REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ślubowanie w "Koperniku"

Nauka

W CEZiU "Kopernik" w Wyszkowie miała miejsce podniosła uroczystość. Uczniowie klas pierwszych, w obecności dyrekcji szkoły oraz wychowawców, złożyli uroczyste ślubowanie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Na sztandar szkoły ślubowali uczniowie z następujących kierunków: technik informatyk, technik elektryk, technik logistyk, technik pojazdów samochodowych, technik energetyk, technik handlowiec, liceum ogólnokształcącego – oddział przygotowania wojskowego oraz szkoły branżowej.

To doniosłe wydarzenie zostało poprzedzone wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego oraz hymnu szkoły, następnie wystąpieniem dyrektor Centrum Moniki Kluczek, która kierując swe słowa do uczniów, podkreśliła jak ważnym momentem w ich życiu jest nauka w naszej szkole, którą wybrali. Dyrektor wyraziła również nadzieję, że „w naszej szkole uczniowie uzyskają nie tylko wiedzę, umiejętności, ale także życzliwość, zrozumienie, nowe przyjaźnie, które będą trwały przez długie lata. Odniosła się również do zbliżającej się  sto trzeciej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę: „Dziś chylimy czoła przed wszystkimi bohaterami tamtych wydarzeń, dziękujemy za ofiarę i trud kilku pokoleń naszych rodaków. Wielki to zaszczyt i równie wielki obowiązek, naszej codziennej pracy przyświecają wartości "Bóg, honor, ojczyzna" - tacy właśnie jesteśmy i będziemy niezależnie od tego, które okno historii otworzymy zawsze oddajemy i będziemy oddawać cześć ludziom, którzy oddali życie w obronie tego, co kochali najbardziej. Ludziom, którzy odeszli już na wieczną wartę.”

Po wysłuchaniu przemówienia dyrektor, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Powtarzając słowa roty, ślubowali „wypełniać sumiennie swoje obowiązki, strzec godności i honoru ucznia, nigdy nie splamić, dobrego imienia szkoły, uparcie dążyć, do zdobycia umiejętności zawodowych, rozległej wiedzy, i prawego charakteru, by w przyszłości, służyć swojej rodzinie.”

Po ślubowaniu przedstawiciele klas wspólnie z wychowawcami i dyrektor dokonali pamiątkowych wpisów do kroniki szkoły. Następnie w imieniu uczniów klas pierwszych głos zabrał uczeń Technikum Pojazdów Samochodowych Jakub Krystman, natomiast w imieniu Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Cichowska.

Rozstrzygnięty został również konkurs na najlepsze wykonanie hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. Szkolna komisja konkursowa wspólnie z dyrektor wręczyła nagrody wyróżnionym klasom: pierwsze miejsce - klasa II Technikum Logistycznego, drugie miejsce klasa III Liceum Bezpieczeństwa Publicznego po gimnazjum, trzecie miejsce klasa IV Technikum Elektrycznego.

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości został przygotowanych montaż słowno – muzyczny przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły pt. „Dla Niepodległej”  (śpiew wiązanki pieśni patriotycznych i recytacja wierszy w wykonaniu klasy I LO OPW, oprawa muzyczna i śpiew szkolny zespół The School Band, saksofon Dagmara Krawczyk, kierunek artystyczny Krzysztof Ślubowski oraz Ireneusz Elward). Na zakończenie uczniowie oddali hołd i cześć tym wszystkim, dla których Polska i wolność warte były każdej ceny. Delegacja kadetów z klasy pierwszej złożyła kwiaty przy tablicy pamiątkowej, która została odsłonięta na terenie naszej szkoły, w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Źródło: CEZiU "Kopernik"

 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówCEZiU "Kopernik" w Wyszkowieślubowanie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
To jest dopiero początek braków kadrowych, jak od marca będą obowiązkowe szczepienia medyków to dopiero zacznie się armagedon, to się L4 zaczną sypać, Byyrawo Dodek
QQRYQ
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Zamiast płacić misiewiczom i pociotkom znajomych powinni dobrze zapłacić pielęgniarkom a my od tego jesteśmy żeby tak było. Ale jak ma ktoś to zrozumieć jeśli w radzie nadzorczej jest sklepowa która nie zna się jest w radzie szpitala i jest prezesem i została nim bez wiedzy i konkursu. W tej sytuacji pielęgniarki powinny być burmistrzami. Ten świat stoi na głowie za tego rządu.
T
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Może to tylko mi się wydaje... Ale tych 35 covidowych pacjentów którzy poszli na oddział to nie tak, że od razu tam się znaleźli. Na jaki oddział by się nie trafiało to raczej przez izbę przyjęć albo przez oddział ratunkowy, nigdy inaczej. Chyba, że od razu idą na oddział wewnętrzny, to co innego i roszczenia pielęgniarek są niezasadne. W innym przypadku to ktoś się chyba tymi 35 osobami najpierw zajął. I raczej się nie bał.
Grigorij
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

pl.jooble.org