REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dlaczego cholina jest tak istotna dla kobiet w ciąży?

Kącik Prasowy

Cholina to inaczej witamina B4. Stanowi ona ważny składnik dla rozwoju płodu. Ma duży wpływ na układ nerwowy dziecka. Ponadto, bierze udział w wielu procesach metabolicznych cholesterolu oraz związków tłuszczowych. Dzięki temu cholina wspomaga wątrobę i zapobiega jej stłuszczaniu się. Dodatkowo, zażywanie choliny wspomaga pracę mózgu, dzięki czemu możemy poprawić pamięć i koncentrację. Cholinę należy dostarczać wraz z pożywieniem. Natomiast jeśli nie jesteśmy w stanie dostarczyć naszemu organizmowi odpowiedniej ilości tego składnika, warto pomyśleć o suplementacji. Warto korzystać ze sprawdzonych preparatów

REKLAMA

Rola choliny u ciężarnych

Jest to niezbędny element, dzięki któremu możemy zadbać o właściwy rozwój płodu. Pomoże także w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania łożyska i wątroby. Cholina będzie dostarczana do płodu drogą łożyskową. Natomiast po porodzie będzie się znajdowała w mleku matki karmiącej. Witamina B4 może też wpływać na zwiększenie u dziecka ilości kwasu DHA, który to jest dostarczany do tkanek mózgu. Dlatego właśnie należy szczególnie w ciąży zadbać o dietę bogatą w cholinę. Nie należy tej kwestii zaniedbywać. Zapotrzebowanie na cholinę wzrasta z każdym tygodniem ciąży i w pewnym momencie ciężko jest ją dostarczać. Warto wtedy skonsultować z lekarzem odpowiednią suplementację choliny dla przyszłej mamy. Witaminy i minerały dla kobiet w ciąży znajdziesz na wapteka.pl

Zapotrzebowanie na cholinę dla kobiet w ciąży

Jest to w dużej mierze zależne od wieku kobiety w ciąży, a także od jej stanu zdrowia i uwarunkowań genetycznych. Zakłada się, że średnio kobieta w ciąży powinna przyjmować około 450 mg choliny dziennie. Dla kobiety karmiącej dziecko zapotrzebowanie jest jeszcze większe i wynosi 550 mg dziennie. Obniżenie poziomu choliny w przypadku kobiet w ciąży i laktacji jest szczególnie niebezpieczne. Może prowadzić do pojawienia się wady cewy nerwowej u dziecka. Badania donoszą, że cholina jest przyjmowana w zbyt niskiej dawce u 90% kobiet. Taka sytuacja wynika z faktu, że bardzo ciężko dostarczyć ten składnik tylko i wyłącznie z pożywieniem. Problemem bywa też fakt, że cholina znajduje się w określonych produktach spożywczych. Podstawowym źródłem choliny jest żółtko jaja kurzego, a także mięsa - mleko, wołowina i kurczak. Jak wiadomo, nie każdy spożywa tego typu produkty. Niektórzy ich nie lubią, a inni po prostu nie mogą ich jeść ze względu na różne problemy z trawieniem i przewodem pokarmowym. Nie warto zaniedbywać suplementacji w ciąży, ponieważ ma to ogromny wpływ na prawidłowy rozwój płodu. Konsekwencje takiego zaniedbania mogą mieć bardzo poważne skutki dla dziecka.

Jakie preparaty z choliną wybrać?

Jeżeli zdecydujemy się na suplementowanie choliny, to warto wiedzieć, że jest ona dostępna na rynku w postaci jednoskładnikowych produktów oraz w postaci suplementów, będących kompozycją różnych substancji. Są one przeznaczone głównie do regeneracji wątroby. Cena takich preparatów nie jest wysoka. Wybierając produkt odpowiedni dla siebie, należy zwrócić uwagę na to, jaka jest zawartość substancji czynnej w pojedynczej kapsułce suplementu. W taki sposób łatwiej będzie dopasować pojedynczą dawkę produktu do naszego dziennego zapotrzebowania. Najlepiej kupować tego typu produkty w sprawdzonych miejscach wapteka.pl. Stosowanie choliny z reguły nie powoduje skutków ubocznych, o ile dostarczamy ją do organizmu w odpowiednich dla siebie dawkach. Znaczne przekroczenie zalecanej dla nas dawki może spowodować działania niepożądane, takie jak na przykład specyficzny rybi zapach z ust lub problemy, które możemy pomylić z dolegliwościami trawiennymi, czyli ból brzucha i nudności. Ponadto niektórych może dotknąć problem nadmiernej potliwości lub obniżenia ciśnienia krwi.

Materiał promocyjny

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Na lodowisko nas nie stać
Po co nam lodowisko? Przecież mamy rondowisko.
Z Kącika Malkontenta
Aby dostęp do rzeki był czysty i swobodny
W tą akcję włączyć trzeba wydział ochrony środowiska. Oni wiedzą co nadaje się do wycięcia A co do pielęgnacji
Paweł
Ogromny wzrost liczby zakażeń. Administracja przejdzie w tryb zdalny
Kolejny Naczelnik w Urzędzie zatrudniony po przejrzystym konkursie. W ciągu swojej krótkiej pracy nic nie wiemy o jego wynikach. Dobry uczeń po Technikum Ochrony Środowiska z ZSZ 1 posiada dużą większa wiedzę niż obecny Naczelnik. Jeżeli nie mam racji - to mnie poprawcie.
środowisko Wyszkowa
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana

REKLAMA

pl.jooble.org