REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Odwiedzili Modlin

Turystyka

Dla upamiętnienia bohaterskiej wojny obronnej we wrześniu 1939 roku Biblioteka Miejska w Wyszkowie zorganizowała wycieczkę edukacyjną do Twierdzy Modlin.

REKLAMA

Poza zwiedzaniem najciekawszych obiektów kompleksu fortyfikacyjnego twierdzy, grupa 50 uczestników wycieczki mogła zapoznać się z jednym z najbardziej heroicznych epizodów Kampanii Wrześniowej. W Centrum Edukacji Historycznej mieszczącym się w dawnej Prochowni 197, w której podczas wojny obronnej 39 r., znajdowało się stanowisko dowodzenia obroną Modlina, można obejrzeć unikalny zbiór historycznych eksponatów, zrekonstruowany gabinet dowódcy - gen. Wiktora Thomme oraz doświadczyć symulacji nalotu bombowego. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem na terenie koszar i śpiewaniem żołnierskich piosenek przy akompaniamencie akordeonu.

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Polityczna burza na półmetku kadencji
Niech ktos z rzadzacych w koncu zajmie sie wyszkowskim Zusem. No moze teraz ktos się za to wezmie. Tyle ludzi się zwolnilo. Cos tam jest nie tak.
Kitek
"Chłopek", witacz, napis - czym promować Wyszków?
Olga, bo wizualizacji "chłopka" nie trzeba nikomu przedstawić . Wszyscy pamiętają jak wyglądał bo przez lata wpisał się w krajobraz Wyszkowa
Jurek
"Chłopek", witacz, napis - czym promować Wyszków?
Jurku, o ile dobrze rozumiem artykuł, wizualizacje przedstawione na zdjęciach to pomysły Pani Wittich, które maja być propozycją konkurencyjną dla sugestii Pana Osika. Jak na moje oko nie maja nic wspólnego z naturalnym drewnem ani Światowidem…to tylko plastik, oklejony czymś mającym przypominać drewno :(
Olga
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA

pl.jooble.org