REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kwalifikacje ma uzupełnić

Powiat

Iwona Zdziarstek, nauczycielka Zespołu Szkół w Długosiodle, pełni od dziś (16 września) obowiązki dyrektora tej szkoły. Zarząd powiatu powierzył jej stanowisko do końca roku szkolnego mimo braku pełnych kwalifikacji. - Nie ma chętnych na takie funkcje - tłumaczy starosta Jerzy Żukowski.

REKLAMA

W środę 16 września zarząd powiatu podjął uchwałę o powierzeniu obowiązków dyrektora Zespołu Szkół w Długosiodle Iwonie Zdziarstek - nauczycielce religii w tej szkole. Na stanowisku ma pracować do 30 czerwca 2022 roku. Zarząd miał bowiem problem z obsadzeniem stanowiska dyrektora po rezygnacji wieloletniej zarządzającej szkołą Doroty Stadnik. Na ogłoszony konkurs zgłosił się jeden kandydat, który w trakcie procedury wycofał się z ubiegania o dyrektorski fotel. Czasowo, ale tylko do 15 września, obowiązki zgodziła się pełnić dotychczasowa dyrektor.  W związku z tym zarząd powiatu, po konsultacjach z radą pedagogiczną ZS w Długosiodle, powołał na p.o. dyrektora Iwonę Zdziarstek. Opierał się przy tym na zapisach prawa oświatowego, które mówi, że "organ prowadzący może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora szkoły wicedyrektorowi, a w szkołach, w których nie ma wicedyrektora, nauczycielowi tej szkoły, jednak nie dłużej niż na okres 10 miesięcy"

Nowa pełniąca obowiązki dyrektora nie spełnia wszystkich wymogów stawianych kandydatom na takie stanowisko. Nie ma m.in. aktualnej oceny pracy ani kwalifikacji w zakresie zarządzania oświatą. Ma to jednak uzupełnić w najbliższym czasie odbywając stosowny kurs. 

- Nie ma chętnych na takie funkcje. Nie wszyscy chcą być dyrektorami. A żeby pełnić tę funkcję zgodnie z zapisami ustawy, musiała to być osoba wyłoniona z grona pedagogicznego - mówi starosta Jerzy Żukowski. - Myślę, że ta osoba podoła i szkoła będzie dobrze funkcjonować - dodaje. 

uważa, że okres najbliższych 10 miesięcy będzie też czasem dla samej p.o. dyrektor, aby sprawdziła, czy widzi się w przyszłości na tym stanowisku. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

wiesiek
alby sobie pokupujcie

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Polityczna burza na półmetku kadencji
Niech ktos z rzadzacych w koncu zajmie sie wyszkowskim Zusem. No moze teraz ktos się za to wezmie. Tyle ludzi się zwolnilo. Cos tam jest nie tak.
Kitek
"Chłopek", witacz, napis - czym promować Wyszków?
Olga, bo wizualizacji "chłopka" nie trzeba nikomu przedstawić . Wszyscy pamiętają jak wyglądał bo przez lata wpisał się w krajobraz Wyszkowa
Jurek
"Chłopek", witacz, napis - czym promować Wyszków?
Jurku, o ile dobrze rozumiem artykuł, wizualizacje przedstawione na zdjęciach to pomysły Pani Wittich, które maja być propozycją konkurencyjną dla sugestii Pana Osika. Jak na moje oko nie maja nic wspólnego z naturalnym drewnem ani Światowidem…to tylko plastik, oklejony czymś mającym przypominać drewno :(
Olga
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA

pl.jooble.org