REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rondo WOŚP w Wyszkowie?

Miasto

- Chcemy, by Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miała swoje stałe miejsce w Wyszkowie - mówi szef wyszkowskiego sztabu WOŚP Leszek Marszał, który złożył do burmistrza Wyszkowa wniosek o nadanie imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rondu u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Sikorskiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W Polsce zostało odsłoniętych blisko 40 miejsc związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy: 3 mosty, 3 murale, 11 oddziałów szpitalnych i 15 rond.

- Mamy nadzieję, że kolejne takie miejsce będzie w Wyszkowie - mówi Leszek Marszał, szef wyszkowskiego sztabu WOŚP, który złożył dziś (25 listopada) do burmistrza wniosek o nadanie imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rondu u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Sikorskiego w Wyszkowie.

- WOŚP to ewenement na skalę światową. Każdy z Finałów jednoczy Polaków, dzięki czemu pozwala na zakup sprzętu wspierającego polskie szpitale. Ewenement Orkiestry szczególnie widoczny jest na terenie Gminy Wyszków. Każdego roku na ulicach naszego miasta i gminy kwestuje kilkuset uśmiechniętych, pełnych nadziei wolontariuszy. Pośród śniegów i mrozów wychodzą na ulicę, by wspólnie zbierać pieniądze na konkretny, wcześniej wytyczony przez Fundację medyczny cel - argumentuj sztab WOŚP.

W 2021 roku dzięki hojnym sercom wyszkowian, sztabowi WOŚP #4312 działającemu przy Urzędzie Miejskim w Wyszkowie udało się zebrać 148 tys. 963,71 zł, które przeznaczone zostały na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W 2020 roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kupiła 1279 łóżek na oddziały dla chorych na COVID-19. 5 łóżek z tej puli trafiło do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. Ogólnie w wyszkowskich placówkach medycznych znajduje się sprzęt zakupiony przez WOŚP o wartości 1 mln 202 tys. 566 zł. 

Zdaniem sztabu WOŚP Wyszków, nadanie imienia przez radnych Rady Miejskiej w Wyszkowie w przededniu jubileuszowego, 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, planowanego na 30 stycznia 2022 roku, byłoby ukoronowaniem idei wolontariatu, filantropii, bezinteresownej pomocy, integracji społeczności ponad podziałami, szerokorozumianego dobra. 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

powiatowiec
Co ten człowiek jeszcze wymyśli żeby zaistnieć? Niech pan się lepiej skupi na dramatycznej sytuacji w oświacie gdzie tylko oszczędności, cięcia i zwolnienia. Flagą WOSP pan tego nie zasłoni
Orkiestra
A po diabła on przytargal tę flagę i fotografa na górę. Już rozpoczął kampanię na burmistrza. Za wcześnie, wyborcy zapomną. Teraz wiadomo po co , pracując w gminie, zbudował na korytarzu to pokraczne pomieszczenie za sto tysięcy, żeby mieć się gdzie fotografować. Niech zajmie się poważnymi problemami w szkołach i szpitalu, a nie urządza przedstawienia. Kiedyś to była propaganda sukcesu, a teraz to pijar.
Pijar
Ten niezbyt gustowny mebel w holu z płyty meblowej 100 tyś.? Przy takim geście wydanie 90 tys. na wybieg dla psów, przestaje robić wrażenie. Można mówić nawet o oszczędnościach.
Xyz
Dłuższej nazwy dla ronda nie było?
Xxc
Jeśli dłuższą nazwę to proponuję rondo,,Złotego melona,,Mrówki całej ,,Jasnej Sprawy ,,Tabasco,,.Wybór jest duży .
rodowity
W Tłuszczu niech sobie nazywa, strasznie się rozpanoszył wraz ze swoim tatusiem w naszym pięknym mieście.
Dym
Wszystko Ok, ale zgłaszający to nieciekawy typek pełen sprzeczności i z żydowskim nazwiskiem.
ten
Prawdziwy cud pisowski starosta pokochał WOŚP. Idą święta widać
Pajac
Nie dla psa kiełbasa. Uczepił się pajac tej orkiestry i uwierzył, że dyrygent z niego i dojedzie na tym fetorze do fotela burmistrza. Dyktanda na poziomie podstawówki nie ogarnia. Nie dla psa kiełbasa.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
To jest dopiero początek braków kadrowych, jak od marca będą obowiązkowe szczepienia medyków to dopiero zacznie się armagedon, to się L4 zaczną sypać, Byyrawo Dodek
QQRYQ
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Zamiast płacić misiewiczom i pociotkom znajomych powinni dobrze zapłacić pielęgniarkom a my od tego jesteśmy żeby tak było. Ale jak ma ktoś to zrozumieć jeśli w radzie nadzorczej jest sklepowa która nie zna się jest w radzie szpitala i jest prezesem i została nim bez wiedzy i konkursu. W tej sytuacji pielęgniarki powinny być burmistrzami. Ten świat stoi na głowie za tego rządu.
T
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Może to tylko mi się wydaje... Ale tych 35 covidowych pacjentów którzy poszli na oddział to nie tak, że od razu tam się znaleźli. Na jaki oddział by się nie trafiało to raczej przez izbę przyjęć albo przez oddział ratunkowy, nigdy inaczej. Chyba, że od razu idą na oddział wewnętrzny, to co innego i roszczenia pielęgniarek są niezasadne. W innym przypadku to ktoś się chyba tymi 35 osobami najpierw zajął. I raczej się nie bał.
Grigorij
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

pl.jooble.org