REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ignacy Piekarz z międzynarodowym wyróżnieniem

Kultura

Wyszkowski młody pianista Ignacy Piekarz uzyskał wyróżnienie w międzynarodowym konkursie pianistycznym Constanța International Competition - Festival for Young Pianists.

REKLAMA

11-letni Ignacy mierzył się w konkursie z międzynarodowym towarzystwem rówieśników (kategoria wiekowa 10-12 lat). Jury oceniało występy m.in. Australijczyków, Rumunów, Turków, Brytyjczyków, Amerykanów. Ignacy Piekarz z Wyszkowa był jedynym uczestnikiem z Polski - nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale w całym konkursie. Z wyróżnieniem znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych pianistów konkursu w swojej kategorii. 

To nie pierwszy jego sukces muzyczny. Ignacy Piekarz reprezentował Polskę w maju tego roku w finale 28. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (czytaj TUTAJ).

Ignacy Piekarz jest słuchaczem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. Oskara Kolberga w Warszawie w klasie fortepianu pod kierunkiem mgr Dagny Baczyńskiej-Kissas. Właśnie zainaugurował kolejny rok nauki. Na filmie można obejrzeć jego występ podczas uroczystej gali z okazji oficjalnej inauguracji roku szkolnego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 im. Oskra Kolberga w Warszawie. Ignacy z kolegą w duecie fortepianowym wykonali "Grymasy" T. Szeligowskiego (31. minuta nagrania). W koncercie wystąpił także młodszy brat Ignacego, Franciszek, który w tym roku rozpoczął naukę gry na oboju. Franek ze swoją klasą śpiewają "Nasza klasa" M. Kwiatkowskiej (od 6. minuty nagrania). Warto również zwrócić uwagę na orkierstrę szkolną PSM I St. nr 1 (mała orkiestra symfoniczna), która wykonała utwór Grieg'a "W grocie Króla Gór" (51. minuta nagrania).

- Mam nadzieję, że powstanie kiedyś w Wyszkowie Państwowa Szkoła Muzyczna przynajmniej I stopnia, gdyż jestem pewiem, że nie brakuje w Wyszkowie uzdolnionych dzieci, co można chociażby zobaczyć na przykładzie Młodzieżowej Orkiestry Dętaj Ochotniczej Straży Pożarnej - mówi tata Ignacego, Karol Piekarz.

Na co dzień Ignacy Piekarz uczy się w V klasie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Zamiłowanie do muzyki klasycznej dzieli z pasją do matematyki. Jest też świetnym szachistą. 

N/z Ignacy Piekarz (z prawej) i Bogumił Darski

Fot. Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. Oskara Kolberga w Warszawie

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

niedobrzyzna
Super. Gratulacje dla Ignacego i Rodziców. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy:)

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
To jest dopiero początek braków kadrowych, jak od marca będą obowiązkowe szczepienia medyków to dopiero zacznie się armagedon, to się L4 zaczną sypać, Byyrawo Dodek
QQRYQ
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Zamiast płacić misiewiczom i pociotkom znajomych powinni dobrze zapłacić pielęgniarkom a my od tego jesteśmy żeby tak było. Ale jak ma ktoś to zrozumieć jeśli w radzie nadzorczej jest sklepowa która nie zna się jest w radzie szpitala i jest prezesem i została nim bez wiedzy i konkursu. W tej sytuacji pielęgniarki powinny być burmistrzami. Ten świat stoi na głowie za tego rządu.
T
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Może to tylko mi się wydaje... Ale tych 35 covidowych pacjentów którzy poszli na oddział to nie tak, że od razu tam się znaleźli. Na jaki oddział by się nie trafiało to raczej przez izbę przyjęć albo przez oddział ratunkowy, nigdy inaczej. Chyba, że od razu idą na oddział wewnętrzny, to co innego i roszczenia pielęgniarek są niezasadne. W innym przypadku to ktoś się chyba tymi 35 osobami najpierw zajął. I raczej się nie bał.
Grigorij
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

pl.jooble.org