REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kadry i płace dla mikro i małych firm

Kącik Prasowy

Outsourcing kadr i płac to wygodne rozwiązanie, na które decyduje się wiele małych i średnich przedsiębiorstw. Przekazanie zewnętrznej firmie obowiązków związanych z administracją i naliczaniem płac, prowadzeniem dokumentacji personalnej czy rozliczeń z urzędami, odciąża pracodawcę i przynosi wiele oszczędności.

REKLAMA

Payroll - na czym polega ta usługa?

Firmy korzystające z outsourcingu kadr i płac mogą wydzielić na zewnątrz część lub całość obowiązków dotyczących obsługi personalnej. Firmy oferujące payroll, zajmują się więc administracją wynagrodzeniami, prowadzeniem dokumentacji pracowniczej, obsługą PPK, RODO, rozliczeniami z ZUS-em i US, ewidencją czasu pracy, kontrolą badań lekarskich i niezbędnych szkoleń BHP, sporządzaniem umów czy przygotowywaniem raportów kadrowych. To ogromne ułatwienie, zwłaszcza dla małych firm, dla których zatrudnienie własnych specjalistów może okazać się zbyt dużym kosztem.

Obniżenie kosztów

Decydując się na usługę payroll, pracodawca nie musi martwić się o zatrudnianie i utrzymywanie specjalistów, którzy w jego firmie zajmą się obsługą kadrowo-płacową. W bezpośredni sposób wiąże się to więc z redukcją kosztów związanych z rekrutacją, wynagrodzeniami, składkami ubezpieczeniowymi, szkoleniami itd.

Kolejnym kosztem, który możemy wyeliminować, wybierając outsourcing kadr i płac, jest zakup oprogramowania i sprzętu, który będą używać pracownicy administracyjni.

Jeśli przedsiębiorca podejmie współpracę z profesjonalną agencją oferującą payroll, może liczyć także na doradztwo w zakresie ulg podatkowych, co przekłada się na kolejne oszczędności.

Mówiąc o oszczędnościach, trzeba wspomnieć o stabilności wydatków związanych ze współpracą z agencją oferującą outsourcing kadr i płac. Możemy podpisać umowę, która zagwarantuje nam stałą stawkę za usługi payroll przez długi czas. Jest to bardzo korzystne, biorąc pod uwagę, że koszty związane z utrzymaniem własnych pracowników mogą być nieprzewidywalne.

Zwiększenie wydajności firmy

Payroll to usługa, która w bezpośredni sposób redukuje koszty związane z zatrudnianiem własnych specjalistów od kadr i płac, a dodatkowo wpływa na zwiększenie wydajności. Outsourcing kadr i płac usprawnia procesy związane z naliczaniem czasu pracy, wynagrodzeń, przygotowaniem umów, czy rozliczeń z ZUS-em oraz Urzędem Skarbowym. Dzięki temu firma może skupić się na swojej kluczowej działalności.

Przeniesienie odpowiedzialności

Tym, co najczęściej spędza sen z powiek właścicieli małych firm, są konsekwencje finansowe wynikające z niedopełnienia przepisów. W kwestiach kadrowo-płacowych łatwo o pomyłkę, jeśli nie ma się odpowiedniej wiedzy, doświadczenia albo po prostu nie jest się na bieżąco z ciągle uaktualnianymi przepisami. Błędy wynikają często ze zwykłej nieświadomości, mogą nas jednak sporo kosztować. Decydując się na outsourcing kadr i płac, możemy mieć pewność, że zatrudnienie pracowników będzie przebiegało zgodnie z obowiązującymi przepisami. Korzystanie z usługi payroll pozwoli przedsiębiorcy uniknąć kar finansowych związanych z nieprzestrzeganiem zasad czy pomyłkami.

Więcej informacji znajdziesz na https://hrk.pl/pl/dla-klienta/payroll-consulting

Artykuł zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Na lodowisko nas nie stać
Po co nam lodowisko? Przecież mamy rondowisko.
Z Kącika Malkontenta
Aby dostęp do rzeki był czysty i swobodny
W tą akcję włączyć trzeba wydział ochrony środowiska. Oni wiedzą co nadaje się do wycięcia A co do pielęgnacji
Paweł
Ogromny wzrost liczby zakażeń. Administracja przejdzie w tryb zdalny
Kolejny Naczelnik w Urzędzie zatrudniony po przejrzystym konkursie. W ciągu swojej krótkiej pracy nic nie wiemy o jego wynikach. Dobry uczeń po Technikum Ochrony Środowiska z ZSZ 1 posiada dużą większa wiedzę niż obecny Naczelnik. Jeżeli nie mam racji - to mnie poprawcie.
środowisko Wyszkowa
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana

REKLAMA

pl.jooble.org