REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sprawdź, ile kosztowała budowa dachu i doprowadzenie domu do stanu surowego zamkniętego w 2021 r.

Kącik Prasowy

Budowa wymarzonego domu wiąże się z dużymi kosztami. Już samo doprowadzenie budynku do stanu surowego zamkniętego to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sprawdźmy, z jakimi kosztami trzeba było liczyć się w 2021 roku.

REKLAMA

Koszty początkowe budowy domu

Przed rozpoczęciem budowy domu, warto wykonać kosztorys, dzięki któremu będzie można sprawdzić, na jakie koszty trzeba będzie się przygotować. Na początku należy nabyć działkę. Osoby, które posiadały ją wcześniej, np. otrzymały w spadku, są w komfortowej sytuacji, ponieważ automatycznie ich wydatki zmniejszą się o co najmniej 100 tys. zł. Następnie należy kupić projekt domu. Warto skusić się na gotowe opcje ze znanych i rzetelnych pracowni, np. Domoweklimaty.pl. Kolejny krok to budowa domu i doprowadzenie go do stanu surowego zamkniętego.

Doprowadzenie budynku do stanu surowego zamkniętego w 2021 r.

Stan surowy zamknięty to trzeci etap budowy domu. Mówimy o nim wtedy, gdy w budynku ukończono prace konstrukcyjne obejmujące m.in. budowę fundamentów, piwnic, ścian, stropów, dachu oraz umieszczenie drzwi i okien. Jeśli chodzi o koszty doprowadzenia domu do takiego stanu, trzeba wliczyć w nie wykonanie wszelkich prac ziemnych, wykopów itd. oraz robocizny i materiałów budowlanych. Wiele zależy również od tego, czy będzie to dom parterowy, piętrowy, jaka będzie jego powierzchnia i jak postanowimy go wykończyć. W 2021 roku za dom o powierzchni 140 m2 wraz ze stolarką zewnętrzną trzeba było zapłacić około 205 tys. zł.

Koszt wykonania dachu

Dach to jednocześnie jeden z ważniejszych, jak i najdroższych elementów budynku. Na koszt pokrycia domu w 2021 roku trzeba było przeznaczyć nawet ok. 65 tys. zł w przypadku większych budynków o powierzchni 150 m2. Co więcej, w koszt wykonania dachu wlicza się również jego ocieplenie, wykończenie i podbitkę okapu. Chcąc dokładnie wyliczyć kosztorys dachu, trzeba wziąć pod uwagę cenę materiałów oraz robocizny. Pokrycie budynku wymaga zatrudnienia profesjonalnej ekipy budowlanej, której wynagrodzenie waha się w zależności od lokalizacji – w większych województwach fachowcy są drożsi.  

Od czego zależy koszt dachu?

Jeśli chodzi o koszt wykonania dachu, wiele zależy od jego wielkości, kształtu oraz rodzaju pokrycia. Im większa konstrukcja, tym więcej dachówki lub innego materiału trzeba będzie zakupić. Ponadto, większe dachy wymagają również dłuższej pracy fachowców, co także zwiększa wydatki. O tym, ile kosztuje budowa dachu, przeczytasz na domoweklimaty.pl

Materiał zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Ogromny wzrost liczby zakażeń. Administracja przejdzie w tryb zdalny
Kolejny Naczelnik w Urzędzie zatrudniony po przejrzystym konkursie. W ciągu swojej krótkiej pracy nic nie wiemy o jego wynikach. Dobry uczeń po Technikum Ochrony Środowiska z ZSZ 1 posiada dużą większa wiedzę niż obecny Naczelnik. Jeżeli nie mam racji - to mnie poprawcie.
środowisko Wyszkowa
Aby dostęp do rzeki był czysty i swobodny
Spoko, panowie wędkarze! Malkontentów i myślicieli w Wyszkowie jest wielu... Tylko do działania nie ma żadnego, bo lepiej wszystko i wszystkich krytykować.
Kibic
Ogromny wzrost liczby zakażeń. Administracja przejdzie w tryb zdalny
Aleś Maro pojechał! Wydział ochrony środowiska od zwalczania covida? No ale czemu nie?
Kibic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana

REKLAMA

pl.jooble.org