REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Gmina sprawdzi, czym palimy w piecach

Miasto

Urząd Miejski w Wyszkowie rozpoczął kontrole jakości  paliw spalanych w piecach. Zarówno w mieście jak również na terenach wiejskich odbywają się badania poziomu zanieczyszczeń przeprowadzane nowoczesnym dronem.

REKLAMA

Kontrole przeprowadzane są również osobiście przez urzędników z Wydziału Ochrony Środowiska, którzy korzystając z okazji propagują informacje o aktualnych dofinansowaniach do wymiany źródeł ciepła (w przypadku kotłów bezklasowych ostateczny termin ich wymiany upływa z końcem 2022 roku, kotły trzeciej i czwartej klasy mogą być używane do końca 2027 roku), a także zwracają uwagę na to, w jaki sposób ograniczać zanieczyszczanie środowiska. Urzędnicy posiadają  stosowne upoważnienia uprawniające ich do wejścia na posesję, a także przeprowadzenia kontroli jakości opału. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości pobierana jest próbka popiołu z pieca, a także sporządzany protokół wraz z dokumentacją fotograficzną. Kontrolerzy mogą prosić również o okazanie faktury za opał oraz certyfikatu jakości paliwa.  

Gmina uruchomiła również specjalną infolinię, na którą można zgłaszać wszelkie podejrzenia o spalaniu odpadów. Numer telefonu 789 497 456  działać będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00. 

Przypominamy, że od 1 lipca 2021 roku istnieje obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Szczegóły dostępne na stronie www.wyszkow.pl w zakładce „Gospodarka nieruchomościami”. 

Źródło: Gmina Wyszków

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
To jest dopiero początek braków kadrowych, jak od marca będą obowiązkowe szczepienia medyków to dopiero zacznie się armagedon, to się L4 zaczną sypać, Byyrawo Dodek
QQRYQ
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Zamiast płacić misiewiczom i pociotkom znajomych powinni dobrze zapłacić pielęgniarkom a my od tego jesteśmy żeby tak było. Ale jak ma ktoś to zrozumieć jeśli w radzie nadzorczej jest sklepowa która nie zna się jest w radzie szpitala i jest prezesem i została nim bez wiedzy i konkursu. W tej sytuacji pielęgniarki powinny być burmistrzami. Ten świat stoi na głowie za tego rządu.
T
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Może to tylko mi się wydaje... Ale tych 35 covidowych pacjentów którzy poszli na oddział to nie tak, że od razu tam się znaleźli. Na jaki oddział by się nie trafiało to raczej przez izbę przyjęć albo przez oddział ratunkowy, nigdy inaczej. Chyba, że od razu idą na oddział wewnętrzny, to co innego i roszczenia pielęgniarek są niezasadne. W innym przypadku to ktoś się chyba tymi 35 osobami najpierw zajął. I raczej się nie bał.
Grigorij
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

pl.jooble.org