REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kłopotliwe odpady

Miasto

"Co mam z tym zrobić? Wywieźć do lasu czy pod gabinet burmistrzowi?" - pyta nasz Czytelnik, który nie może się legalnie pozbyć elementów wyposażenia samochodu. "Za co płacę prawie 1600 zł rocznie?" - zastanawia się poirytowany.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Nasz Czytelnik zetknął się z problemem, gdy chciał się pozbyć zbędnych elementów wyposażenia samochodu. 

- Mam do wyrzucenia stare fotele samochodowe, kołpaki, wycieraczki i nie mam pojęcia, co z tym zrobić - wszyscy odmawiają przyjęcia takich odpadów - mówi zdenerwowany.

Był w punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Wyszkowie - tam nie przyjmą. Był w kilku wyszkowskich "szrotach" - tam także odmowa. Był w skupie złomu - nie udało się. Gmina już nie podstawia mieszkańcom kontenerów, próbował zatem sam załatwić kontener na odpady - koszt 2 tys. zł. Wreszcie zadzownił do Urzędu Miejskiego po poradę, a tam usłyszał, że części samochodowe to odpad przemysłowy i gminny operator zajmujący się odbiorem śmieci nie może tego przyjąć.

- To co mam z tym zrobić? Wywieźć do lasu czy - jak poradzono mi w jednym ze szrotów - postawić burmistrzowi przed gabinetem? Nie jestem właścicielem warsztatu samochodowego, nie chcę oddać części po naprawach. Jestem osobą prywatną i nikt nie potrafi mi pomóc. Przecież chcę się tego pozbyć legalnie, nie chcę wywozić do lasu - mówi nasz Czytelnik.

W urzędzie poradzono mu, aby znalazł na własną rękę firmę, która przyjmie i zutylizuje od niego odpady. Oczywiście za odpłatnością. Problem w tym, że nawet gdy wyszkowianin chciał zapłacić, nikt nie zgodził się od niego przyjąć starych foteli samochodowych.

- Za co ja płacę prawie 1600 zł rocznie za odbiór odpadów? - pyta poirytowany.

- Niestety, gminny regulamin gospodarki odpadami mówi wyraźnie, że napraw pojazdów samochodowych można dokonywać w warsztatach, które następnie utylizują części. Drobna naprawa wykonywana na własną rękę to nie jest wyprodukowanie nagle 200 kg śmieci, które chce się wyrzucić w ramach gminnego systemu. Dlaczego mieszkańcy, którzy nie mają samochodu, mają za to płacić - mówi Mirosław Wysocki, naczelnik wydziału ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie. 

Potwierdza, że z tzw. "samochodówką" jest problem - ostatnio inny mieszkaniec miał podobny kłopot z oddaniem szyby samochodowej. Gmina odbiera jedynie opony od samochodów osobowych. Podobny problem jest z odpadami budowlanymi.

- Jest problem z pozbyciem się tego, ale niby dlaczego mamy się wszyscy zrzucać na odbiór odpadów od kogoś, kto buduje dom? Na PSZOK przyjmujemy jedynie odpady poremontowe - mówi Mirosław Wysocki.

Do niedawna gmina na życzenie mieszkańców podstawiała na ich posesje kontener - teraz już od tego odstąpiła. Odpady trzeba dowieźć do PSZOK we własnym zakresie. 

Nasz Czytelnik pod dwóch dniach poszukiwań znalazł firmę, która przyjmuje odpady samochodowe... w Pomiechówku.

- Tylko że trzeba zawieźć to samemu i jeszcze za to na miejscu zapłacić - podsumowuje bezradny. - Tylko zastanawia mnie fakt jeżeli ktoś nie ma prawa jazdy, nie ma przyczepki bądź dużego kontenerowego samochodu, żeby takie rzeczy wywieźć, to co ma z tym zrobić? Wystawić przed posesję i niech stoi i czeka aż może ktoś to łaskawie zabierze? Jak ma sobie poradzić ktoś starszy? A później się dziwić, że są śmieci po lasach?

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Ami
A może ktoś wie gdzie można oddać stare gaśnice? Też mam z nimi problem
?
Pod osłoną nocy zostawić na Pułtuskiej niedaleko skrzyżowania ze Świętojańską?
Hj
Dokładnie nawet odpady poremontowe na leśnej w Wyszkowie chcieli jakieś zaświadczenie z urzędu a ja miałem cztery kawałki styropianu i dwie rynny które sam zawiozlem CHORE!

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Polityczna burza na półmetku kadencji
Niech ktos z rzadzacych w koncu zajmie sie wyszkowskim Zusem. No moze teraz ktos się za to wezmie. Tyle ludzi się zwolnilo. Cos tam jest nie tak.
Kitek
"Chłopek", witacz, napis - czym promować Wyszków?
Olga, bo wizualizacji "chłopka" nie trzeba nikomu przedstawić . Wszyscy pamiętają jak wyglądał bo przez lata wpisał się w krajobraz Wyszkowa
Jurek
"Chłopek", witacz, napis - czym promować Wyszków?
Jurku, o ile dobrze rozumiem artykuł, wizualizacje przedstawione na zdjęciach to pomysły Pani Wittich, które maja być propozycją konkurencyjną dla sugestii Pana Osika. Jak na moje oko nie maja nic wspólnego z naturalnym drewnem ani Światowidem…to tylko plastik, oklejony czymś mającym przypominać drewno :(
Olga
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA

pl.jooble.org