REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Jest to sukces naszej miejscowości i mieszkańców"

Powiat

Oficjalne przywitanie nowego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego marki MAN dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieńczyku miało miejsce 19 listopada. Doposażenie jednostki w Kamieńczyku wpłynie na poprawę możliwości operacyjno - technicznych krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego województwa mazowieckiego i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wyszkowskiego. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

Strażacy ochotnicy nowy średni samochód ratowniczo - gaśniczy powitali bardzo hucznie. Nie obyło się bez fajerwerków, wystrzałów korków od szampana, dźwięku syren alarmowych oraz sygnałów świetlnych, a także gromkich braw. Mieszkańców Kamieńczyka oraz gości powitał prezes OSP Kamieńczyk Marek Kamiński.

- Bardzo się cieszę jako prezes tej jednostki, że jesteście z nami w tak ważnym dniu. Ten dzień jest ważny nie tylko dla nas, strażaków, ale i dla samego Kamieńczyka. Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieńczyku jest to wieloletnia tradycja. "Walka" o ten samochód była dość długa, bo potrzeba było ponad roku, aby to załatwić, ale w końcu się udało i teraz - mam taką nadzieję - ten samochód będzie służył nam wszystkim i mieszkańcom Kamieńczyka, gminy, ale i powiatu. Z racji tego, że jesteśmy jednostką z Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, jesteśmy dysponowani tak naprawdę w Polskę - mówił.

Podkreślał, że nie byłoby tego samochodu, gdyby nie to, że w tej jednostce jest super zespół.

- Jest bardzo wielu zaangażowanych strażaków i jest to ich wielki sukces, każdego z nich z osobna. Te samochody, które kosztują po milion złotych, są nic nie warte jeżeli nie ma do ich obsługi osób. Jest to także sukces naszej miejscowosci i mieszkańców, ponieważ w naszej każdej rodzinie znajduje się jakiś strażak. W zasadzie w Kamieńczyku chyba nie było rodziny, w której nie było kiedyś strażaka i obecnie również go nie ma.

Ten samochód i fundusze na niego nie spadły z nieba.

- Wsparała nas bardzo mocno Gmina Wyszków oraz Wspólnota Gruntowa, czyli tak naprawdę mieszkańcy Kamieńczyka oraz wsparły nas instytucje zewnętrzne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, MSW, marszałek województwa mazowieckiego. Ta składowa jest bardzo duża. To jest wielkie święto dla nas jak i dla mieszkańców Kamieńczyka. Chcemy, żebyście się cieszyli z nami dzisiaj. Chcemy, żeby ta nasza radość była również waszą radością - mówił Marek Kamiński.

- OSP jest instytucją - ta w Kamieńczyku to blisko 140 lat -  mówił Adam Mróz. - Ale bezcenne jest to, że wciąż są młodzi ludzie, jest również coraz więcej kobiet, które z chęcią do takiej jednostki wstępują. Ktoś powie, że to bardzo droga "zabawka". Czasem się nam strażakom wytyka, że kupujemy sobie te potężne samochody za milion złotych. Ale w momencie kiedy te samochody wyposażone w najlepszy sprzęt są przy wypadkach, przy których potrzebujecie pomocy, wtedy jest to bezcenne i wtedy nikt tego nie ocenia. Jest bezcenne, że taki samochód trafił właśnie tutaj, trafił do gminy Wyszków, do powiatu wyszkowskiego, ale i nie tylko. Będzie niósł pomoc także sąsiednim powiatom, bo wszyscy razem tworzymy ten bezcenny system, który gwarantuje i daje nam bezpieczeństwo i daje nam bardzo często życie. Gratuluję tego wspaniałego samochodu OSP Kamieńczyk. Jestem przekonany, że to cudowna i wspaniała inwestycja, która trafia na właściwy grunt, trafia do Kamieńczyka, który jest także moją macierzystą jednostką. Cieszę się bardzo, że dzisiaj możemy uczestniczyć w takim święcie - mówił.

Zakup nowego  średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego marki MAN z wyposażeniem specjalistycznym dla OSP w Kamiećzyku był możliwy dzięki środkom finansowym przyznanym przez: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (320 tys. zł). Wkład gminy Wyszków wyniósł 230 tys. zł. MSW przekazał,o 200 tys. zł. Dotacja z Województwa Mazowieckiego wyniosła 90 tys. zł, Wspólnota Gruntowa dołożyła 200 tys. zł oraz jednostka OSP Kamieńczyk - 70 tys. zł. Całkowity koszt zakupu samochodu wraz z wyposażeniem wyniósł ponad 1 mln zł.

Samochód został doposażony także w nowy specjalistyczny sprzęt ratowniczy, który znacząco wpłynie na podniesienie skuteczności działań ratowniczo - gaśniczych m.in. w zbiornik wody na 4,5 tysiąca litrów, wyciągarkę, zestaw do ratownictwa technicznego, pompy (pływająca, szlamowa), zestaw szybkiego natarcia, wąż gaśniczy 60 metrów, kompletny zestaw ratownictwa medycznego, defibrylator AED, turbowentylator z funkcją zamgławiania, do którego jest możliwość podpięcia wody i wytworzenia mgły wodnej czyli oddymiacz z funkcją mgławienia, kamerę termowizyjną, pompę pływającą Mamut, która przepompowuje 2400 litów wody na minutę. 

Każdy zainteresowany mógł w piątkowy wieczór obejrzeć samochód z bliska, poznac jego możliwości bojowe, posiedzieć za jego kierownicą. Świętując jego zakup, jednostka OSP Kamieńczyk zaprosiła zebranych na ognisko i poczęstunek z grilla. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie pod batutą kapelmistrza Franciszka Józefa Bieganowskiego. W uroczystości uczestniczyli także druhowie z OSP z gminy Wyszków oraz ościennych powiatów.
 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówKamieńczykOSP Kamieńczykoficjalne przekazanie nowego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego

Komentarze

Czy to jest uczciwe?
Oczywiście pytanie retoryczne. Ciekawe ile kosztowała ta impreza w Kamieńczyku? Nie ma pieniędzy, nie ma pieniędzy, ale na zabawę są, jak widać. W 2020 r. UM ogłosił oszczędności, cięcia, redukcję etatów bo pandemia i lockdown. Jest rok 2021, pandemia się nie skończyła, ale oszczędności była chyba ogromne bo starczyło na nagrody dla urzędników i dyrektorów jednostek, starczyło na umorzenie ponad 260 tys. zł podatku bardzo dobrze prosperującemu przedsiębiorcy i zostało na podwyżki dla urzędników, naczelników i dyrektorów jednostek i . Czy może było tak: "zredukujcie etaty, pozwalniajcie ludzi, a za to co zaoszczędzicie - dostaniecie podwyżki"?
Tak to jest uczciwe
A kto powiedział że to UM finansowało tą imprezę ? Warto najpierw sprawdzić co i jak zanim się wysnuje daleko idące wnioski oraz dopisze żałosną resztę która z artykułem nie ma nic wspólnego.
11111111111111
BRAWO dla Kamieńczyka i jego działaczy SIĘ ZGŁOSILI ICH WYBRALI I DZIAŁAJĄ . INNI NIECH WYCIĄGNĄ WNIOSKI
Poślik
To pani Bala przydzieliła te pieniądze.
Pele
Te maratony to nie wszystkim na zdrowie wychodzą widać.
@Tak to jest uczciwe
Jeżeli to nie gmina sponsorowała, to spoko, przepraszam. Tak, reszta komentarza w sumie miała być do czego innego.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
To jest dopiero początek braków kadrowych, jak od marca będą obowiązkowe szczepienia medyków to dopiero zacznie się armagedon, to się L4 zaczną sypać, Byyrawo Dodek
QQRYQ
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Zamiast płacić misiewiczom i pociotkom znajomych powinni dobrze zapłacić pielęgniarkom a my od tego jesteśmy żeby tak było. Ale jak ma ktoś to zrozumieć jeśli w radzie nadzorczej jest sklepowa która nie zna się jest w radzie szpitala i jest prezesem i została nim bez wiedzy i konkursu. W tej sytuacji pielęgniarki powinny być burmistrzami. Ten świat stoi na głowie za tego rządu.
T
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Może to tylko mi się wydaje... Ale tych 35 covidowych pacjentów którzy poszli na oddział to nie tak, że od razu tam się znaleźli. Na jaki oddział by się nie trafiało to raczej przez izbę przyjęć albo przez oddział ratunkowy, nigdy inaczej. Chyba, że od razu idą na oddział wewnętrzny, to co innego i roszczenia pielęgniarek są niezasadne. W innym przypadku to ktoś się chyba tymi 35 osobami najpierw zajął. I raczej się nie bał.
Grigorij
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

pl.jooble.org