REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Czemu znów kosztem dzieci niepełnosprawnych?"

Miasto

Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie będą się odbywały bez zmian do końca obecnego roku szkolnego - zapewnia zarząd powiatu. Informacja o planowanych cięciach wydatków na to zadanie wzburzyła wyszkowskich rodziców.

REKLAMA

- Właśnie się dowiedziałam, że moje dziecko korzystające w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie z zajęć WWR (wczesne wspomaganie rozwoju - red.) zostanie ich praktycznie pozbawione od nowego roku dzięki decyzji starosty. Z tego miejsca chciałabym zapytać, dlaczego dzieci potrzebujące zajęć WWR są ich pozbawiane? Dlaczego nie mają mieć szansy dorównać rówieśnikom, którzy nie mają problemów w rozwoju? Dlaczego praca i wysiłek terapeutów włożony dotychczas w rozwój tych dzieciaków ma zostać zaprzepaszczony? Co za niedorzeczny pomysł ograniczania zajęć, których i tak w nie ma aż tak dużo. To cios w najsłabszych, czyli dzieci, których rozwój powinien być dobrem najwyższym dla WSZYSTKICH. Jestem oburzona! Mam nadzieję, że decyzja starosty w tym zakresie zostanie zmieniona i ktoś się zastanowi nad tą niefortunną decyzją - to reakcja jednej z matek na informację, jaką uzyskała odnośnie wstrzymania dalszej terapii jej dziecka.

Do naszej redakcji wpłynął też mail z prośbą o interwencję:

- Prosimy redakcję o zajęcie się tematem cięć budżetowych kosztem dzieci niepełnosprawnych i z zaburzeniami rozwoju. Zajęcia, m.in. WWR, z dnia na dzień zostają okrojone o połowę. Rodzice już dziś po nocach stoją w kolejkach, żeby dziecko zapisać, a po 3 miesiącach zajęć dowiadują się, że starosta obcina nagle fundusze. Starosta nawet nie raczył rodziców poinformować oficjalnie. Na jaki cel zostaną przeznaczone te pieniądze odebrane chorym dzieciom? Dlaczego w powiecie wyszkowskim kolejny raz oszczędności odbywają się kosztem tych najbardziej bezbronnych, którzy nie pójdą protestować pod urząd?"

Głosy rodziców przekazaliśmy wicestaroście Powiatu Wyszkowskiego, który odpowiada za oświatę. Rzeczywiście, były plany cięć wydatków na wczesne wspomaganie rozwoju, prowadzone przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Wyszkowie.

- Budżet oświaty był omawiany z dyrektorami wszystkich jednostek oświatowych. Szukamy oszczędności. Sytuacja finansowa w oświacie jest bardzo trudna. W tym roku do wydatków na edukację powiatowi zabraknie około 1,8 mln zł. W następnym roku będziemy musieli dołożyć około 3,5 mln zł - mówi Leszek Marszał. 

Subwencja oświatowa dla Powiatu Wyszkowskiego nie zmniejsza się, a ma być w 2022 roku wyższa, ale przybywa także zadań, stąd konieczność szukania oszczędności w budżetach szkół i placówek oświatowych - w tym także Poradni. Jednak po ponownej analizie zarząd powiatu podjął decyzję, że cięcia nie będą prowadzone kosztem zajęć WWR.

- Zarząd powiatu w Wyszkowie na posiedzeniu 15 listopada przyjął projekt budżetu Powiatu Wyszkowskiego na 2022 rok, w którym nie przewiduje się redukcji środków finansowych na realizację zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie. W uzgodnieniu z dyrektorem placówki postanowiono, że zajęcia będą odbywały się bez zmian do końca roku szkolnego - poinformował nas wicestarosta.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Wyszkowiak
Na edukacje dzieci i wyrównywanie ich szans w nauce powiat powinien dokładać bez żadnych wymówek. Jezeli ktoś tego nie rozumie powinien jak najszybciej wycofać się z wykonywanej funkcji.
rodzic
Niech w końcu ktoś się weźmie za te spacerujące śniętym krokiem panie w poradni, znużone , zmęczone i nieszczęśliwe że muszą pracować za takie pieniądze. Po południu nie ma szans na zajęcia z dzieckiem w Poradni do nie pracuje w PPP ale w innych miejscach już tak, zapraszają. Dzieci chodzą do szkoły i oczekiwały by pomocy terapeutów jak wrócą ze szkoły bo zwalniać się nie będą z lekcji. Czy starostwo śledziło zapisy do poradni, jak w PRL-U . Wianuszek wzajemnej adoracji tak powinna nazywać się teraz Poradnia, my rodzice liczymy i oczekujemy na zmiany Panie Starosto .
Do rodzica
Zapisy wyglądają tak że trzeba się poświęcić i stanąć w kolejce. Nie ma wianuszka wzajemnej adoracji,a zajęcia odbywają się do późna w poradni,jak jest mała dotacja to i liczba przyjętych dzieci jest mała. Jakby starostwo dołożyło do budżetu poradni to i zajęć dla większej liczby dzieci by starczyło.
Do rodzica
A Panie chodzą,bo wychodzą po swych podopiecznych,jakbyś drogi rodzicu nie zauważył,jest pandemia i zgodnie z informacją rodzice nie wchodzą dalej niż do poczekalni. Starostwo powinno zwiększyć nakłady na poradnie a nie je zmniejszać!!!!!!
Matka
Do Rodzica: Panie są zmęczone i nieszczęśliwe bo mają pod opieką dzieci i młodzież z kilkudziesięciu szkół w całym powiecie a jest ich tylko kilka a problemów cała masa. Poradnia wymaga pilnie dofinansowania Szczególnie w dobie pandemi gdzie nasiliły się problemy dzieci w nauce, w akceptacji rówieśników, w kontaktach społecznych . jedna poradnia na cały powiat to jakaś porażka, kolejki są bardzo długie a nie wszystkie dzieci mogą czekac na pomoc bo może być za póżno
Mała Mi
A Naczelnik Wydziału Edukacji i dział który zajmuje się oświatą istnieje w naszym regionie? Powinni z wyprzedzeniem przewidywać wydatki. Dzieci z potrzebami pomocy w różnych aspektach przybywa a nie ubywa.
Muminek
A jakże, jest naczelnik z całym wydziałem edukacji i jeszcze Centrum usług Wspólnych. Może tu należałoby poszukac oszczędności panie starosto i panie wicestarosto z koalicją a nie wszystko kosztem dzieci? Może zlikwidować jeden z tych tworów które się dublują i kosztują krocie? Może zwolnić jednego z kierowników, ale po co - lepiej zatrudnić dwie znajome czyli p. Deptułę i p. Stworzyjanek żeby miały ciepłe stołeczki a dzieciom odebrać szansę na rozwój i w miare normalne życie. To się po prostu w głowie nie mieści jak można mieć taki tupet - chorym dzieciom ciąc godziny i niech rodzice szukają prywatnych gabinetów za grube pieniądze a w tym samym czasie utrzymywać dwie jednostki które zajmują sie ręcznym i odgórnym sterowaniem oświatą. Ciekaw ile zarabiają te panie i czy nie starczyłoby na WWR?
Baczny obserwator
Wspomniana p. Deptuła to zadaniowiec, zrobi wszystko, co jej każą. Ciągnie się za nią niezbyt ładny zapach, kto miał okazję poznać, to wie. A że tym razem kosztem dzieci, to akurat nie jest problem. Bardzo dobrze, że rodzice nie siedzą cicho, inaczej już by było pozamiatane.
friends
To akurat prawda co napisał Baczny Obserwator. Pani Deptuła z nadania swojej promotorki pani Kowalewskiej pokazała na froncie walki z rodzicami i nauczycielami z Sp4 co potrafi - po trupach do celu aby przypodobac się mocodawcom i chlebodawcom. Dlatego pani Kowalewska ją nadała do pomocy panu Marszałowi aby "reformować" powiatową oświatę. Nieważne są dzieci, nauczyciele co już pokazała obcinając im dodatki w szkołach specjalnych a teraz tnąc wydatki na zajęcia wspomagające w rozwoju. Ciekawe co będzie następne? Zamykanie szkół?
Murem za WWR
Murem za WWR i Poradnia!!!!
Grażyna
To skandal. Dzieci z niepełnosprawnymi powinny mieć dostęp do terapii bez żadnych wymówek. Szkoda że liczą się tylko pieniądze nie ich dobro. Co do Pań z poradni to mam dla nich wielki szacunek. Zawsze służyły radą i pomocą kiedy się do nich zwróciłam. To świetne terapeutki. Zasługują na godne wynagrodzenie
brawo Grażyna
popieram 100%
Wyszkowiak
Brawo rodzice, trzeba bronić dzieci i poradni. Marszał będzie nadawał rondo nazwy z Wośp udaje,ze zbiera na dzieci, a tutaj zabiera, ale on jest dwulicowy. Mocodawców ma na górze i słucha się ich bacznie. Zaraz sobie podwyższą w starostwie zarobki i będzie cacy. PiS żeby miało jaja i się znalo na czymkolwiek to by zrobiło pożądkui. Panie Waldemarze czas na Pana, brońcie dzieci i poradni. A i Pana wicestaroste burmistrz na burmistrza i Aneta na burmistrza szykują. Ale ta gmina i powiat jest dziwna, stołki w starostwie się dublują ale pracą dla swoich ma być, to nic że nic nie robią i się nie znają.
Q
Do Wyszkowiaka PIs nigdy nie miał i nie będzie miał jaj. Od początku partia miernych , biernych ale wiernych bez swojego zdania. A pan Sobczak też nie popisywał się jak miał władzę. W niczym nie lepszy od reszty a nawet może nawet gorszy.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
To jest dopiero początek braków kadrowych, jak od marca będą obowiązkowe szczepienia medyków to dopiero zacznie się armagedon, to się L4 zaczną sypać, Byyrawo Dodek
QQRYQ
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Zamiast płacić misiewiczom i pociotkom znajomych powinni dobrze zapłacić pielęgniarkom a my od tego jesteśmy żeby tak było. Ale jak ma ktoś to zrozumieć jeśli w radzie nadzorczej jest sklepowa która nie zna się jest w radzie szpitala i jest prezesem i została nim bez wiedzy i konkursu. W tej sytuacji pielęgniarki powinny być burmistrzami. Ten świat stoi na głowie za tego rządu.
T
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Może to tylko mi się wydaje... Ale tych 35 covidowych pacjentów którzy poszli na oddział to nie tak, że od razu tam się znaleźli. Na jaki oddział by się nie trafiało to raczej przez izbę przyjęć albo przez oddział ratunkowy, nigdy inaczej. Chyba, że od razu idą na oddział wewnętrzny, to co innego i roszczenia pielęgniarek są niezasadne. W innym przypadku to ktoś się chyba tymi 35 osobami najpierw zajął. I raczej się nie bał.
Grigorij
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

pl.jooble.org