sobie dojeżdża
Zapentliczenie
Jeśli masz wybór ma środki (własne podniesione diety, czy inne), zawsze może wkroczyć na drogę uszlachetniającej działalności społecznej i podobne przedsięwzięcie zorganizować na własną finansową odpowiedzialność i ryzyko np. we współpracy ze spółdzielnią mieszkaniową, szkołą, czy OSP. W czym problem drodzy państwo, w nieprzychylnych warunkach atmosferycznych, małym zainteresowaniu związanym z covid, podwyżkach cen energii? Nie wystarczy bezrefleksyjne toczenie piany. Nerwosol w tej sytuacji zalecam, również na wściekliznę
Nerwosol
Jakie to proste. Brak lodowiska to wina trójki radnych opozycji z Masz Wybór. Nie rządzą, ale ich wina. Kazus Tuska z tą małą różnicą, że on kiedyś u władzy był. Naszym miastem od 20 lat niepodzielnie, rządzi ten sam człowiek. Widać dla niektórych nie jest to warte odnotowania, bo przecież za wszystko co się dzieje lub jak w tym przypadku nie dzieje w mieście, odpowiada Masz Wybór.
do entliczek-pentliczek
Stawki prądu są inne w Wyszkowie i Długosiodle he he. Żenada
szukamy pieniędzy
Gdzie szukamy pieniędzy na lodowisko i inne aktywności sportowe 1 Likwidacja stanowiska Naczelnika promocji i kultury - 100 tys 2 Likwidacja stanowiska Dyrektora WOK Hutnik - 100 tys 3 Likwidacja 1 stanowiska dyrektorskiego w WOSIR - 100 tys 4 Likwidacja 1 stanowiska dyrektorskiego WTBS - 100 tys 5 Umorzenie podatków do max 100 tys rocznie ze szczegółową informacją za co jest umarzane - / ale max do 10 tys jednemu podmiotowi / - 400 tys 6 Podmioty gospodarcze - rozłożenie na raty zaległych podatków a nie umarzanie - 100 tys
Zosia
ale bida w Wyszkowie.ZA prezesów WYSZKOWKICH FIRM sie wziasc ,niech sie nie chwala jak pracuja ,tylko niech sie wykaza co robia.BO gadke to maja piekna gorzej z realizacja.Kiedy skoncza sie te uklady.
Guzik wie
W przypadku lodowiska nie chodzi o znalezienie pieniędzy, a o ich raczej zaoszczędzenie w tak niepewnym dla pomysłu okresie. Celem zorganizowania innych form. Czy masz wybór będzie miało satysfakcję z bezrefleksyjnego wydania tak dużych pieniędzy na lodowisko, które w tych warunkach może okazać się zwykłą fanaberią? Pewnie tak, bo tu nie chodzi o dobro dzieci, ale możliwość uczepienia się najlepiej niezrealizowanego pod ich dyktando pomysłu. By mieć paliwo do bezzasadnego toczenia piany dla piany w celu podkreślania jacy to oni kreatywni i ważni. Jeszcze raz, mogliby państwo zająć się działalnością społeczną, charytatywną, albo jakąś ...hodowlą?
Więcej dyrektorów
Czemu WOK Hutnik tylko jest jeden dyrektor? Glupie oszczędności. Spokojnie można jeszcze dwóch powołać. Wydatki na obsługę administracyjną to jest rzeczywista oszczędność. Wybitni specjaliści nie są przecież obciążeniem budżetu miasta jak jak to jest w przypadku płatnego lodowiska, które bierzmy pod uwagę nie może funkcjonować latem ;)
Lodowisko i plarza byndzie
Wszystko będzie: lodowisko, plaża, baseny, remonty dróg i chodników ... a może nawet zapadniete studzienki w całym mieście się naprawią ... W ROKU WYBORCZYM! Na razie piniendzy nima i nie bendzie.
Niepewne czasy
Proszę się nie wygłupiać i za urzędniczego biurka nie popisywać się wątpliwą wiedzą na temat niepewnych czasów. Burmistrza i radni mają podwyżki, w ustalonych przez siebie kwotach, które wpłyną na konta z całą pewnością.
Dobra wiadomość
Jeżeli aura dopisze i obficie i obdaruje nas śniegiem to będzie możliwość dla konkretnych i zorganizowanych grup młodzieży i dzieci zorganizowania kuligu z ogniskiem w naszych przepięknych lasach w okolicach Skuszewa, Kamieńczyka, Fidestu oraz Leszczydołu,
Sanki
Świetna wiadomość! Czy macie już regulamin, kto i na jakich zasadach będzie mógł być organizatorem kuligu, czy np Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły i stowarzyszenia? Ile wyniesie dofinansowanie? A i czy będzie ta aura?
Świeża porcja dobrych wiadomości
Aurę zamówiliśmy ;) nad zasadami dotowania pracujemy. Organizatorami będą mogły być wymienione podmioty, a także parafie. Oczywiście nie zapomnieliśmy o kuligach naszym "oczku w głowie" Rybienku Leśnym, które wcześniej nie zostało wymienione. Nie dofinansujemy kuligów z zaprzęgiem mechanicznym.
Malkontenci
We współpracy z naszymi Nadleśnictwami w wyznaczonych miejscach biwakowych ognisko i konik miejscowego gospodarza z saniami i dziećmi, które robią kółeczko po lesie, kiedy inne pieką już kiełbaski. Rodzice, czy opiekunowie zapewne dostarczą dodatkowych atrakcji. Pięknie Pani Edyto, mistrzostwo świata!. Szkoda tylko, że jak już posiadacie moc zamawiania pogody to nie zamówiliście mrozów do lodowiska. W sumie gdyby one przyszły, zawsze można postarać się o kilka tafli zorganizowanych doraźnie przy pomocy naszych dzielnych Strażaków z OSP.
Pokochaj Wyszków
O, takie doraźne lodowiska to dobre pole do popisu dla radnych z Masz Wybór. Jak już napisali: Rzeczywiście Masz Wybór lodowisko by pewnie zrobiło - To niech będą konsekwentni i zrobią to dla mieszkańców, wpisując się w działania urzędu. Im więcej inicjatyw tym lepiej, a wszystko dla dobra dzieci. Tak więc nie dąsać się i postarać się Pokochać Wyszków, zadeklarować lodowisko, na mapę wydarzeń nanieść.
Oj Edyta
A Pani Edyta chyba nie potrafi sobie poradzić z tak dużą krytyką na swój temat i próbuje tu odciągać uwagę i zrzucać wszystko na radnych Masz Wybór. Droga Pani, Ci ludzie są godni zaufania. Nie to co Pani i reszta Pani bandy złodziei… potwierdziliscie to już wielokrotnie.
Gaśnica pianowa
Niech masz wybór zajmie się obiecanym lodowiskiem zamiast dalej toczyć pianę.
Edyta do Warszawy!
A co ma Masz Wybór do lodowiska? To chyba pani Edyta obiecała ofertę kulturalno sportową na ferie i jakoś nie widać, czekamy z niecierpliwością
A to, czarno na białym
"Masz Wybór 2022-01-17 16:36:57 Trudno dyskutować. Rzeczywiście Masz Wybór lodowisko by pewnie zrobiło a umożenia podatku już nie. ( Z błędem ortograficznym śmiertelnym, nowa wspaniała elito)
Gonicie własne ogony
To już wiemy, że masz wybór to folklor z buziami pełnymi frazesów. Kiedy tylko nadarza się doskonała okazja do czynnego wykazania się pracą to chęć zorganizowania lodowiska przeszła. I tu pokazujecie hipokryci z pianą w zębach swoją klasę. Wy wszystko byście zrobili, koniecznie najlepiej, tylko wam budżet potrzebny, bez kasy palcem nie kiwniecie. Czym się różnicie?
Umorzenie
Dobrze, że tematem umorzenia podatku wraca. Niech ludzie pamiętają kto komu służy.
Urząd w pracy
Widać , ze urzędasy już w pracy. od 8 rano piszą komentarze broniące Edzie . Trooooleeee. Nie za to Wam płacimy! Do roboty! Edzia również! Zamiast wstawiać fotki na insta lub bujać się nad morzem wymyśliłaby coś Pani dla tego miasta…
powiat w rozsypce
Edzia wyluzuj. Kiedy zrozumiesz że jesteś na przegranej pozycji? Już Lesiu ci też nie pomoże bo jego czas dobiega końca i pali sie grunt pod nogami. Marzył się stołek i wpływy a tu wielki niewypał Mieszkańcy powiatu mu tego bałaganu nie zapomną
zdalna nie zdolna
Edzia to już dawno przeszła w tryb zdalny, wyprzedziła nawet rozporządzenie ministra hihi - jej jedyna robota to przecież pisanie komentarzy na radnych opozycji
Czy to taki wybór chodzi
O taka nam się objawiła elita, która ma zastąpić obecną elitę. "Edyta do Warszawy! 2022-01-18 23:47:19 A co ma Masz Wybór do lodowiska? To chyba pani Edyta obiecała ofertę kulturalno sportową na ferie i jakoś nie widać, czekamy z niecierpliwością". masz wybór chciało zrobić to lodowisko za wielką kasę, ale jak trzeba podwinąć rękawy i zrobić społecznie ze strażakami to już zapał ostygł. Wam nie chodzi o dobro dzieci, wy wolicie, czekacie na porażkę Pani Edyty jak jakieś wściekłe hieny, wy się tym żywicie. Dwa dni rzygania gangu frustratów, którzy mając się za nową elitę szykują się do rządzenia. Rzygajcie dalej i świętych strugajcie. Krytykujecie hieny dla samej krytyki, bo zwąchaliście, że Pani Edyta źle znosi krytykę. Może ją zgryziecie. Nowa wspaniała elito.
Do "Czy to taki wybór chodzi"
Proszę o wskazanie jednej wypowiedzi radnych Masz Wybór na temat konieczności otwarcia lodowiska w Wyszkowie
Z Kącika Malkontenta
Po co nam lodowisko? Przecież mamy rondowisko.
Poujadali
Chyba już ktoś mądrzejszy wytłumaczył im, że szarpanie się o to sztuczne lodowisko to ślepy zaułek, a nawet pułapka obnażająca ich prawdziwe intencje. Wydać duże pieniądze na niepewną atrakcję to każdy przy korycie by potrafił. Gorzej jest, kiedy można wziąć sprawy we własne ręce i się wykazać. Okazuje się, że nie ma komu, bo buzie pełne frazesów, a ręce w kieszeniach. Masz Wybór i reszta rewolucjonistów, zostali przyłapani na czczym gadaniu.
intencje
Tak, intencje obnażone. Oczekuje się by mieszkańcy sami w czynie społecznym wykonali lodowisko! Dowiedzieliśmy się także, że niektórym łatwo prawić morały o hejcie w sieci i jednocześnie przezywać od "wściekłych hien" oraz "rzyganiu gangu frustratów mających się za nową elitę".
Nie ma głupich
No tak, wielka polityka malutkiego komiteciku to dziś działalność nie w czynie społecznym, a za konkretne frukty w postaci podniesionej diety. Żaden dziś społecznikowstwem się nie para, głupich nie ma. Czyli do rządzenia wszyscy, tylko lodowiska nie ma komu ze strażą wylać. I tylko na nich głosuj, by żyło się lepiej - im!
tata
Edzia za dużo bierzesz tego pijaru. Masz Wybór to, Masz Wybór tam to, a to ludzie pytają o lodowisko Elwirę, tacy z krwi i kości. Zamiast lodowiska mamy dwóch dyrektorów WOSiR w pandemii, zamiast plaży nad Bugiem i na Polonezie, wybieg dla piesków. Zamiast fajnego placu miejskiego mamy płatny parking dla biznesów i kolejną fontannę, przypominam, że ta przy Sezamie wyschła. Jak pamiętasz to dzięki Masz Wybór płatny parking był na chwilę bezpłatny, żeby w pandemii zrobić szybko zakupy w centrum. Zaoszczędziliście na odśnieżaniu to można było na lodowisko. Dobry pomysł strażaków, na nich można liczyć.
Z krwi i kości
Nie zmienia faktu, że Strażacy wyleją takie lodowisko jak się znajdzie np. taki masz wybór, który je zorganizuje. Ale to chyba nie wchodzi w rachubę, bo towarzystwo palcem społecznie nie kiwnie. Nie ma głupich, wszyscy mądrzy do brania diet i pouczania innych. Tacy oni z krwi i kości pieniacze. Zróbcie coś pożytecznego, bo większego kapitału na lodowisku już nie zbijecie. Sztuczne grzanie lodowatego tematu, bo pewnie za dużo cukru się najedli.
Victoria
Witam. Z wypowiedzi, które przeczytałam wynika, że za brak lodowiska i innych rozrywek kulturalnych dla mieszkańców odpowiada komitet Masz Wybór. Brzmi to groteskowo i śmiesznie. Myślę, że ludzie z tego komitetu są jednymi z nielicznych , którzy jeszcze o coś walczą, pokazują nieprawidłowości itp...Skupmy się na tych którzy przez podniesienie ręki zatwierdzają wydawanie środków finansowych na cele niekoniecznie dla miasta niezbędne. Zbliżają się wybory zastanówmy się na kogo oddać głos. Kto nas godnie będzie reprezentował.
Guzik prawda
Godnie reprezentował... tak samo jak godnie wygląda wasze rzyganie na tę dziewczynę. Godni dżentelmeni, święci aktorzy.
zgadzam się z intencjami
Wgl dlaczego radni Masz Wybór mają społecznie organizować atrakcje i aktywności, za które odpowiadają i na które mają pieniądze WOSiR, WOK, Wydział Promocji Edyty? Wgl nie rozumiem tego toku myślenia. Jedyni w radzie, którzy nie boją się pytać, wnikać, dociekać. Jedyni z pomysłami, z inicjatywą, ale bez realnej władzy. Ich rola to na razie otwieranie oczu ludziom, których miasto nie interesuje dopóki nie zetkną się swoim problemem z jakością pracy urzędników UM. Ale nie wiem dlaczego oczekuje się od nich społecznego działania, kiedy inni siedzą na urzędniczych stołkach za wysokie, podniesione w pandemii pensje i 10-tysieczne premie. Od nich sie nie oczekuje?
Wszystko widzę i się wstydzę
Dżentelmeni, ich działalność w radzie opłacana jest w postaci podwyższonej diety. Jak już wiadomo, niczego nie robią za darmo, a styl w jakim rzuciło się towarzystwo na Panią Edytę dyskwalifikuje ich w oczach nie tylko kobiet. Czy podobnie traktują swoje żony i córki? Wstyd panowie szlachta! Burak zastąpiony zostanie burakiem i frustratem. I zbudują nam nowy wspaniały świat. Awanse kolejnych głodomorów wygrają, oczywiście, że uczciwe konkursy i można by tak w kółko. Więcej kultury buraki.
groteskowo i śmiesznie
Zmienia się narracja formacji Edzi i ton komentarzy, wcześniej za brak lodowiska formacja rządząca obarczała Masz Wybór, jak to nie wypaliło to teraz to jest atak na miłą i pracowitą urzędniczkę przez wiecznie niezadowolonych z facebooka i anonimowych komentatorów. Wice burmistrz nie chce udzielać wywiadu i pochwalić się co robi w tym urzędzie, przewodnicząca, skarży się, że atakują a my tu ciężko pracujemy, że musimy podwyższyć sobie diety o 50% i więcej, naczelnik promocji wygłasza, że tego nie będzie, tego nie będzie, tego nie będzie. To, że tego nie będzie to nie znaczy, że co miesiąc nie będzie przelewu wynagrodzenia, pewnie znacznego, na konto urzędniczki, z naszych podatków, bo urząd przecież nie zarabia, nie jest komercyjny. Ech te buractwo, które zaatakowało dworzankę, crème de la crème tej elyty. A redaktorka portalu to o czym ma pisać i jakie tematy poruszać, żeby nie poruszyło to elyty Wyszkowa?
Ponawiam pytanie
Proszę o wskazanie jednej wypowiedzi radnych Masz Wybór na temat konieczności otwarcia lodowiska w Wyszkowie. Brak odpowiedzi odbieram jako jedyna właściwą odpowiedź, bo takich wypowiedzi nie było
maniek
"Biorąc pod uwagę powyższe, a także bliskość Warszawy zdecydowaliśmy o nieorganizowaniu lodowiska w sezonie 2021/22" - za te słowa powinna pani zostać odwołana ze stanowiska a jesli miała by pani honor to sama pani by odeszła. Nie wszyscy zarabiają w tym mieści grube tysiące jak urzędnicy czy radni żeby wozić dzieci na lodowisko do Warszawy. Wiekszość mieszkańców do Warszawy musi pojechać za chlebem, żeby opłacić min. podnoszone przez was co roku podatki bo jakoś biznesmeni którym burmistrz umarza podatki nie solidaryzują się z mieszkancami w postaci tańszych usług
Masz wybór?
Masz Wybór 2022-01-17 16:36:57 Trudno dyskutować. Rzeczywiście Masz Wybór lodowisko by pewnie zrobiło a umożenia podatku już nie. (ze śmiertelnym błędem ortograficznym)
WNM
Pragne zauwazyc, ze Masz wybor jako jedyni odwazyli sie zaglosować przeciw podniesieniu diet
z Mańkiem
brawo Maniek, zgadzam się całkowicie, i to nie ma nic wspolnego z tym czy to kobieta czy mezczyzna, oceniamy prace, podejcie do niej, postawe
No masz
Piersi wyciągną ręce po podniesioną dietę. Bohaterstwo wielkie, kiedy wiadomo, że i tak podwyżka przejdzie mimo ich sprzeciwu. Działania pod publiczkę.
Umorzenie podatku
Jak pięknie ten temat wraca. To, kto umorzył i komu w sytuacji, gdy nie ma pieniędzy na lodowisko dla mieszkańców?!
Proste
Pani Edyta umorzyła! Lodowisko na trzy dni mogą zorganizować pieniacze z Masz Wybór, a latem pompowane baseny na plaży. Mistrzowie fanaberii.
Umorzenie
Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
śmiech na sali
No juz wam sie w głowach plącze - pompowane baseny to aby nie pomysł obecnego burmistrza i jego ekipy obiecany w ostatnich wyborach? Lodowiska wynająć nie potraficie a baseny wam się marzyły. No ale skoro poruszyliście ten temat to jak tam budowa kompleksu? hahahaha
Pani Kracy
masz wybór lodowisko by pewnie wynajęło, tylko musieliby dorwać się do budżetu. Zaczynacie być podobnie śmieszni jak ci z pis prawi i sprawiedliwi.
2023 rok prawdy
Pieniacze z urzędu wiedzą już że ich koniec bliski to chociaż jeszcze w komentarzach chcą się odgryźć. Pogadacie i popiszecie - ale prawdy nie zakrzyczycie. Wasze sukcesy tej kadencji? Skompromitowana koalicja z aferami kryminalnymi i pedofilskimi w tle , podwyżki - dla mieszkańców podatków a dla was diet i pensji , umorzone podatki dla biznesmenów , wyprzedaż terenów (niektórych się nie udało jak parku przy Okrzei ) , ustawione konkursy, etaty i nagrody dla znajomych króliczka, , spalarnia odpadów niebezpiecznych zamiast odkrytych basenów, itd, itp
Koza
Koniec bliski to wy wieszczycie od 15 lat i już w ogródku siedzicie i się z gąską witacie i wychodzi jak zwykle.
Osa
Z deszczu pod rynnę... takie wrażenie mogą mieć mieszkańcy po lekturze wpisów elity szykującej się do przejęcia władzy. Jeszcze raz, czym się drodzy niedoszli następcy różnicie. Nienawidzicie innych, tworzycie listy kogo wykluczycie, z wilczym biletem, do zwolnienia, do wyprowadzenia się z Wyszkowa. "Gabinety cieni" też już pewnie macie, dla klepnięcia potrzeba będzie tylko "uczciwego" konkursu. Niczym się nie różnicie tak samo bezklasowa opozycjo. Cuda na kiju obiecujecie i rozpychacie się na forach łokciami w bardzo kiepskim stylu. Z deszczu pod rynnę...
Osa
I te znikające komentarze...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają
Zostawiając na marginesie czy to ten teledysk czy nie te, to i tak w głowie się nie mieści jak to się wszystko kupy nie trzyma. Wydział promocji zafundował nam już łowickie ławki, hawajskie graffiti, pstrokate schody, plastikowy napis a teraz do tego piosenka cygańska??? To jest pomysł na promocję miasta???
U cyganki w tobołku
Jerzy Żukowski zostaje. Nowej powiatowej koalicji nie udało się odwołać starosty
Wnioskodawca , komisja rewizyjna - jak nie umiecie liczyć do dwunastu to się dalej nie kompromitujcie .
wyborca
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Środa
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA