REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Powstaje wyszkowski chór!

Kultura

13 listopada odbędzie się pierwsze spotkanie Wyszkowskiego Chóru Kameralnego, który powstaje przy Akademii Umiejętności Pan Hilary.

REKLAMA

- Mamy pomysł, aby w Wyszkowie powstał chór. Nie parafialny, nie szkolny, nie zawodowy - ale WYSZKOWSKI - zapowiada Akademia Umiejętości Pan Hilary.

Chór poprowadzi Izabella Jaszczułt-Kraszewska, śpiewaczka operowa, dyrygentka chóralna i przede wszystkim wspaniały, doświadczony pedagog i nauczycielka śpiewu. Pierwsza próba odbędzie się 13 listopada o godz. 11.00.

- Dacie wiarę, że jest nas już ponad 15 chętnych do śpiewu w chórze dorosłych osób? Gdybyście chcieli jeszcze dołączyć, zapraszamy! - zachęca "Pan Hilary".

Na początek planowane są dwie grupy: DZIECI I MŁODZIEŻ 7-15 lat (zajęcia 1 x w tygodniu, 60 minut, sobota godz. 10.00) i DOROŚLI 16 lat + (1 x w tygodniu, 120 minut, sobota godz. 11.00-13.00). Koszt wynosi 30 zł od osoby za zajęcia. Próby odbywają się w siedibie AU Pan Hilary (budynek poczty przy ul. Daszyńskiego). Informacje, szczegóły, zapisy: pod nr tel. 531 931 200. 

***

Teatr Słowa i Dźwięku to z kolei propozycja dla tych, którzy mają obawy przed wystąpieniami scenicznymi lub publicznymi. To sztuka żywego słowa, jego sensu, formy i brzmienia oraz techniki mówienia. Teatr ten ogranicza gest, ruch, plastykę - jest teatrem wyobraźni. Powstawać w nim będą raczej słuchowiska niż spektakle. To ćwiczenia, artykulacyjne, oddechowe, wybór, analiza i interpretacja tekstu, tworzenie i nagrywanie słuchowisk ale też poszukiwanie efektów dźwiękowych. Mała grupa 16+. Zajęcia planowane są w środy o godz. 18.00. Pierwsze spotkanie 3 listopada. Koszt 30 zł za 90-minutowe zajęcia. Spotkania prowadzi instruktor teatralny Piotr Adler. Zapisy, informacje - 531 931 200.

***

Więcej o dzialaności AU Pan Hilary -> TUTAJ

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
To jest dopiero początek braków kadrowych, jak od marca będą obowiązkowe szczepienia medyków to dopiero zacznie się armagedon, to się L4 zaczną sypać, Byyrawo Dodek
QQRYQ
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Zamiast płacić misiewiczom i pociotkom znajomych powinni dobrze zapłacić pielęgniarkom a my od tego jesteśmy żeby tak było. Ale jak ma ktoś to zrozumieć jeśli w radzie nadzorczej jest sklepowa która nie zna się jest w radzie szpitala i jest prezesem i została nim bez wiedzy i konkursu. W tej sytuacji pielęgniarki powinny być burmistrzami. Ten świat stoi na głowie za tego rządu.
T
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Może to tylko mi się wydaje... Ale tych 35 covidowych pacjentów którzy poszli na oddział to nie tak, że od razu tam się znaleźli. Na jaki oddział by się nie trafiało to raczej przez izbę przyjęć albo przez oddział ratunkowy, nigdy inaczej. Chyba, że od razu idą na oddział wewnętrzny, to co innego i roszczenia pielęgniarek są niezasadne. W innym przypadku to ktoś się chyba tymi 35 osobami najpierw zajął. I raczej się nie bał.
Grigorij
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

pl.jooble.org