REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

#sadziMY

Nauka

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym dołączyła do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W ramach akcji  należało posadzić na swoim terenie drzewka. Szkoła otrzymała sadzonki od Nadleśnictwa Wyszków w Leszczydole Nowinach. Przedszkolaki, uczniowie z młodszych i starszych klas wraz z panią dyrektor oraz wychowawcami ochoczo zabrali się do ich wkopywania na terenie boiska. W przyszłości wyrosną z nich potężne sosny, zapewniając społeczności szkolnej czyste powietrze i stanowiąc siedlisko dla wielu organizmów. Oprócz sadzonek Nadleśnictwo podarowało dzieciom także prezenty, wśród których znalazły się m.in. kolorowanki. 

Szkoła przystąpiła również do akcji Książka za drzewo, stworzonej przez członków Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej, którzy od kilkunastu lat aktywnie zajmują się propagowaniem postaw proekologicznych. W tym roku połączono tematykę promocji czytelnictwa z bardzo ważnym działaniem, jakim jest sadzenie drzew. Za każdą wkopaną na terenie boiska sosenkę społeczność szkoły otrzymała książkę, która pochodziła głównie z prowadzonych w całej Polsce zbiórek. Otrzymane publikacje poszerzą księgozbiór szkolnej biblioteki i przyczynią się do promocji czytelnictwa. Posadzone drzewka można zaś zobaczyć dzięki działającej na stronie „interaktywnej mapie Polski”. 

Szkoła dziękuje za współpracę Nadleśnictwu Wyszków oraz Fundacji Ekologicznej Arka.

Edyta Drzymała
 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
To jest dopiero początek braków kadrowych, jak od marca będą obowiązkowe szczepienia medyków to dopiero zacznie się armagedon, to się L4 zaczną sypać, Byyrawo Dodek
QQRYQ
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Zamiast płacić misiewiczom i pociotkom znajomych powinni dobrze zapłacić pielęgniarkom a my od tego jesteśmy żeby tak było. Ale jak ma ktoś to zrozumieć jeśli w radzie nadzorczej jest sklepowa która nie zna się jest w radzie szpitala i jest prezesem i została nim bez wiedzy i konkursu. W tej sytuacji pielęgniarki powinny być burmistrzami. Ten świat stoi na głowie za tego rządu.
T
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Może to tylko mi się wydaje... Ale tych 35 covidowych pacjentów którzy poszli na oddział to nie tak, że od razu tam się znaleźli. Na jaki oddział by się nie trafiało to raczej przez izbę przyjęć albo przez oddział ratunkowy, nigdy inaczej. Chyba, że od razu idą na oddział wewnętrzny, to co innego i roszczenia pielęgniarek są niezasadne. W innym przypadku to ktoś się chyba tymi 35 osobami najpierw zajął. I raczej się nie bał.
Grigorij
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

pl.jooble.org