REKLAMA

REKLAMA

Klimatyzator ścienny - czyli absolutna konieczność w każdym domu. Dlaczego warto?

Autor: Admin Admin

Kącik Prasowy | Wtorek, 05 paź 2021 11:04

Na powyższe pytanie można by odpowiedzieć na dziesiątki różnych sposobów. Dlaczego tak to wygląda? Otóż, sytuacja jest bardzo prosta. Wraz z rozwojem technologii, podnosi się znacząco poziom życia. Za nim idą kolejne udogodnienia, bez których nie wyobrażamy sobie naszego życia. Kiedyś należała do nich ciepła woda, potem telewizja kablowa, z czasem pojawił się internet światłowodowy, aż wreszcie przyszedł czas na klimatyzację. Na rynku egzystuje wiele modeli, jednak najlepiej spełniają swoją rolę sprawdzone klimatyzatory ścienne. Pozwalają one zdecydowanie zredukować temperaturę w pomieszczeniach. Jednak, zanim go zainstalujesz, powinieneś wiedzieć o nim kilka podstawowych rzeczy. Oto lista porad, która będzie dla ciebie bezcenna przed zakupem.

Kącik Prasowy

REKLAMA

Jaki klimatyzator ścienny wybrać? To pytanie powinno zadać się na końcu

Wybór klimatyzatora ściennego powinien odbyć się dopiero po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw dotyczących tego produktu. Przede wszystkim, musisz dokonać przeglądu swoich potrzeb. Przykładowo, załóżmy, że jesteś szczęśliwym posiadaczem trzypokojowego mieszkania, które współdzielisz ze swoim partnerem. Większość czasu spędzacie w sypialni i wspólnym gabinecie. Jednak to salon wychodzi na stronę południowo - zachodnią, co sprawia, że w miesiącach letnich jest w nim naprawdę gorąco. Do tego stopnia, że trudno jest w nim funkcjonować. Dlatego w takiej sytuacji najlepszym wyborem jest klimatyzator naścienny dostosowany do pracy w takim pomieszczeniu. Jeśli wytworzysz chłodną barierę w tym pokoju, to w pozostałych temperatura także nie będzie znacząco wzrastać. Przy powierzchni około 20 metrów wystarczy ci niewielki zestaw.

Wybierz klimatyzator dla siebie https://sterownikitech.pl/klimatyzatory,c39.html

Z drugiej strony, przy takim samym mieszkaniu w całości wyeksponowanym na stronę nasłonecznioną, sprawa robi się zdecydowanie bardziej złożona. Być może będziesz potrzebować kilku jednostek wewnętrznych i sporej ilości kucia ścian. To generuje problem z rozplanowaniem rur miedzianych. Jednak warto do tego zadania podejść metodycznie i zrobić to raz, a dobrze.

Jak działa klimatyzator ścienny - co do zasady jest to bardzo proste

Upraszczając budowę tego urządzenia składa się ona z trzech rzeczy. Pierwsze dwie są kluczowe. To jednostka wewnętrzna i zewnętrzna. Są one niezbędne do prawidłowego działania układu, obowiązkowo muszą znajdować się w środku budynku i na jego ścianie zewnętrznej. Byliśmy świadkiem umieszczenia obu urządzeń w pokoju i gwarantujemy, że to nie spełni swojego zadania. Trzecią częścią układu są specjalistyczne rury miedziane służące do przesyłu ciepła i zimna. Jak to działa? Już tłumaczymy.

Jednostka zewnętrzna składa się z kilku podzespołów. Przede wszystkim jest to sprężarka, która spręża czynnik chłodniczy. To sprawia, że ciepło poddane w tym procesie zostaje oddane do atmosfery. Pomaga w tym wentylator, który jest integralną częścią jednostki zewnętrznej. Teoretycznie część z tych urządzeń można by przenieść do wnętrza pomieszczenia, a na ścianie umieścić jedynie parownik. Jednak z uwagi na ich głośną pracę, nie praktykuje się takiego podejścia. 

Miedziane rury służą do transportu czynnika chłodzącego. Wędruje on nieustannie pomiędzy jednostką zewnętrzną i wewnętrzną. Z uwagi na właściwości fizyczne tego metalu, używa się go niemal zawsze, a już na pewno w dobrych konstrukcjach.

Jednostka wewnętrzna to właściwie nawiew i sterownik całego urządzenia. Ważne jest to, że może być ich podłączonych kilka do jednego układu. Żeby to zrobić, należy potwierdzić wydajność jednostki zewnętrznej. Dodatkowo, zalecamy podłączenie klimatyzacji do osobnego obwodu w skrzynce elektrycznej. Ponadto, do całości urządzenia często dołączane są zdalne urządzenia sterujące. Czasem można spotkać się z dedykowanymi aplikacjami na smartfony. Wszystko zależy od wersji sprzętu.

Gdzie zamontować klimatyzator ścienny? Odpowiedź brzmi: na ścianie!

To nie jest żart, ale faktycznie tak jest. Klimatyzatory ścienne powinny być montowane na ścianie około piętnaście centymetrów pod sufitem. Pozwoli to na dobre rozprowadzanie chłodnego powietrza po pomieszczeniu. Urządzenie zewnętrzne powinno się natomiast znajdować względnie blisko tego pierwszego. Dzięki temu zaoszczędzisz na miedzianych rurach i kuciu ścian.

Jak zamontować klimatyzator ścienny - nie obejdzie się bez kucia

Wspominaliśmy już o tym kilkukrotnie, jednak jest to zdecydowanie warte do zaznaczenia. Przy montażu klimatyzacji ściennej zawsze będzie potrzebne kucie ścian. Po pierwsze, będziesz musiał przebić się przez ścianę zewnętrzną żeby doprowadzić przewody do jednostki na niej umieszczonej. W zależności od tego, ile posiadasz jednostek wewnętrznych, to do nich także będziesz musiał doprowadzić całą instalację. 

Nie jest to jednak sytuacja skrajnie niekomfortowa. Warto ją zaplanować podczas większego remontu domu, a co istotne - raz założona będzie ci służyć latami. Tobie pozostanie tylko wymieniać jednostki zewnętrzne i wewnętrzne na nowe. Pamiętaj jedynie, żeby zawsze zweryfikować, czy przekrój posiadanej przez ciebie instalacji jest odpowiedni. Cała reszta powinna pasować idealnie.

Art. zewnętrzny

REKLAMA


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Dziecko
Żłobek Jadwinia

ul. Jana Kochanowskiego 70C 07-201 Lucynów Duży

[email protected]

506 873 194

www.jadwinia.edu.pl

Dziecko
"MADU" Pracownia Zabawy i Rozwoju

ul. Geodetów 31 07-200 Wyszków

[email protected]

510-965-263

www.madu.com.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA