REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Obelisk zabezpieczony!

Miasto

Społeczny Komitet Odbudowy Drugiego Obelisku Wazów w Wyszkowie podjął pierwsze działania związane z zabezpieczeniem obiektu i przygotowaniem go do dalszych prac renowacyjnych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

6 listopada miała miejsce udana akcja wydobycia z ziemi i zabezpieczenia zachowanych fragmentów drugiego obelisku, który znajduje się na terenie parfii św. Idziego w Wyszkowie. Ocalałe dwa marmurowe elementy zostały przetransportowane przy użyciu specjalistycznego sprzętu w bezpieczne miejsce - wskazane przez proboszcza ks. Zdzisława Golana na terenie parafii. Złożono je na paletach, zabezpieczając przed kontaktem z wilgotnym podłożem. W przetransportowaniu obelisku pomogła firma PHU Altech z Wyszkowa. To pierwszy krok do dalszych działań. Konieczne jest teraz wykonanie szczegółowych pomiarów obelisku, rysunków i rzutów, co będzie stanowić podłoże dla dalszych prac konserwatorskich. Na dziś najważniejsze było jednak zabezpieczenie obelisku przed dalszym nieszczeniem w niesprzyjających warunkach atmosferycznych oraz przed ewentualną dewastacją. 

Społeczny Komitet Odbudowy Drugiego Obelisku Wazów w Wyszkowie powstał w celu ratowania obelisku Wazów, który historycznie znajdował się na terenie parafii św. Idziego, przez lata jednak został zapomniany. Kilkukrotnie przenoszony z miejsca w miejsce przy okazji prac remontowych i inwestycyjnych na terenie parafii, spoczął ostatecznie w ziemi w sąsiedztwie domu parafialnego. Obelisk, podobnie jak ten najbardziej znany w Wyszkowie - z ul. 3 Maja, powstał po 1655 roku. Istnieje kilka hipotez, na jaką okoliczność został wzniesiony (czytaj TUTAJ). Dążeniem członków Społecznego Komitetu jest, aby odrestaurowany, częściowo zrekonstruowany obelisk stanął w godnym miejscu dostępnym dla wyszkowian i odwiedzających miasto. Najpewniej będzie to teren parafii św. Idziego. 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

potrzebna zmiana
Dosyć tych politykierów u władzy wyszkowskiej. Pora na prawdziwego społecznika na urzędzie burmistrza . To miasto zasługuje na więcej
Po czym i po jakim czasie poznać prawdziwego prawd
Ja nie wiem czy ten pan jest społecznikiem, bo niby na jakiej podstawie mam to wiedzieć, tych dwóch lat wielce odkrywczej działalności społecznej? Trochę to mało, żeby nazywać go zbawcą i namaszczać na burmistrza. Po czym i po jakim czasie poznać prawdziwego prawdziwka?
2 do 20
Po dwóch nie wiem, ale po 20 latach u władzy można poznać, że na kolejne się nie zasługuje.
Wskoczył na fotel telemarkiem
Burmistrz u progu kariery nie zrobił wiele. Pod koniec lat 90. pokazał się na patriotycznej uroczystości 15.08 w Rybienku Leśnym w towarzystwie Andrzejewskiego. Pracując na Poczcie w Warszawie, która wydała znaczki z Małyszem, pojechał za ekipą skoczków do Lahti, cyknął selfi z Adamem a materiał propagandowy do nowego zrobił Osęka i tak się to dalej potoczyło.
Sklepowa
I wszystko jasne. To dla tego fotel prezesa może zając sklepowa z doświadczeniem za ladą i tajną wiedzą z plotek. Ale my wcale nie musimy się z tym zgadzać. W wyborach pokażmy czy chcemy akurat takie sklepowe na stanowiskach prezesa. I nie wyobrażajcie sobie, że inne sklepowe mogą zająć stanowiska. Nie, to mogą być tylko sklepowe znajome. Wszystkie inne sklepowe powinny być rozczarowane.
...many
Pan redaktor O. zdaje się, też został w finale tego aliansu wydy...
Tak się podjarałam, że się zakochałam?
Grześkiewicz wygrywa w dyskusji z każdym z wymienionych kandydatów w komentarzu autora życie. To jest tak duża różnica klas, że trudno nawet o komentarz. Oczytanie, wrażliwość społeczna, doświadczenie zawodowe, inteligencja. W ważnych sprawach potrafi zająć jasne stanowisko. Co ważne potrafi spajać ludzi wokół pomysłu. Ma energię, która dawno wygasła u tych, co od lat u władzy. Jego wielkim atutem jest niezależność polityczna. Patrząc kto z nim bierze udział w wielu akcjach można mieć nadzieje, że rodzi się alternatywa dla miasta. Ludzie widzą i nie są głupi jak to się próbuje wmawiać. Ma duże szanse, dlatego będą przekonywać, że ich nie ma wcale. Niech gadają ????
5 komentarz
Czy jak ktoś chodził w dresie 30 lat temu to przejawia subkulturę dresiarza obecnie, lubiąc łatwe pieniądze, ćwicząc na siłowni a mieszkańcom miasta proponując kulturę niskich lotów ?
Nie masz prawa wiedzieć!
Skoro nasz prymus wygrał już wszystkie ze wszystkimi dyskusje bez dyskusji wg anonimowego sądu, to jest dopiero szczytowanie i czapki przed pyszałkiem z głów . Werdykt brzmi: To jest tak duża różnica klas, że trudno nawet o komentarz! Ale kiedy taki na jego temat się pojawił to trzy razy był przez redakcję usuwany. Czy narusza netetykietę, obraża? Nie, jest czystą informacją o faktach z akceptowalnym komentarzem autora. Ta paniczna, cenzorska reakcja przypomina właśnie standardy sprzed 30 lat i daje do myślenia nt kondycji tzw niezależnej i obiektywnej prasy.
Wniosek
Tu chodzi o zmianę, która uporządkuje to co się dzieje gdzie nasze pieniądze powierzane są byle komu, byle jak. Każda zmiana będzie lepsza od tego co się dzieje teraz i mam nadzieję, że nastąpi a wtedy przez jakiś czas będzie normalnie.
Zmiana dla samej zmiany?
Niech o zmianie zadecydują wyborcy, którym nie można ograniczać cenzurą informacji o kandydacie.
Nowa Koteria
Zdaje się, że w 19. też wam chodziło o zmianę Nowosielskiego na Andrzejewskiego. Znany z "bałaganu w papierach" b. prezes miał porządkować "nasze pieniądze", bo przecież powierzane są "byle komu, byle jak". Dobre, co?
Wwr
popularyzacja nauki.... A co z dziećmi niepełnosprawnymi i tymi które mają zaburzony rozwój????? Zajęcia z dnia na dzień zostają okrojone o połowę,rodzice po nocy stoją żeby dziecko zapisać,a po 3 miesiącach zajęć dowiadują się że starosta obcina nagle fundusze!!!!? Ciekawe na jaki cel są przeznaczone co z zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju w poradni psychologiczno pedagogicznej?¿????? Pod osłoną nocy 15 listopada chcecie wszystko załatwić????!!!!! Nawet nie raczycie rodziców poinformować oficjalnie, dyrektorzy szkół i nauczyciele głosujący za obcięciem subwencji na nauczanie specjalne i zajęcia WWR wstydźcie się (radni bezradni)!!!!! Jak możecie w lustro spojrzeć
Już, wyszumieli się?
Koteria (grupa ludzi i środowisk powiązanych ze sobą wspólnymi interesami, popierających i broniących się wzajemnie, klika, stronnictwo) Tak dokładnie wyglądacie i się zachowujecie. Murem za Darkiem, wycinane komentarze, buta, wyniosłość i zarozumialstwo. Niczym się od naszej kliki nie różnicie w swoich dążeniach. Wam po prostu chodzi o to by nas wygryźć i zająć wszystkie nasze stołki swoimi misiewiczami. Taka zamiana byłaby dla Wyszkowa zbyt kosztowna, tylu głodnych władzy. To się nam normalnie nie opłaca.
Jak powinno być
Musi być zauważalna poprawa jakości obsługi mieszkańców, zarządzania finansami, pozyskiwania funduszy, kierowanie ich we właściwe miejsca. Wyszków musi być najlepszy. Specjaliści muszą być najlepsi z najlepszych i we właściwych dziedzinach. W kuźni nie może kuć koni pisarz. Pisarz ma pisać książki. Żadnego obsadzania stanowisk bez konkursów, bo to zwykła defraudacja naszych pieniędzy. Jeśli tak było to oczywiście korekta jest niezbędna. To musi być zmienione od ręki.
Ogłaszam koniec Fallicznego Powstania
I tak właśnie jest, inaczej wyborcy nie daliby nam kolejnej kadencji. Ludzie nie są głup i swój rozum mają. A rewolucyjny komitet skupiony wokół idei wielkiego obelisku niech lepiej zawiesi swoją działalność na lepsze czasy, bo jak historia podpowiada, jesienno-zimowe zrywy nie osiągają swoich celów. Spocznijcie Rebiata, Nie otwierajcie piekiełka, które was pochłonie. Szkoda takich talentów i samorodków.
Nik
Tak nie jest. Jak sami piszecie jest koteria. Czy sklepowa bez konkursu jako prezes to przypadek?Nie dostaniecie z takim postępowaniem następnej kadencji. Zabierzcie swoich misiewiczów i odejdźcie. Spreparujcie odpowiednio ich CW. Zatrudnijcie ich we własnych spółkach bez konkursu i płaćcie za to, że ich lubicie. Nikt wam tego nie zabroni. Zobaczymy jak daleko zajedziecie w taki sposób na swoim.
Czajka
Dajcie już lepiej spokój z tym Andrzejewskim. Widac nie macie innych argumentów przeciwko nowej fali społeczników którzy zagrażaja betonowi wyszkowskiemu skoro wyciągacie ciągle Darka z kapelusza. A co ma Grześkiewicz czy Bajowska wspólnego z Andrzejewskim?
Pa
fala goni falę, więc gońcie się, bo nie jesteście w stanie spowodować sztormu, płoteczki.
Następca
Zobaczcie jaka arogancja i pewność siebie. Nie przeszkadza w nim nawet siara której narobili.Taka jednak jest mentalność prostaków których tam teraz zatrudniają
Nowa Koteria?
Powstanie rozwiązane, zajmijcie się fallusem. Jak wszystko wam dobrze pójdzie to zaszczycimy swoją obecnością odsłonięcie. Kapsułę czasu wkopiemy. Coś się jeszcze wymyśli. Chyba nie odlecieliście na tyle, żeby uwierzyć, że ten obiekt powszechnego pożądania stanie się waszą własnością.
yes, yes, yes
Nie po to burmistrz z mieszkańcami zainwestowali wielkie pieniądze w piękne przykościelne place (od ulicy Białostockiej, Skwer JP II), żeby perełka, drugi obelisk był schowany w krzakach za kościołem. Ostateczną decyzje podejmą proboszcz z burmistrzem, o czym będziemy informować.
Piętka
Super, moim zdaniem ładnie byłoby na samym środku placu u podnóża kościoła, ale czy zgodzi się na to Chodkowski, on chciałby go w całości poświęcić osobie Jana Pawła II, żeby nic nie zakłócało ustalonego porządku. Ale czy warto tak monopolizować, jednak publiczną przestrzeń?
Wyszków
Wielkie dzięki ludziom, którzy postanowili się tym zająć.
Roman Obserwator
Och, ach! "Trąba Wyszkowa" milion zdjęć zrobiła. Szkoda, że selfie sobie nie zrobiła, bo jeszcze o niej zapomną. A gdzie np. fotki z tankowania koparki? Coraz śmieszniej i słabiej...
Tez Roman
Oj nie ładnie, wyczuwam zazdrość konkurencji. Ale jest wyjście, można nie oglądać galerii albo się przenieść na stronę Gminy Wyszków tam jest milion zdjęć miłosciwie nam panującego, może dla konkurencji to milszy widok.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
To jest dopiero początek braków kadrowych, jak od marca będą obowiązkowe szczepienia medyków to dopiero zacznie się armagedon, to się L4 zaczną sypać, Byyrawo Dodek
QQRYQ
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Zamiast płacić misiewiczom i pociotkom znajomych powinni dobrze zapłacić pielęgniarkom a my od tego jesteśmy żeby tak było. Ale jak ma ktoś to zrozumieć jeśli w radzie nadzorczej jest sklepowa która nie zna się jest w radzie szpitala i jest prezesem i została nim bez wiedzy i konkursu. W tej sytuacji pielęgniarki powinny być burmistrzami. Ten świat stoi na głowie za tego rządu.
T
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Może to tylko mi się wydaje... Ale tych 35 covidowych pacjentów którzy poszli na oddział to nie tak, że od razu tam się znaleźli. Na jaki oddział by się nie trafiało to raczej przez izbę przyjęć albo przez oddział ratunkowy, nigdy inaczej. Chyba, że od razu idą na oddział wewnętrzny, to co innego i roszczenia pielęgniarek są niezasadne. W innym przypadku to ktoś się chyba tymi 35 osobami najpierw zajął. I raczej się nie bał.
Grigorij
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

pl.jooble.org