REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wsparcie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i ich bliskich

Powiat

Fundacja Centrum Edukacji NIEWIDZIALNA rozpoczęła nabór do projektu „Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnością wzroku oraz osób najbliższych w czasie pandemii SARS-COV-2", finansowanego przez PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt kierowany jest do osób z orzeczeniem (niepełnosprawność wzroku) i ich otoczenia (rodzice, rodzina, przyjaciele - ktoś, kto przeżywa problemy razem).

REKLAMA

Fundację tworzy część ekipy Invisible Exhibition- Niewidzialna Wystawa, która od prawie 10 lat otwiera oczy na kwestie związane z tematyką niepełnosprawności wzroku. 

- Naszym marzeniem i planem jest działać w obszarze rehabilitacji psychologicznej, a także dialogu międzyśrodowiskowego. Mamy wizję, pasję, ludzi - specjalistów i nie zawahamy się tego wszystkiego użyć w słusznych sprawach. Ruszamy więc z bezpłatną pomocą psychologiczną w formule telekonsultacji, dlatego wierzymy, że dotrzemy nawet do małych miasteczek, wsi, innymi słowy tam, gdzie trudno czasem o wsparcie - mówią inicjatorzy akcji.

Projekt adresowany jest do osób z orzeczeniem - także dzieci (niepełnosprawność wzroku) i ich otoczenia (rodzice, rodzina, przyjaciele - ktoś, kto przeżywa problemy razem). Poszukiwanych jest łącznie 80 osób niewidomych/ ociemniałych/ słabowidzących z orzeczeniem 04. Dodatkowo 50 bliskich tych osób, co jest ogromną wartością dodaną projektu. Każda z osób otrzyma po 10 godzin bezpłatnej konsultacji w formule rozmowy telefonicznej. Wygodnie. Z domu. W całej Polsce - od maleńkich wsi, miasteczek, po duże obszary miejskie. 

- Co jest ważne? Chęć do rozmowy, potrzeba otworzenia się, przepracowanie trudności. Razem możemy dużo więcej! Być może będzie to coś dla Was, a może znacie kogoś, kto przyżywa kryzys i może potrzebować akurat takiego wsparcia - zachęcają przedstawiciele fundacji.

Projekt startuje w październiku. Aplikować można pod mailem: fundacja@fcen.com.pl w tytule prosimy wpisać PROJEKT WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE - zgłoszenie. W treści należy podać informację, czy potrzeba obejmuje tylko osobę z orzeczeniem, czy także dla osoby bliskiej. Ważne! Do maila prosimy dołączyć informację o możliwości przetwarzania Waszych danych do celów realizacji projektu zgodnie z wytycznymi RODO.

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Polityczna burza na półmetku kadencji
Niech ktos z rzadzacych w koncu zajmie sie wyszkowskim Zusem. No moze teraz ktos się za to wezmie. Tyle ludzi się zwolnilo. Cos tam jest nie tak.
Kitek
"Chłopek", witacz, napis - czym promować Wyszków?
Olga, bo wizualizacji "chłopka" nie trzeba nikomu przedstawić . Wszyscy pamiętają jak wyglądał bo przez lata wpisał się w krajobraz Wyszkowa
Jurek
"Chłopek", witacz, napis - czym promować Wyszków?
Jurku, o ile dobrze rozumiem artykuł, wizualizacje przedstawione na zdjęciach to pomysły Pani Wittich, które maja być propozycją konkurencyjną dla sugestii Pana Osika. Jak na moje oko nie maja nic wspólnego z naturalnym drewnem ani Światowidem…to tylko plastik, oklejony czymś mającym przypominać drewno :(
Olga
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA

pl.jooble.org