REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Narodowe Czytanie" gościło w gminie Brańszczyk

Powiat

Za nami jubileuszowa, dziesiąta odsłona Narodowego Czytania., które w gminie Brańszczyk gościła aż dwukrotnie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Lekturą tegorocznej edycji była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

- To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło - tak o lekturze pisze Prezydent RP Andrzej Duda.

11 września mieszkańcy gminy Brańszczyk spotkali się w Skansenie im. Marii Żywirskiej. W role wcielili się: pani Dulska - Ewa Wielgolaska - -rzewodnicząca Rady Gminy Brańszczyk, pan Dulski - Wiesław Przybylski - wójt Gminy Brańszczyk, Zbyszko Dulski - Bogdan Czarnecki - radny Gminy Brańszczyk, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji, Hanka - Irena Oszkinis - pracownik Filii Bibliotecznych w Nowej Wsi i Trzciance, Juliasiewiczowa - Hanna Zagożdżon - radna Gminy Brańszczyk, Hesia - Paulina Chmiel i Mela - Amelia Jachna - uczennice Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku, narrator - Marta Gołębiewska - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Brańszczyku. Po lekturze był czas na słodkości, gorącą herbatę, kawę i oczywiście rozmowę. Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali egzemplarze „Moralności pani Dulskiej” z pamiątkową pieczęcią i okolicznościową zakładką do książki.

A 12 września Narodowe Czytanie zagościło w Porębie, gdzie miało charakter bardzo kameralny. Dzięki uprzejmości ks. Andrzeja Grzybowskiego - proboszcza miejscowej parafii, uczestnicy akcji spotkali się na Starej Plebanii. I tu obsada była mocna: pani Dulska - Karolina Dobosz - dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Porębie Średniej, Zbyszko Dulski - ks. Marcin Kaczyński, Hanka - Monika Deluga - pracownik Filii Bibliotecznej w Porębie, Hesia - Bartłomiej Kosiorowski - przyjaciel Biblioteki, Juliasiewiczowa i narrator - Marta Gołębiewska. A później ciasto, herbata i prezenty dla wszystkich.

Źródło: Organizatorzy

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Polityczna burza na półmetku kadencji
Niech ktos z rzadzacych w koncu zajmie sie wyszkowskim Zusem. No moze teraz ktos się za to wezmie. Tyle ludzi się zwolnilo. Cos tam jest nie tak.
Kitek
"Chłopek", witacz, napis - czym promować Wyszków?
Olga, bo wizualizacji "chłopka" nie trzeba nikomu przedstawić . Wszyscy pamiętają jak wyglądał bo przez lata wpisał się w krajobraz Wyszkowa
Jurek
"Chłopek", witacz, napis - czym promować Wyszków?
Jurku, o ile dobrze rozumiem artykuł, wizualizacje przedstawione na zdjęciach to pomysły Pani Wittich, które maja być propozycją konkurencyjną dla sugestii Pana Osika. Jak na moje oko nie maja nic wspólnego z naturalnym drewnem ani Światowidem…to tylko plastik, oklejony czymś mającym przypominać drewno :(
Olga
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA

pl.jooble.org