REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nie chcemy wymieniać "kopciuchów"

Miasto

Nikłym zainteresowaniem cieszył się w gminie Wyszków program dofinansowania do wymiany kotła węglowego na ekologiczny. Zachęta w postaci 3 tys. zł skusiła tylko kilkanaście osób, choć gmina była przygotowana na dotacje dla około stu.

REKLAMA

Gmina Wyszków przeznaczyła w tegorocznym budżecie 300 tys. zł na pokrycie części kosztów związanych z wymianą kotłów w budynkach mieszkalnych. Pieniądze można było uzyskać, deklarując zmianę sposobu ogrzewania z paliw stałych (węgiel kamienny, drewno, pelet, brykiet, zrębki, wierzba energetyczna oraz słoma) na system gazowy. Dotację w wysokości 50% kosztów zakupu, montażu i pierwszego uruchomienia fabrycznie nowych urządzeń opalanych paliwem gazowym mogły uzyskać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne i przedsiębiorstwa posiadające budynki mieszkalne na terenie gminy Wyszków. Maksymalna kwota dofinansowania wynosiła 3 tys. zł, a zatem skorzystać mogło sto podmiotów. Tymczasem do urzędu wpłynęło 15 wniosków, z czego do dofinansowania zakwalifikowano 12.

- Warunkiem było wyrzucenie pieca węglowego, czyli pozbycie się alternatywy, którą wiele osób pewnie woli zachować przy rosnących cenach gazu - uważa Mirosław Wysocki, naczelnik wydziału ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Wyszkowie. To właśnie w podwyżkach cen gazu upatruje przyczyn małego zainteresowania programem. - Ceny gazu wariują i ludzie się boją.

Tymczasem na 2022 rok gmina planowała wydać na program już 600 tys. zł. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Polityczna burza na półmetku kadencji
Niech ktos z rzadzacych w koncu zajmie sie wyszkowskim Zusem. No moze teraz ktos się za to wezmie. Tyle ludzi się zwolnilo. Cos tam jest nie tak.
Kitek
"Chłopek", witacz, napis - czym promować Wyszków?
Olga, bo wizualizacji "chłopka" nie trzeba nikomu przedstawić . Wszyscy pamiętają jak wyglądał bo przez lata wpisał się w krajobraz Wyszkowa
Jurek
"Chłopek", witacz, napis - czym promować Wyszków?
Jurku, o ile dobrze rozumiem artykuł, wizualizacje przedstawione na zdjęciach to pomysły Pani Wittich, które maja być propozycją konkurencyjną dla sugestii Pana Osika. Jak na moje oko nie maja nic wspólnego z naturalnym drewnem ani Światowidem…to tylko plastik, oklejony czymś mającym przypominać drewno :(
Olga
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA

pl.jooble.org