REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Przebić tę bańkę...

Kultura

Dwa dni nagrań poprzedzone miesiącami przygotowań, abyśmy już w styczniu mogli obejrzeć on line najnowsze widowisko pod znaną marką "Taneczny Deptak".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Tancerze - ci mali i ci nieco starsi, ale wszyscy z równym zangażowaniem i poświęceniem - pod okiem choreografów: Martyny Busławskiej i Jolanty Wiśniewskiej pracowali ciężko, aby zaprezentować się jak najlepiej przed kamerą Kamila Zdzieraka. To wszystko w niesamowitej oprawie świetlnej stworzonej przez Damiana Białorudzkiego. Najnowsze widowisko Wyszkowskiego Teatru Tańca i Szkoły Tańca Deptak oraz MB Studio Tańca nosi tytuł „#BUBBLE”. Jak mówią twórcy spektaklu, tytuł ma nawiązywać bezpośrednio jak i metaforycznie do bańki, w której zostaliśmy zamknięci z powodu pandemii. 

- Bezpośrednio, bo algorytmy otaczające nas w wirtualnym świecie, zamykają ludzi w tym zjawisku, a świat informacyjny coraz częściej przeplata się ze światem rzeczywistym. Metaforycznie, bo epidemia niejako spotęgowała bańkę, w jakiej znaleźliśmy się jako jednostki - nasze światy zostały mocno odizolowane od siebie - mówią twórcy. 

W Deptaku #BUBBLE pragną wyjść naprzeciw problemowi izolacji i budowaniu fałszywych przekonań, jednocześnie wchodząc w świat wirtualny i w mechanizmy, jakimi w obecnej rzeczywistości zostaliśmy zmuszeni się porozumiewać.

- Chcemy pokazać, do jakich to niebezpieczeństw prowadzi i wskazać alternatywę, do jakiej chcemy dążyć. W świecie zdominowanym przez ego oraz indywidualizm chcemy przypomnieć, że wciąż istnieje miejsce na budowanie społeczności i wartości w dbaniu o wspólne dobro - dodają autorzy widowiska. 

W spektaklu wystąpią wszystkie grupy taneczne prowadzone przez Martynę Busławską i Jolantę Wiśniewską. Wysoki poziom artystyczny gwarantują autorskie choreografie, świetna muzyka oraz efekty specjalne. Spektakl na żywo zostanie zaprezentowany publiczności w lutym, a już na początku 2022 roku obejrzymy jego zapis cyfrowy. Tymczasem trochę zdjęć z backstage autorstwa Mikołaja Napiórkowskiego.  

Fot. NAPIORRO

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Ogromny wzrost liczby zakażeń. Administracja przejdzie w tryb zdalny
Kolejny Naczelnik w Urzędzie zatrudniony po przejrzystym konkursie. W ciągu swojej krótkiej pracy nic nie wiemy o jego wynikach. Dobry uczeń po Technikum Ochrony Środowiska z ZSZ 1 posiada dużą większa wiedzę niż obecny Naczelnik. Jeżeli nie mam racji - to mnie poprawcie.
środowisko Wyszkowa
Aby dostęp do rzeki był czysty i swobodny
Spoko, panowie wędkarze! Malkontentów i myślicieli w Wyszkowie jest wielu... Tylko do działania nie ma żadnego, bo lepiej wszystko i wszystkich krytykować.
Kibic
Ogromny wzrost liczby zakażeń. Administracja przejdzie w tryb zdalny
Aleś Maro pojechał! Wydział ochrony środowiska od zwalczania covida? No ale czemu nie?
Kibic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana

REKLAMA

pl.jooble.org