REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Artyści i kwarantanna

Kultura

„Pamiętnik z kwarantanny” - to tytuł zbiorowej wystawy Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, którą będzie można od 19 listopada oglądać w galerii WOK "Hutnik".

REKLAMA

Jest to najnowsza sztuka współczesna, która powstała z potrzeby podzielenia się artystycznymi refleksjami na temat Corona-19. To przegląd obiektów, które powstały podczas narodowej kwarantanny - pierwszych wprowadzonych obostrzeń związanych z Covid-19. Ukazuje on różne etapy oraz sposoby podejścia do zaistniałej wtedy sytuacji: od spontanicznego buntu po bezwarunkową akceptację, od wytykania minusów aż po dostrzeżenie plusów tej narodowej kwarantanny. Dla jednych artystów był to czas refleksji, wypoczynku i dystansu do otaczającej rzeczywistości. Dla innych ograniczenia osobistej wolności, dokonywania własnych wyborów i wytężonej pracy artystycznej. Głównym przyczynkiem powstania prac była izolacja w okresie wiosny 2020, a efekt tych działań był już pokazany w galerii Lufcik przy ul. Mazowieckiej w Warszawie. Tym razem zapraszamy do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” do obejrzenia wystawy, którą będzie dostępna od 19 listopada do 31 grudnia. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 19 listopada o godz. 18.00. Na pianinie akompaniował będzie Piotr Lewandowski. 

W wystawie bierze udział 22 artystów: Joanna Alexandrowicz, Barbara Bielecka-Woźniczko, Katarzyna Gągol, Paweł Jasionowski, Maria Jełowicka, Ewa Kamieniecka, Jaga Karkoszka, Lucyna Krzywik, Bożena Kuzio-B, Bożenna Leszczyńska, Monika Lewicka, Oryszyn, Ewa Osińska-Rozpędek, Magdalena Piwko-Chudzik, Krzysztof Ryfa, Dawid Szymański, Urszula Święcicka-kurator, Rafał Tarnawski, Joanna Tumiłowicz, Kamila Wojciechowicz-Krauze, Dorota Wójcik, Franciszek Xawery, zrzeszonych w Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków.

Będzie można zobaczyć grafiki, tkaniny, malarstwo, instalacje czyli bardzo szeroki wachlarz technik artystycznych. Zarazem każdy z tych przekazów jest bardzo osobisty i wyrazisty w formie.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
To jest dopiero początek braków kadrowych, jak od marca będą obowiązkowe szczepienia medyków to dopiero zacznie się armagedon, to się L4 zaczną sypać, Byyrawo Dodek
QQRYQ
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Zamiast płacić misiewiczom i pociotkom znajomych powinni dobrze zapłacić pielęgniarkom a my od tego jesteśmy żeby tak było. Ale jak ma ktoś to zrozumieć jeśli w radzie nadzorczej jest sklepowa która nie zna się jest w radzie szpitala i jest prezesem i została nim bez wiedzy i konkursu. W tej sytuacji pielęgniarki powinny być burmistrzami. Ten świat stoi na głowie za tego rządu.
T
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Może to tylko mi się wydaje... Ale tych 35 covidowych pacjentów którzy poszli na oddział to nie tak, że od razu tam się znaleźli. Na jaki oddział by się nie trafiało to raczej przez izbę przyjęć albo przez oddział ratunkowy, nigdy inaczej. Chyba, że od razu idą na oddział wewnętrzny, to co innego i roszczenia pielęgniarek są niezasadne. W innym przypadku to ktoś się chyba tymi 35 osobami najpierw zajął. I raczej się nie bał.
Grigorij
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

pl.jooble.org