REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zebrali prawie 80 litrów krwi

Powiat

"Porębska Kropelka" podsumowała 2021 rok. Podczas dziesięciu akcji krwiodawstwa, zorganizowanych w Porębie, Brańszczyku, Zabrodziu, Somiance i Długosiodle, 177 osób oddało 79,65 litrów krwi.

REKLAMA

Podczas ostatniego roku udało się zrealizować dwa zadania publiczne a za pozyskane pieniądze kupić m.in. namiot, który jest wykorzystywany podczas akcji, roll up oraz różne gadżety (puzzle, kolorowanki dla krwiodawców).

- Byliśmy też obecni na imprezach takich jak dożynki, odpust czy zawody strażackie, gdzie można było się z nami spotkać dowiedzieć o planowanych akcjach jak i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu honorowego krwiodawstwa - mówia organizatorzy.

Za każdym razem obok ambulansu był ustawiony namiot, w którym czekał poczęstunek dla krwiodawców. Były książki, kubeczki, odblaski, pamiątkowe magnesy, kalendarze, kolorowanki, albumy, publikacje lokalne, czasopisma, pyszne pączki, owoce, ciasto. Dzięki temu, że w akcje udało się zaangażować tak wiele podmiotów (w minionym roku było ich w sumie aż 40), akcje były bogate i były miłym zaskoczeniem dla honorowych dawców krwi.

- Nas cieszy fakt, że aż 265 osób odpowiedziało aktywnie na apel i ogłoszenie o akcjach; stawili się przed ambulansem i chcieli podzielić się cząstką siebie. Z różnych przyczyn nie każdy mógł to zrobić. Udało się to 66% (w porównaniu do akcji przeprowadzonych w 2020 r. mamy tutaj wzrost o 7%) osób zgłoszonych do ambulansu. Wierzymy, że świadomość społeczeństwa będzie rosła wśród osób zgłaszających się do oddania krwi i ten odsetek będzie w tym roku jeszcze większy - mówią przedstawiciele Porębskiej Kropelki.

W mobilne akcje krwiodawstwa w 2021r. zaangażowało się 40 podmiotów. 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Ogromny wzrost liczby zakażeń. Administracja przejdzie w tryb zdalny
Kolejny Naczelnik w Urzędzie zatrudniony po przejrzystym konkursie. W ciągu swojej krótkiej pracy nic nie wiemy o jego wynikach. Dobry uczeń po Technikum Ochrony Środowiska z ZSZ 1 posiada dużą większa wiedzę niż obecny Naczelnik. Jeżeli nie mam racji - to mnie poprawcie.
środowisko Wyszkowa
Aby dostęp do rzeki był czysty i swobodny
Spoko, panowie wędkarze! Malkontentów i myślicieli w Wyszkowie jest wielu... Tylko do działania nie ma żadnego, bo lepiej wszystko i wszystkich krytykować.
Kibic
Ogromny wzrost liczby zakażeń. Administracja przejdzie w tryb zdalny
Aleś Maro pojechał! Wydział ochrony środowiska od zwalczania covida? No ale czemu nie?
Kibic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana

REKLAMA

pl.jooble.org