REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pan Hilary zaprasza do teatru!

Kultura

Dziecięce Poranki Teatralne to nowa propozycja w ofercie kulturalnej Akademii Umiejętności Pan Hilary. Pierwszy poranek już 12 grudnia a wyszkowską publiczność bawić będzie Teatr Chrząszcz w Trzcinie spektaklem "Plum i Bulb".

Galeria zdjęć


REKLAMA

"Plum i Bulb” to spektakl z elementami teatru lalkowego, cieni, przedmiotu i animacje na żywo. Ogromnym atutem przedstawienia jest muzyka na żywo cenionego multiinstrumentalisty Piotra Koleckiego z zespołu Pathman. To spektakl o wodzie, podwodnych stworzeniach, problemach oceanów. Na scenie zagości magiczny batyskaf, który zabierze widzów w podwodną wyprawę. Zanurzając się w głębiny, będą podziwiać różnorodność morskich stworzeń, by w końcu spotkać największego wroga wodnego świata. Spektakl opowiada o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczenia wody, jak ważna jest woda w naszym życiu i jak każdy z nas może o nią dbać. Tytułowi bohaterowie to rybka Plum i ośmiornica Bulb, które opowiadają o ważnej roli, jaką w życiu ludzi i zwierząt odgrywa woda. Przedstawienie ma wydźwięk ekologiczny, porusza problem zanieczyszczenia środowiska. Uświadamia, jak nasze codzienne zachowanie wpływa na stan całej planety. Mimo ważkiego tematu, przedstawienie jest atrakcyjne wizualnie i śmieszne. Batyskaf kryje w sobie wiele niespodzianek i ruchomych wynalazków, m.in. ze śruby napędowej lecą mu bańki mydlane, a podróżujący nią Agent Specjalnej Troski o Środowisko w komiczny sposób wykonuje swoją misję. Nakłania dzieci do aktywnego działania,  m.in. pomagają aktorom segregować śmieci. Scenariusz powstał we współpracy ze specjalistą od badania cyklu węgla w oceanach dr Maciejem Telszewskim z UNESCO.

Zapraszamy do WOK Hutnik 12 grudnia o godz. 11.00.

Po spektaklu zaplanowano spotkanie z Mikołajem (Animek - Animator zabaw dziecięcych i warsztaty plastyczne „Eko-ozdoby choinkowe” (MADU Pracownia zabawy i rozwoju). Program przewidziany jest dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Spektakl trwa około 60 minut, warsztaty około 40 minut. Bilety do nabycia na: Kup Bilecik https://www.kupbilecik.pl/.../Plum+i+Bulb+spektakl.../lub lub pod nr tel. 531-931-200. Ceny biletów:

- spektakl: dziecko - 20 zł, dorosły opiekun - 10 zł

- warsztaty: dziecko - 15 zł.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Na lodowisko nas nie stać
Po co nam lodowisko? Przecież mamy rondowisko.
Z Kącika Malkontenta
Aby dostęp do rzeki był czysty i swobodny
W tą akcję włączyć trzeba wydział ochrony środowiska. Oni wiedzą co nadaje się do wycięcia A co do pielęgnacji
Paweł
Ogromny wzrost liczby zakażeń. Administracja przejdzie w tryb zdalny
Kolejny Naczelnik w Urzędzie zatrudniony po przejrzystym konkursie. W ciągu swojej krótkiej pracy nic nie wiemy o jego wynikach. Dobry uczeń po Technikum Ochrony Środowiska z ZSZ 1 posiada dużą większa wiedzę niż obecny Naczelnik. Jeżeli nie mam racji - to mnie poprawcie.
środowisko Wyszkowa
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Styczeń 2022
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana

REKLAMA

pl.jooble.org