REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Eko kosmetyki – przyjazne dla ciała i środowiska

Kącik Prasowy

Świadoma konsumpcja zakłada, że wiemy co i dlaczego kupujemy a przy decyzji o zakupie bierzemy pod uwagę nie tylko cenę, ale i konsekwencje, które niesie za sobą wyprodukowanie i stosowanie danego produktu. Zarówno pozyskanie składników, jak i ich obróbka, użycie produktu, a później także jego wpływ na otoczenie są ważne – tak samo, albo i bardziej nawet, niż jego skuteczność. Za tą świadomością przychodzi zmiana w trendach zakupowych, która zwrócona jest mocniej w stronę rozwiązań naturalnych, ekologicznych, przyjaznych środowisku.

REKLAMA

Kupuj świadomie...

… oznacza nie tylko czytanie etykiet i wiedzę, co oznaczają dziesiątki dziwnie brzmiących nazw, za którymi kryją się substancje czynne i pomocnicze. To także zakupy bardziej zaplanowane, mniej spontaniczne, bardziej oparte na faktycznych potrzebach niż chwilowych zachciankach. Nierzadko więc decydując się na przejście na kosmetyki eko jednocześnie ograniczamy zakup ich ilości. Nie musi mieć to szkody dla wizerunku modowego i wyglądu, czy kondycji ciała, skóry, włosów. Nie zawsze jednak i nie każdej osobie potrzebne są aż tak rozbudowane palety środków pielęgnacyjnych i kosmetycznych, jak często jest w tej chwili. Naturalna pielęgnacja w niektórych dziedzinach nie będzie tak widowiskowa jak nowoczesne środki kosmetyczne. To trzeba przyznać, z tym trzeba się pogodzić. Zastanawiając jednocześnie, czy ta „widowiskowość” jest faktycznie najważniejsza?

Powody, dla których warto kupować kosmetyki naturalne

Najważniejszym powodem będzie brak szkodliwych substancji chemicznych, które znajdziemy w tradycyjnych kosmetykach w wielkiej ilości i w zasadzie nadmiarze. Wymagają one zaawansowanych procesów produkcyjnych, nie będących bez wpływu dla środowiska, przy stosowaniu zaś nie są zbyt przyjazne dla użytkowników. W dodatku wielokrotnie w ciągu dnia – przy porannej i wieczornej toalecie, podczas mycia zębów, makijażu, pielęgnacji. Ekologiczne kosmetyki, jak oferowane przez naturalia.pl,  bazują na składnikach naturalnych, mało przetworzonych, które są bezpieczne dla ciała i dla środowiska. Warto też zwrócić uwagę, że często działają one wielotorowo. Naturalne składniki aktywne mogą mieć szerokie spektrum działania – w końcu część z nich jeszcze kilka pokoleń temu była stale obecna nie w kosmetyczkach, a apteczkach.  Uważa się też, że właśnie te aktywne składniki naturalne są skuteczniejsze w przeciwdziałaniu efektom starzenia czy wspomaganiu regeneracji skóry w porównaniu do kosmetyków klasycznych. Przekłada się to na czas oczekiwania na efekt, który jest dłuższy z uwagi na to, że eko kosmetyki są nakierowane mniej na maskowanie, a bardziej na faktyczną skuteczność i działanie.

Brak syntetycznych składników, środków zapachowych i barwiących, ograniczenie konserwantów lub ich naturalny charakter oznacza, że do ciała, skóry czy włosów też dostaje się ich mniej. Naturalna pielęgnacja nie musi oznaczać wymiany wszystkich klasycznych kosmetyków na ekologiczne w jednej chwili. Taka „terapia szokowa” mogłaby dla większości osób być nie do przyjęcia. Jednak wprowadzanie rozwiązań naturalnych krok po kroku polecamy każdemu. Gdy następnym razem skończy się wam jakiś tradycyjny kosmetyk wybierzcie jego ekologiczny, naturalny odpowiednik. Przekonajcie się do jego skuteczności i przyjazności dla ciała. Później zróbcie to z kolejnym i następnym, a w niedługim czasie w kosmetyczkach i łazienkach będą dużo szerzej obecne produkty bezpieczne dla ciała i środowiska.

Artykuł zewnętrzny

 

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
To jest dopiero początek braków kadrowych, jak od marca będą obowiązkowe szczepienia medyków to dopiero zacznie się armagedon, to się L4 zaczną sypać, Byyrawo Dodek
QQRYQ
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Zamiast płacić misiewiczom i pociotkom znajomych powinni dobrze zapłacić pielęgniarkom a my od tego jesteśmy żeby tak było. Ale jak ma ktoś to zrozumieć jeśli w radzie nadzorczej jest sklepowa która nie zna się jest w radzie szpitala i jest prezesem i została nim bez wiedzy i konkursu. W tej sytuacji pielęgniarki powinny być burmistrzami. Ten świat stoi na głowie za tego rządu.
T
"Stan kryzysowy" w szpitalu. SOR bez obsady, bo pielęgniarki już nie dają rady
Może to tylko mi się wydaje... Ale tych 35 covidowych pacjentów którzy poszli na oddział to nie tak, że od razu tam się znaleźli. Na jaki oddział by się nie trafiało to raczej przez izbę przyjęć albo przez oddział ratunkowy, nigdy inaczej. Chyba, że od razu idą na oddział wewnętrzny, to co innego i roszczenia pielęgniarek są niezasadne. W innym przypadku to ktoś się chyba tymi 35 osobami najpierw zajął. I raczej się nie bał.
Grigorij
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

pl.jooble.org