REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Norwidziaki przygotowują się do świąt (video)

Rozrywka

W ostatnim dniu nauki w tym roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego przygotowali dla swoich kolegów specjalną niespodziankę - „Świąteczny film Norwida". Uczestnicy projektu nie wiedzieli, co spotka ich podczas nagrywania. Musieli odpowiedzieć na jedno pozornie proste pytanie: Czym są dla Ciebie święta? 

REKLAMA

Projekt Samorządu Uczniowskiego "Norwida" pt. „Świąteczny film” to - jak mówią jego twórcy - arcydzieło sztuki filmowej. Autorom udało się to, czego można oczekiwać od filmowego dokumentu. Z filmu dowiemy się, czym dla każdego z nas są święta Bożego Narodzenia.

- Dla niektórych to czas, w którym panuje szał zakupów, a w tle dominują świąteczne piosenki. Dla innych to czas miłości rodzinnej, bądź „wzniosły czas zadumy i refleksji" - jak powiedział słynny profesor podczas filmu. - Mimo wszystko wiemy, że łączy nas jedno! Bóg, to On przychodzi i to Jemu zawdzięczamy te święta - mówią twórcy filmu. 

Całości projektu dopełnił koncert kolęd i pastorałek, który odbył się w I LO.

- Chór dobrał zbiór kolęd tak, abyśmy mogli wśród nich znaleźć swoją ulubioną, którą nucił podczas szkolnej wigilii. I w tej jednej pastorałce, kolędzie każdy mógł znaleźć cząstkę siebie. Śpiew łączy i każdy doświadczył tego w piątek 17 grudnia. W ten sposób uświadomiliśmy sobie, że połączyło nas coś więcej i to najpiękniejsza istota Świąt! Abyśmy potrafili połączyć się i dać sobie miłość - mówią pomysłodawcy świątecznego projektu.

„Świąteczny film Norwida" do obejrzenia także TUTAJ

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Na lodowisko nas nie stać
Po co nam lodowisko? Przecież mamy rondowisko.
Z Kącika Malkontenta
Aby dostęp do rzeki był czysty i swobodny
W tą akcję włączyć trzeba wydział ochrony środowiska. Oni wiedzą co nadaje się do wycięcia A co do pielęgnacji
Paweł
Ogromny wzrost liczby zakażeń. Administracja przejdzie w tryb zdalny
Kolejny Naczelnik w Urzędzie zatrudniony po przejrzystym konkursie. W ciągu swojej krótkiej pracy nic nie wiemy o jego wynikach. Dobry uczeń po Technikum Ochrony Środowiska z ZSZ 1 posiada dużą większa wiedzę niż obecny Naczelnik. Jeżeli nie mam racji - to mnie poprawcie.
środowisko Wyszkowa
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana

REKLAMA

pl.jooble.org