REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pomóżmy Alicji żyć i funkcjonować

Miasto

Ala Wysocka od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę lekooporną, obustronny niedosłuch, astygmatyzm oraz zespół nerczycowy i skoliozę. Ala nie chodzi, nie mówi. Przed jej rodziną długa i kosztowna walka o zdrowie i życie Alicji, a sytuacja finansowa - naprawdę trudna. Dlatego zachęcamy do wsparcia zbiórki oraz licytacji na rzecz dziewczynki.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Historia Ali od urodzenia wiąże się z bólem, pobytami w szpitalach, leczeniem.

- W sierpniu tego roku trafiliśmy do szpitala na badania kontrolne. Podczas jednego z nich okazało się, że u Alicji wykryto płyn w osierdziu. Usłyszeliśmy, że potrzebna jest natychmiastowa operacja ratująca życie Naszego dziecka. Alicja trafiła na OIT, nie radziła sobie oddechowo, wymaga respiratora. Mijały kolejne dni i kolejne noce bez żadnej poprawy, próby odintubowania kończyły się niepowodzeniem. Zespół nerczycowy spowodował, że Alicji nerki nie podjęły samodzielnej pracy. Zapadły kolejne decyzję. Najpierw założenie Ali rurki tracheostomijnej, następnie kolejny zabieg założenie PEG’a (Ala jadła buzią) i kolejne decyzję o wczepieniu Alicji cewnika Tenckhoffa - konieczne są dializy. Po miesiącu pobytu Ala trafiła na Oddział Nefrologii. Diagnozy, które wraz z mężem usłyszeliśmy, sprawiły, że życie Nasze i Naszej córki „odwróciło się do góry nogami” Upadliśmy na kolana, z których bardzo trudno jest się Nam podnieść. Staramy się być silni i myśleć pozytywnie - mówią rodzice Alicji.

Przed nimi bardzo długa droga i walka o zdrowie i życie Alicji.

- Nasza sytuacja jest naprawdę trudna. Obecnie musimy stworzyć Alicji pokój sterylny i dostosować go do potrzeb Ali. Niestety nie mamy obecnie do tego warunków i musimy przeprowadzić się do cioci. Koszty, jakie nas czekają, aby zapewnić Alicji godne życie w domowym zaciszu, przewyższają nasze możliwości finansowe. Potrzebne są wszelkiego rodzaju sprzęty ratujące nasze dziecko (m.in. ssak przenośny, koncentrator tlenu, lampy oczyszczające, środki jednorazowego użytku (m.in. gaziki sterylne, cewniki do odsysania) rzeczy potrzebne do pielęgnacji rurki tracheostomijnej (podkładki do rurki, wyminnki ciepła i wilgoci tzw. sztuczny nos, opaski)nowy gorset z wycięciem na PEG, cewnik, leżak do kąpieli, środki do dezynfekcji itp. Do tego dochodzą wizyty u specjalistów, drogie leki i rehabilitacja - wylicza rodzina.

Dlatego los Alicji jest w Waszych rękach.

- Potrzebujemy pomocy od Was, ludzi, którzy nie są obojętni na ludzką krzywdę. Bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie tego udźwignąć. Dzięki Państwa pomocy nasze Dziecko, w miarę możliwości będzie mogło żyć i funkcjonować normalnie. Pomóżmy Alicji wrócić do zdrowia!! Za okazaną, nawet najmniejszą pomoc i wsparcie w modlitwie serdecznie dziękujemy - mówią rodzice. 


Link do zbiórki -> Na powrót do zdrowia Alicji Wysockiej! 

Link do aukcji -> Świat Zaczarowanej Alicji - grupa licytacyjna 

Można także przekazać darowiznę na leczenie i rehabilitację. Wystarczy dowolną kwotę przekazać na:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą”

ul.Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Numer konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem: 18803 Wysocka Alicja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
To jest dopiero początek braków kadrowych, jak od marca będą obowiązkowe szczepienia medyków to dopiero zacznie się armagedon, to się L4 zaczną sypać, Byyrawo Dodek
QQRYQ
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Zamiast płacić misiewiczom i pociotkom znajomych powinni dobrze zapłacić pielęgniarkom a my od tego jesteśmy żeby tak było. Ale jak ma ktoś to zrozumieć jeśli w radzie nadzorczej jest sklepowa która nie zna się jest w radzie szpitala i jest prezesem i została nim bez wiedzy i konkursu. W tej sytuacji pielęgniarki powinny być burmistrzami. Ten świat stoi na głowie za tego rządu.
T
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Może to tylko mi się wydaje... Ale tych 35 covidowych pacjentów którzy poszli na oddział to nie tak, że od razu tam się znaleźli. Na jaki oddział by się nie trafiało to raczej przez izbę przyjęć albo przez oddział ratunkowy, nigdy inaczej. Chyba, że od razu idą na oddział wewnętrzny, to co innego i roszczenia pielęgniarek są niezasadne. W innym przypadku to ktoś się chyba tymi 35 osobami najpierw zajął. I raczej się nie bał.
Grigorij
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

pl.jooble.org