REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

300 szklanych słojów na 30. Finał WOŚP

Miasto

300 szklanych słojów o pojemności 4,25 litra z grawerem orkiestrowego serduszka zostało przekazanych przez Ardagh Glass Packaging - Polska i Friends of Glass Polska na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jedyne tego rodzaju słoje na świecie, które będą wykorzystane podczas jubileuszowego 30. Finału - 30 stycznia 2022 roku. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

To kolejny projekt Friends of Glass Polska realizowany razem z Fundacją WOŚP. Od kilku lat bowiem licytowana i wysyłana jest w świat „Wiadomość w słoju”. Jest to  taki sam słój co 300 przekazanych Jurkowi Owsiakowi z tym, że zawiera on wyjątkową wiadomość od wyjątkowych osób wraz z ich podpisem na szkle. Słój z poprzedniego roku podpisany przez Igę Świątek  ustanowił rekord licytacji.

- Podczas  spotkania z Jurkiem Owsiakiem, który rokrocznie jako pierwszy podpisuje nasz szklany słój, zostaliśmy zapytani czy nie moglibyśmy wyprodukować więcej słojów na jubileuszowy 30. Finał Orkiestry. Oczywiście bez zastanowienia zgodziliśmy się i przekazaliśmy je za darmo na rzecz Fundacji - mówi Barbara Maciałczyk, kierownik marketingu Ardagh Glass Packaging - Europe i przedstawiciel Friends of Glass Polska. 

Pomysł został też entuzjastycznie przyjęty przez pracowników huty Ardagh w Gostyniu gdzie powstały słoje. Okazało się bowiem, że większość z nich od lat zaangażowanych jest w organizację działań w ramach gostyńskiego sztabu WOŚP.

- Orkiestra  nieustająco gra w naszych sercach. Cały czas lokalnie organizujemy pomoc na rzecz potrzebujących, a kulminacją naszych działań jest rzecz jasna styczniowy Finał. Dlatego bardzo nas cieszy, że wraz z kolegami możemy pomagać również wykonując swoje obowiązki zawodowe i wesprzeć działania Jurka Owsiaka w ogólnopolskim zakresie - dodaje Andrzej Zagata, kierownik gorącego końca w hucie Ardagh w Gostyniu i jednocześnie członek gostyńskiego sztabu WOŚP.

Jurek Owsiak również nie kryje swojego zadowolenia.

- Słoje pokazaliśmy już w naszej KręciołaTV. Od razu wszystkim się spodobały, a komentujący uczestnicy transmisji dopytywali, gdzie takowe można dostać. Jesteśmy wdzięczni, że 300 szklanych słojów pojawi się w ramach 30. Finału w 2022 roku. W tym miejscu ogromne podziękowania dla ludzi, którzy nie tylko co roku organizują Finał WOŚP w Gostyniu, ale i odpowiadają za ten projekt. Szczególnie dla Andrzeja i Pawła Zagatów, Kamila Kanteckiego a także wszystkich pracowników Ardagh zaangażowanych w powstanie 300 pięknych słojów - mówi Jurek Owsiak. 

W styczniu, podczas Wielkiego Jubileuszowego Finału, dowiemy się, co się stanie z ponad 4-litrowymi słojami. Na pewno jeden z nich z „Wiadomością w słoju” będzie można wylicytować na aukcji WOŚP w styczniu 2022 roku. 

Fot. Pracownicy Ardagh Glass Packaging w Gostyniu odpowiedzialni ze strony produkcyjnej za projekt 300 słojów dla WOŚP
 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
To jest dopiero początek braków kadrowych, jak od marca będą obowiązkowe szczepienia medyków to dopiero zacznie się armagedon, to się L4 zaczną sypać, Byyrawo Dodek
QQRYQ
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Zamiast płacić misiewiczom i pociotkom znajomych powinni dobrze zapłacić pielęgniarkom a my od tego jesteśmy żeby tak było. Ale jak ma ktoś to zrozumieć jeśli w radzie nadzorczej jest sklepowa która nie zna się jest w radzie szpitala i jest prezesem i została nim bez wiedzy i konkursu. W tej sytuacji pielęgniarki powinny być burmistrzami. Ten świat stoi na głowie za tego rządu.
T
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Może to tylko mi się wydaje... Ale tych 35 covidowych pacjentów którzy poszli na oddział to nie tak, że od razu tam się znaleźli. Na jaki oddział by się nie trafiało to raczej przez izbę przyjęć albo przez oddział ratunkowy, nigdy inaczej. Chyba, że od razu idą na oddział wewnętrzny, to co innego i roszczenia pielęgniarek są niezasadne. W innym przypadku to ktoś się chyba tymi 35 osobami najpierw zajął. I raczej się nie bał.
Grigorij
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

pl.jooble.org